Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a vádiratról?

Figyelt kérdés

Kedves magyar emberek, Magyarország!


Kérjük, csatlakozásotokkal támogassátok a vádiratunkat!

(Ez csak egy "facebook-petíció", amit mindenki a csatlakozásával "hagy jóvá, ír alá". Nem kell sehova sem menni!)


Mi, a "Jobbik? Nem!" tagjai (politikai, vallási hovatartozásunkra való tekintet nélkül, egyként)


VÁDOLJUK A JOBBIKOT

hazánk belső békéjének és külső megítélésének tönkretételével, jelenünk megkeserítésével, és jövőnk kockáztatásával. Ebben kérjük morális, erkölcsi támogatásukat, támogatásotokat.


-Vádoljuk, mert egy félkatonai szerveződéssel, a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda - gyakorlatilag csak nevében változott - utódjával kelt félelmet az emberekben. A rendfenntartás monopóliuma egy jogállamban kizárólag az államot illetheti meg, annak gyakorlására egy párt sem hatalmazhatja fel saját szimpatizánsait!


-Vádoljuk, mert nyíltan és vállaltan az egyetemes emberi értékekkel szembehelyezkedve tervez kormányozni, immár a demokrácia és az egyenlőség látszatára sem törekedve; ember és ember között különbséget téve, és ezen jogot önmagának kisajátítva.


-Vádoljuk, mert “nemzeti” köntösbe rejtve olyan rasszizmusra és antiszemitizmusra épülő megosztó politikát folytat és kíván folytatni, amelynek keretében kisebbségi csoportokat megaláznak és elnyomnak; a társadalom csoportjait egymás ellen uszítják, és paranoiát teremtenek. Vádoljuk továbbá a Jobbikot, amiért fenntartaná magának a jogot annak eldöntésére, ki a “magyar”.


-Vádoljuk, mert e megosztás megideologizálására egy lelkész a Szentírást bírálja felül! A Református Egyházat felkérjük, hogy Ifj. Hegedűs Loránt megnyilvánulásai kapcsán hozza meg a lehető leghatározottabb lépéseket.


-Vádoljuk továbbá általánosságban is a keresztény értékrend és a keresztényi szellemiség kampánycélú, üres és képmutató felhasználásáért, ezáltal az ezekből való gúnyt űzésért, ezek megbecstelenítéséért.


-Vádoljuk, mert ahelyett, hogy konstruktív válaszokat keresnének arra a kérdésre, hogy miért rekedt a cigányság a többségi társadalmon kívül es miként lehetne őket hozzásegíteni, hogy megtalálják helyüket a mai magyar társadalomban, tovább sarkallják a társadalom tagjait a roma-magyarok kirekesztésére és üldözésére. Vádoljuk, mert az egyetlen valódi erő, az összefogásból és közös célért való küzdelemből fakadó erő helyett a széthúzásban rejlő gyengeséget növelik, az ország és a nemzet érdekeit saját érdekeik alá rendelve.


-Vádoljuk átgondolatlan, ésszerűtlen, és destruktív gazdaságpolitikájáért, amellyel magyar munkavállalók százezreinek állását kockáztatja. Ragaszkodunk a kiegyensúlyozott gazdasági átmenethez a multinacionális cégek monopolhelyzete és a magyar vállalkozások támogatása között.


-Vádoljuk az ország egészére nézve sértő, közönséges, útszéli stílus használatáért; a politikai életben, a közéletben, és mindenekfelett az Országgyűlésben ragaszkodunk az emberhez és a nemzethez méltó, kulturált tónus használatához. Morvai Krisztinát "metélt kis farkinca" kifejezéséért, Szegedi Csanádot pedig "Dávid csillag Ibolya" antiszemita megnyilvánulásáért bocsánatkérésre szólítjuk fel!


-VÁDOLJUK hazánk Európától való elszigeteléséért, Európa vérkeringéséből való kizárásáért, az Európai Unió szándékos provokálásáért, hazánk hírnevének rongálásáért. Kérjük, ha egyetért az itt megfogalmazottakkal, legyen segítségünkre e kiáltvány eszméinek terjesztésével, a demokrácia, az igazságosság, és emberiesség értékeinek életben tartásával, valamint és legfőképpen azzal, hogy április 11-én NEM szavaz a Jobbikra!


Segítségét a jövő nemzedékeinek nevében is köszönjük!


2010. márc. 22. 14:37
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
25%
Egész jó szöveg, mondjuk csak ezért nem fogok beiratkozni a facebookba.
2010. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
55%

ma 15:03


Én a jobbikosokat csak vonákoknak szoktam nevezni. Ők nem magyarok, hanem a vonák kisebbség :))))

2010. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
56%
A magyar nep az elmult 20 ev vezeto politikusait vadolja Magyarorszag tonkreteteleert. Aprilis 11-en ITELETNAP!
2010. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
48%

Én ezt a szutykot nemhogy nem írom alá, egyenesen megvetem. A szerzőt is meg a támogatókat is. Csak átfutottam amúgy, egyetlen dolgot emelnék ki:


"-Vádoljuk, mert ahelyett, hogy konstruktív válaszokat keresnének arra a kérdésre, hogy miért rekedt a cigányság a többségi társadalmon kívül es miként lehetne őket hozzásegíteni, hogy megtalálják helyüket a mai magyar társadalomban, tovább sarkallják a társadalom tagjait a roma-magyarok kirekesztésére és üldözésére."


Azt kívánom az értelmi szerzőnek, hogy egy tucatnyi kancigány ugráljon az édesanyja ravatalán, aztán majd meglátjuk, mennyire akarja még segíteni őket.

2010. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
34%
Én elolvastam a jobbik programját és felháborítónak tartom, főleg az egyházkérdést, mert pl én nem vagyok keresztény. Vagy ha a jobbik lesz hatalmon, akkor csak kereszténynek lehet lenni?
2010. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
50%

elolvastam az egészet és még a Gyűrűk urában is jobb gazdasági modell van mint a jobbik a programjában.


Ahoz képest még a Gyűrűk urából sem idézel amikor kellene csak hazudozol!

2010. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
60%

"-Vádoljuk, mert ahelyett, hogy konstruktív válaszokat keresnének arra a kérdésre, hogy miért rekedt a cigányság a többségi társadalmon kívül es miként lehetne őket hozzásegíteni, hogy megtalálják helyüket a mai magyar társadalomban, tovább sarkallják a társadalom tagjait a roma-magyarok kirekesztésére és üldözésére."


Ez meg külön érdekes hiszen csak a Jobbik kereste meg a valódi okokat, a többi szutyok még a létezését is tagadta a problémának még egy éve!

2010. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:42


szerinted melyik része alaptalan és melyik nem?

2010. márc. 22. 15:18
 19/44 anonim ***** válasza:
41%

"elolvastam az egészet és még a Gyűrűk urában is jobb gazdasági modell van mint a jobbik a programjában.


Ahhoz képest még a Gyűrűk urából sem idézel amikor kellene csak hazudozol!"


ebben most mi volt a hazudozolás?:)

tessék az idézeted:"egy gyűrű mind fölött"

és a Vona akarja azt a gyűrűt.

2010. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:17


a stílusoddal csak alátámasztod a fent leírtakat:


"-Vádoljuk az ország egészére nézve sértő, közönséges, útszéli stílus használatáért; a politikai életben, a közéletben, és mindenekfelett az Országgyűlésben ragaszkodunk az emberhez és a nemzethez méltó, kulturált tónus használatához."

2010. márc. 22. 15:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!