Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor értik már meg az emberek...

Mikor értik már meg az emberek, hogy a középkori nemzetállamok kora lejárt? Mikor fogunk már végre össze?

Figyelt kérdés
A nemzet kulturális közösség, nem közjogi fogalom. Az emberiség előtt komoly problémák állnak, de fantasztikus lehetőségek is, szerintem már elégé nyilvánvaló, hogy vagy összefognak a világ népei és egyetlen közös államot, egyetlen együttműködő globális közösséget alkotnak, vagy a dinoszauruszok sorsára jutunk.

2015. okt. 31. 11:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
26%

Nekem csak ilyen naív kérdéseim maradtak:


1. Akkor a nyugati béreket hozzuk le a keletiekre vagy fordítva? Hogyan kezelnéd ezt? S hogyan kezelnéd, ha mindenki mehetne mostantól mindenhová a világban határok nélkül? Akkor az éppen legszegényebbek mindig az éppen leggazdagabbakhoz vándorolnának. Ha pedig ezt hadsereggel megakadályozod, akkor az már rögtön egy határ/törésvonal/nemzetállam.

Azt te sem gondoltad, hogy az írni-olvasni nem tudó afrikaiak és a diplomás mérnökök ugyanolyan színvonalon fognak élni, mert a világkormány úgy dönt? Vagy hirtelen mindenkit okossá képzünk vagy mindenkit elbutítunk? Egyenlőség csak így lehet. Különben a képzettek kiszállnak a merciből és atomerőművet építenek hobbiból a világország egyik felén, míg az afrikai kiszáll a merciből és csiholja a tüzet a főzéshez? (Merci, mint egy valami, amit minden ország, minden TV csatornáján legalább a filmekből ismernek az emberek)


2. Ki fogja ezt az egészet vezetni? Miért hagyná bármelyik ország, hogy egy másik vezetője szóljon bele a sorsukba?

2016. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ha szociálisan elmaradott,képzetlen,vallási fanatikus emberek tömegét várjuk tárt karokkal az nem vezet előre.


Bizonyos mértékű átmenetre szükség van.

2016. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Az egyenlő jogok biztosítása és a határok nélküli szabad mozgás nem jelent jövedelmi vagy vagyoni egyenlőséget. Az amerikai rabszolga-felszabadítás idején sem merült fel, hogy akkor most a földbirtokos korábbi rabszolgatartó lakjon-e a kunyhóban, vagy a négerek költözzenek-e fel a luxusvillába. Csak arról volt szó, hogy a néger oda költözik ahová akar, ott vállal munkát ahol kap, és ő is szavazhat a polgármesterjelöltre, amikor eljön a választások ideje.


Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy az írástudatlanság felszámolása, az oktatás megszervezése gazdagok és szegények közös érdeke és biztonságpolitikai jelentősége is van. Az is nyilvánvaló, hogy ha azt akarjuk, hogy Dél-Amerikában és Afrikában ne irtsák ki az őserdőket úgy, ahogy mi Európában már kiirtottuk, mert nem lesz belélegezhető levegőnk és nem lesz szabályzott bolygószintű klímánk, akkor ezt a szolgáltatást meg kell fizetnünk. Ha olcsó munkaerőre van szüksége a gazdaságunknak, és fiatal munkaképes adófizetőkre a társadalmunknak, akkor ki kell őket képezni, alkalmassá kell őket tenni, motiválni kell őket és ennek ki kell alakítani a jogi és technikai kereteit.

2016. jan. 23. 16:30
 24/28 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy az írástudatlanság felszámolása, az oktatás megszervezése gazdagok és szegények közös érdeke és biztonságpolitikai jelentősége is van"

