Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz a hírhez,...

Mit szóltok ahhoz a hírhez, hogy idővel nálunk is drágább lehet az áram akkor, amikor a legtöbben használják?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy távoli még, és talán meg sem valósul.

Ha bevezetik az okosmérőket, 5 év múlva már 10-ből 6-7 embernek ilyen lehet.

Ezek segítségével megállapítják, hogy mely időszakban a legnagyobb a fogyasztás, és ebben a pár órában megduplázzák a díjat.

Ez egyrészt bevétel nekik, másrészt takarékosságra ösztönzi a népet. (nyilván ezzel fogják promózni)

Elmondják majd, milyen jó, ha kevesebb energiát használunk, mert haldoklik a bolygó, stb...


Angliában most a 16-20 óra közötti időszakra tervezik bevezetni az emelést.

Engem elég rosszul érintene, mert konkrétan csak ezekben az órákban vagyok itthon. (utána persze alszok)

4-re érek haza, így nem tudok se délelőtt, se délben, se kora délután, se éjszaka mosni, főzni, semmit sem csinálni. Szerintem a legtöbb ember így van ezzel. Így hiába a duma, hogy takarékosságra ösztönöz, a vége mégiscsak az lenne, hogy többet kéne fizetni.



2015. dec. 4. 20:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Meglepő válaszok érkeztek.

Megmosolyogtam némelyiket.


Áramszolgáltatónál dolgozom.


Csúcs - és völgyidőszak az általános lakossági fogyasztóknak nincs.

Milyen villanyszámlát nézzek meg? :)

A lakossági felhasználók több, mint 80%-a A1 díjszabásban van, azaz mindig ugyanannyi nekik az áram.

A2 azoknak jó, akik éjszaka vagy hétvégén használják többnyire.

2015. dec. 4. 22:26
 12/18 A kérdező kommentje:

"Hallottatok olyanról, hogy éjszakai áram, ami olcsóbb?"


Úgy látom, a többség tisztában van ezzel a dologgal, mert ez a válasz 0%-on áll.

Kedves válaszoló, az éjszakai áram nem azt jelenti, hogy ha éjszaka mosol, akkor kevesebbe kerül. :D :D :D

Tulajdonképpen nem is éjszakai, hanem vezérelt mérőd van, amelyre csak nem kapcsolható dolgot lehet kötni, pl. bojler, hőtárolós kályha.

A hűtőd, sütőd, mosógéped, tévéd nem ilyen.

Éjszaka ugyanannyiért tévézel, mint nappal.


Volt még egy vicces, csak ilyenkor nem látom a válaszokat...

2015. dec. 4. 22:29
 13/18 A kérdező kommentje:

Meg is van. Megvette az állam az EON-t? Mesélj még... :D


A gáz üzletág egy részét adták el, a villamos energia hálózati engedélyes és egyetemes szolgáltató cégeinél nincs ilyen.

Hall az ember valamit, vagy olvas egy főcímet, és ennyi marad meg benne, hogy állam és eon. Tessék tájékozódni.

2015. dec. 4. 22:32
 14/18 anonim ***** válasza:
38%

12-es! Köszi, hogy fölvilágosítasz olyan dolgokról, amit tudok, arra céloztam, hogy különböző tarifákkal való számolás már most is van, amire egy kézenfekvő példa volt az éjszakai áram.

Egyébként "megnyugodhatsz" a többség azt sem tudja, hogy mi a feszültség vagy mi a különbség váltakozó meg egyenáram között, amiért lepontoztak, hogy nem bégettem együtt velük, hogy "Jaaaaaj, sarc lesz meg elnyomnak minket." Én ugyanis kifejeztten jó dolognak tartom, hogy lehetőleg megpróbáljuk a fogyasztást minél jobban az alaperőművekre szabni, mindenféle szempontból jobb lenne, ha minél kevesebb csúcserőművet kellene használni.

2015. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Tegyük hozzá, Angliában megfizethető, és a rendszernek (és a környezetnek) egy folyamatos, alig-alig ingadozó felhasználás az ideális."


Akkor nem árat kell emelni az adott időszakban, hanem épp az hogy csökkenteni...

2015. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Csúcs - és völgyidőszak az általános lakossági fogyasztóknak nincs. "


Akkor miert van rajta az EON arlistan ami lakossagi fogyasztoknak szol?

2015. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

ehhez látni kellene a számládat.

lehet nem a megfelelő tarifán vételezel.

keres rá, hogy mi az a1 és a2 között a különbség.

2015. dec. 5. 09:06
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is be fogják vezetni előbb-utóbb a zs...k. Viszont elméletileg alá lehet aknázni a rendszert. Veszel egy rohadt nagy akkumulátort, amit akkor töltesz, amikor olcsó az áram, aztán pedig csúcsidőben arról üzemelteted a lakásod elektromos hálózatát.
2015. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!