Szerinted nem torzítanak a közvélemény kutatások? Illusztris a példa (alul)?
Tarlós és Vona egy szögből - képriport
Egy nap különbséggel tartott lakossági fórumot az újpesti Ady Endre Művelődési Központban Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője és Vona Gábor, a Jobbik elnöke. Vonára "egy kicsit" többen voltak kíváncsiak. Az Origó fotóriportere mindkét rendezvényen ott volt - így fest Tarlós és Vona közönsége ugyanabból a szögből.
Csak nyomatékosítom, a link lehet hogy kurucos, de az Origó fényképezett! Érdemes összehasonlítani, és ha nem is sok az eltérés, de nagyon messze van a közvélemény kutatók szerint megfogalmazottaktól!
Ez talán azt jelenti, hogy a Jobbiknak több olyan szimpatizánsa van aki tud még járni
Mint a Fidesznek?
Ne viccelj már!
Arányait tekintve " szimpatizáns, és nem aktivista" azt a képet adja nagyjából egy lakossági amit a választás, hiszen itt is és ott is csak azok mennek el, akiket érdekel annyira a politika hogy aktívak legyenek.
Biztosan vannak eltérések, de nem hatalmas % ban.
Az, hogy hányan vannak a képviselők lakossági fórumán, nem mutatja a pártok valódi támogatottságát. A Jobbik erőteljesebben tud mozgósítani, sokkal fanatikusabbak a választói, akiknek jelentős része fiatal. A Fidesz és még inkább az MSZP szavazóbázisa higgadtabb, nem járnak gyűlésekre, lakossági fórumokra, hanem elmennek szavazni (már, ha elmennek). Ilyen egyszerűen fest a dolog.
Te nézted a képeket?
Mi a különbség a két tábor között, hova van írva hogy fanatikus? Vagy hogy aktivista?
Ugyan olyan emberek.
Kérdező: mellesleg tudod, hogy az illusztris szó mit jelent?
Persze hogy tudom, nézz utána és te is érteni fogod hogy miként illeszkedik a kérdésbe!
A 90-es években a MIÉP rendezvényein voltak a legtöbben, rendszerint több tízezren, sőt, a Hősök terét is meg tudták tölteni (ami legalább 50 ezer ember). Ehhez képest a MIÉP-nek 5,5% volt a legjobb választási eredménye, az is '98-ban, alacsony részvétel mellett.
Amúgy meg fölösleges azon spekulálni, hogy "torzítanak"-e a közvéleménykutatások. Április 11-én választás lesz, akkor majd a helyére kerül a Jobbik. Csak amikor a várt 40% vagy 68% helyett kb. 15%-ot kaptok, ne hisztizzetek, hogy csalás történt.
A 90-es években a MIÉP rendezvényein voltak a legtöbben, rendszerint több tízezren, sőt, a Hősök terét is meg tudták tölteni (ami legalább 50 ezer ember). Ehhez képest a MIÉP-nek 5,5% volt a legjobb választási eredménye, az is '98-ban, alacsony részvétel mellett.
Nem akarlak megbántani de sekélyes a tudásod!
A Miép az Budán és helyenként Pesten volt inkább népszerű és nem vidéken! A BP s megmozdulásokon ezért voltak sokan, míg az országos támogatottságuk messze alulmúlta ezt. A Jobbik teljesen más, és nincs nagy különbség a támogatásai között, illetve a BP közel azonos, viszont a vidéki, főleg a keleti, a sok × osa a Miépének.
Kérlek ezt fogadd el, mert ezek tények.
JOBBIK MENTES SZEBB JÖVŐT!:)
Elárulnád neked személyesen mi a bajod a Jobbikkal, vagy a programjával?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!