Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikosok azt azért elismer...

A jobbikosok azt azért elismerik hogy legalább a magyar nyelv finnugor eredetű? Vagy ha szerintük nem az, van jobb ötletük?

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 13:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Én se vagyok nyelvész, de most kicsit utánaolvastam és elvileg a sumér izoláló nyelv volt, azaz olyan mint a mai kínai és ami felé például az angol tendál. Azaz a magyar ragasztó, ragozó nyelvtől olyan távol áll, hogy csak na.


És azt se kéne elfelejteni, hogy a finnugor nyelvcsalád elvileg jó négyezer éve vált ketté, és hát nézzük már meg mi történt a magyarokkal négyezer év alatt (ráadásul csak az utolsó 1000-ről vannak megbízható, mindenki által elfogadott adatok). Ugye az Uráltól a Kárpát-medencéig vándoroltak, ami nem két napig tartott, rengeteg néppel keveredtek évszázadok alatt, ez mind formálta a nyelvet is. Aztán a honfoglalás után meg ott van a latin hatás, a hódítók hatása, először törökök majd németek, mind alakították a nyelvet. Amikor németül tanultam rengeteg hasonlóságot fedeztem fel a német és a magyar között is, pedig egyáltalán nem rokon a két nyelv. A mondatszerkezet, a szavak, az elváló igekötők, stb. Törökül nem tudok, de nyilván az a 150 év se múlt el nyomtalanul. A finn történelemmel egyáltalán nem vagyok tisztában, de biztos, hogy az ő négyezer évük sem volt eseménytelen, tehát az, hogy ma egyáltalán nem hasonlít a két nyelv hallásra szerintem tökéletesen érthető. Sőt nem is mondanám, hogy egyáltalán nem hasonlít, mivel ha youtube-on hallgat az ember finneket beszélni, akkor nekem például feltűnik, hogy a hangsúlyozás, a hangok kiejtése nagyon hasonló.

2015. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egy politikai beállítottság miért függne össze közvetlenül és kölcsönösen egy (laikus) tudományos véleménnyel.
2015. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
Van köze a magyarnak a finnugor nyelvekhez, de nem annyira közeli, mint azt az MTA propagálja. Én valószínűnek tartom, hogy a finnugornak, illetve türknek nevezett nyelvek valójában egyetlen, turáni nyelvcsaládba tartoznak, és a magyar nyelv a türk nyelvekhez áll közelebb.
2015. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Oly távoli földrajzi fekvésü japán nyelve közelebb áll a magyarhoz, mint a finn. :) Japán is ragozó nyelv, és talán az egyetlen nyelv a magyaron kívül ahol a családnév a keresztnén előtt áll.


Erre is megvan már a "tudományos" magyarázat. A japán uralkodó osztály, nem öshonos japánban. Kutatók körülbelül oda teszik származásukat mint a magyarokét. Ha megnézzünk egy uralkodó osztálybeli ember képét, szembetünik, nincs olyan mandulaszemük mint a környező országok lakóinak. Bár sokan az ősmagyarokat inkább mongoloid típusúnak tartanak.

2015. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Minden távol-keleti nyelvben elől van a családnév.
2015. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

A nevek sorrendje nem bizonyíték, mert amikor szétváltunk, még nem léteztek vezetéknevek. Viszont van más jel, ami a magyar-japán rokonságra utal. A magyarban régen (Szent István korában még igen, a Halotti beszéd idején már nem) léteztek ún. tővéghangzók, amelyek mára nagyrészt kikoptak, ez azt jelentette, hogy minden szó magánhangzóra végződött. Ezenkívül a szavak belsejéből is jó néhány magánhangzó kiesett. Pl. a Halotti beszédből ismert "vogymuk" szó régen "vogyumuku"-nak hangzott, aztán végül a "vagyunk" forma vert gyökeret a nyelvben azzal, hogy máshonnan estek ki a magánhangzók.

Ez azt jelenti, hogy az ősmagyar nyelvben gyakorlatilag minden szótag magánhangzóra végződött. Milyen nyelvre igaz ez ma is? Hát a japánra!

2015. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Én ha egy Finn elkezd velem beszélni semmit nem értek, ti hogy vagytok vele? Annyi a hasonlóság a két nyelvben mint az arabba és az angolba. Jó lenne ha bár egy nyelvre is hasonlítana a miénk, mert akkor legalább azt könnyebb lenne megtanulni, de hát nem hasonlít semmire se.
2015. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az se feltétlenül igaz, hogy nem hasonlít semmire a nyelvünk, ugyanis nincs éles határ, hogy mikortól tekintünk két különböző nyelvnek két nyelvjárást. Ott vannak a moldvai csángók. Nagyjából abban a korban váltak el a magyarság többi részétől, amikor a mai szláv népek és nyelvek végleg elkülönültek egymástól. Bár a csángók nyelvét a magyar egy nyelvjárásának tekintjük, mégis kb. annyira értjük meg egymást, mint mondjuk egy szlovák egy oroszt.
2015. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 sanyika007 ***** válasza:
59%
Amikor nyelvészek ki jelentették, hogy Finn-Ugor népek nyelvét használjuk, a következő kérdés is ott van, mi a hasonlóság? 300 szó egyezés! Mikor a német szót hasonlítjuk össze meglepően sokkal több a nyelvi egyezés kb 2000 szó. Török és magyar nyelvben is vagy 1000 szó egyezés van. Mi a kulturális kapocs a történelmi kapocs kérdezhetnénk, és a válasz a németekhez rengetek történelmi és kulturális kapocs fűz és a törökökhöz is, de finnekhez szinte alig és a kultúra is hasonló szinten van. Kulturális kötődés sokak meglepetésére távol keleten a közel keleten és az arab világban rejlik, míg a másik fele Erdélyben bújik meg.Természetesen a nyelv sokat fejlődött, és a történelmi kutatásokat mi magunk is végezhetünk, de a csak annyi mondok árdekes adalékok jönnek elő a történelmi és irodalmi ( kulturális) szinten is.
2016. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!