Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csípi ennyire az emberek...

Miért csípi ennyire az emberek szemét a vasárnapi nyitvatartás tilalma?

Figyelt kérdés
A foglalkoztatottságnak, keresletnek, kisboltoknak jót tett. A Tescos gályarabok egy része is otthon lehet a gyerekével legalább egy napot a héten. Engem tökre nem zavar, hogy szombaton megyek boltba. Nem mindegy?
2015. nov. 13. 21:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

Talan azert mert ezt nem az "allambacsiknak" kellene eldönteni az adott dolgozok helyett h jo e nekik igy vagy nem. Draga kormanyunk mert szol bele mindenbe, minden döntesi jogot elveve ezzel az emberektöl?

Mondjuk pl. az adott üzlet fönökenek kellett vna kiirni szavazast az ott dolgozok között h szeretnek e ezt vagy nem. Aztan ha ök megszavazzak akk legyen zarva vasarnap ha nem akk nem. Ennyi!

2015. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Wolf02, teljesen egyetértek, hogy az éritett eladóknak kellene megszavazni. De leggyakrabban azt tapasztalom, hogy azoknak a legnagyob a szája, akik csak azon höbörögnek hogy elveszik a vasárnap lézengés örömét.


Viszont sajnos szerintem ez a megszavaztatás azért ógy működne, hogy adott üzletvezető kilátásba helyezi hogy valakinek a munkájára nem lesz szükség. Innentől pedig nem a saját akarat érvényesül hanem ami félelemből jön.

2015. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11%

"Inkább nem bántalak meg.:)

De azért tudod hogy magas labda."


Én se bántalak meg, mert látom, hogy fogalmad nincs, hogy mennek a dolgok a valóságban! :-)

2015. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%

"Én se bántalak meg, mert látom, hogy fogalmad nincs, hogy mennek a dolgok a valóságban! :-)"


Dehogynem. Pénteken este bevásárlunk a következő hétre mindig. 5 év alatt megszoktuk, akkor jöttünk el magyarországról. Ma már fel sem tűnik. Ha valami még hiányzik akkor szombat este átfutok a "sarki közértbe".

Ami viszont váratlanul ért, hogy osztrákon egyszer szombaton átutazóban voltam, na ott már du. 14 órától nem tudtam boltban kaját venni mert minde zárva volt.

2015. nov. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
34%

"Pénteken este bevásárlunk a következő hétre mindig. 5 év alatt megszoktuk, akkor jöttünk el magyarországról."


Na pont erről beszéltem! Fogalmad nincs a magyar realitásokról, de osztod az észt! Köszönöm szépen!

2015. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
11%

#12 Mondjuk ebben igazad van. Valahogy maskeppen kellene ezt eldönteni de semmikeppen sem ugy h a parlament szavazza meg.

Vagy: akk mar ne az üzletvezetö irja ki a szavazast hanem fenti utasitasra csak a kerdöiveket ossza szet a dolgozok között, amit persze lezart boritekba es lepecsetelt dobozba kellene dobni a dolgozoknak. Akar nevtelenül is szavazhatnanak.

2015. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szegény boltosok, a szívem szakad meg értük! És mi van mondjuk a pincérekkel? Vagy az orvosokkal, nővérekkel, mentősökkel, gyógyszerészekkel? "Rosszul tetszik lenni Mancika néni? Hát sz_ar az élet, ma nagy családi összeborulás van, mert ez ugye mindenkinek jár." Tűzoltók? Lenne meglepetés, ha nem mennének ki oltani csak hétfő reggel 6-kor, mert vasárnap otthon élvezték az életet. Szállodai alkalmazottak? "Csókolom szombat este tízkor ki kéne menni, itt a szomszédban árulnak sátrakat, aztán hétfő reggel 6kor lehet visszaköltözni." Rendőrök? Internet, TV, telefon szolgáltatók? Soroljam még?

Továbbra se az a fő gond, hogy nem tarthatnak nyitva, hanem az az egész undorító folyamat, ahogy csinálták, meg amilyen "indokot" találtak rá.

2015. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha téged nem is, engem zavar, hogy szombaton mész boltba :D mert volt már, hogy félórát álltam sorba.

Ha azt akarták, hogy a kisboltoknak legyen bevétel és ne a multiknak, akkor ezt elcseszték mert szombatonként és hétfőn jól megnövelhették a bevételeiket a multik.


Egyébként kolisok/vendégmunkások stb. (én is Pesten dolgozom de nem ott élek) nyilván mikor megy(ek) vissza? Hát vasárnap. És mit nem kap(ok) vasárnap? Ételt. Nem tud(ok) bevásárolni és így hétköznap kell suli/munka közbe/után fáradtan mászkálni, amire ott lenne a hétvége. Tudom mire gondolsz és nem :D nem fogok otthon bevásárolni szombaton és még azt a cuccot is cipelni a buszon elég szenvedni a táskámmal.

Egyébként a vasárnap is a vásárnap szóból ered ez már csak mond valamit :D


Én megértem a te aggályaidat is, de arra is gondolj, hogy valaki nem örül annak ha leveszik a gályáról. Amikor a nonstop nyitva tartást is megszüntették, azért volt aki örült az éjszakás és a vasárnapi pótléknak.

2015. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Múlt héten vettem egy kiló kenyeret szombat reggel, mert azt hittem kitart hétfőig. Hát nem tartott. Ott voltunk vasárnap egy fél lábas paradicsomos gombóccal, meg 0 kenyérrel így nem tudtunk enni
2015. nov. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Na pont erről beszéltem! Fogalmad nincs a magyar realitásokról, de osztod az észt! Köszönöm szépen!"


Pont emiatt már vesztem össze egy baráttal. Nekem van a magyarról neked lehet hogy nincs az itteniről, bár ezt nem tudhatom.

Azért vannak otthon szülők, barátok akiktől tudjuk hogy mi van, és azért évente meg is látogatjuk őket, hogy megtapasztaljuk.


És folyamatosan tapasztajuk hogy aki még a községhatáron sem lépett át, az jobban akarja tudni hogy mi van nálunk, mint amennyire mi tudjuk mi van magyarországon.

Ez nem észosztás, egyszerűen tudok párhuzamot vonni.

2015. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!