Egyáltalán nem nyilvánvaló. Bár sokat pofáznak mindenhol a felzárkóztatásról és hasonlókról, a valóságban nem történik semmi. A világot jelenleg is a globális pénzhatalom mozgatja. Kormányokat buktat meg és juttat hatalomhoz. A pénzhatalom érdeke a nemzetállamok felszámolása, a kérdező általemlegetett globális kihívások megoldása csak ürűgy. Ha pénzt lehetne ezekből csinálni, már megoldották volna. Az iskolai képzés célja csak annyi, hogy valaki egy részterület munkáit el tudja látni. Aztán menjen haza, igya a sört és nézze a TV-t. A többit elintézi a TV- nevelés. Hatásosabb, mint az egyetem! Egyáltalán nem cél önálló gondolkozásra képes egyedek kiművelése, sőt az ilyeneket igyekeznek eltaposni. Nem cél az egyenlőség elérése sem, mert egyenlőségért az kiabál, aki alul van és úgy érti, ő szeretne felül lenni. Valójában már most is globális irányítás folyik, csak még megvannak az elméleti határvonalak. De ha megnézed az emberek vágyát is, ami nem mellékes, akkor rájössz, hogy senki nem kíván globalizált világban élni! Korábban az IRA harcolt az Egyesült királyságból való kilépésért. (Sokszor radikális eszközökkel.) Spanyolországban ott van a baszk ETA meg a katalán önállósági törekvések. Nemrégiben a skótok akartak kilépni az Egyesült királyságból, most meg Anglia kilépése merült fel az Unióból. Komolyan felmerült Olaszország kettészakadása a gazdag északi és a szegény déli rész önállósága. Afrikában most vált ketté Szudán. Szóval attól messze járunk, hogy az emberek saját jószántából jöjjön létre világállam. A mesterségesen létrehozott többnemzetiségű, többvallású államokat pedig csak erőszakkal lehetett összetartani. Szovjetúnió, Jugoszlávia, Csehszlovákia mind felbomlott az első lehetséges alkalommal. A szovjetúnió és Csehszlovákia viszonylag békésen bomlott fel, Jugoszlávia ellenben 3 súlyos háború és a Nato beavatkozása árán. Ja és létrehoztak egy addig nem létező nemzetállamot: Koszovót. Ahonnan menekülnek az emberek az Unióba... Úgy, hogy ne álmodozon a kérdező a világállam létrejöttén. Így is van elég baj. Amit a már most is létező globalizáció nem tud, de nem is akar megoldani. Ugyanis zavarosban könnyebb halászni. Ja igen: véleményem szerint.

2016. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászóló szerintem is jól látja, hogy a mai világot a multinacionális pénzhatalom mozgatja.


Én épp abban látom a problémát, hogy a nemzetközi világcégek pénzhatalmával szemben a közérdeket védő és képviselő demokratikus politikai hatalom tehetetlen, ha az 195 db független nemzetállamra van szétszabdalva.


A nemzetközi pénzhatalomnak éppen az az érdeke, hogy az "oszd meg és uralkodj" elve alapján megmaradjon a jelenlegi 195 nemzetállam, mert ha ezek egyesülnének egy Globális Konföderációban, vagy Földi Egyesült Államokban, akkor a globális parlament vagy kongresszus már hozhatna olyan adótörvényeket, környezetvédelmi törvényeket, munkajogi törvényeket, kereskedelmi törvényeket, amik hatékonyan lennének képesek szabályozni és korlátozni a nemzetközi pénzhatalmat.

2016. márc. 24. 13:22
 26/28 anonim ***** válasza:
26%
Rosszul látod ezt a kérdést! Ha világállam lenne, annak a vezetői is a pénzhatalom kezében lennének! Nem kellene a nemzetállamokat külön - külön kézben tartani. Tehát a nemzetállamok eltörlése nagyonis a pénzvilág érdeke. Ami most zajlik Európában, menekültválságnak álcázva, ezt a célt szolgálja. Nemzetállamok helyett gyökértelen, egymás mellett élő, egymást úgy - ahogy toleráló embermassza előállítása. Ezeket az embereket nem kötö semmi hagyomány, megosztottak, egymást is csak éppen elviselik. Tehát könnyebben manipulálhatók. Nem én mondok ilyeneket, ennek komoly szakirodalma van! Még csak nem is leplezik elképzeléseiket ezeknek a műveknek a szerzői, irodákat tartanak fent, díjakat osztogatnak azoknak, akik segítik elgondolásaik megvalósítását. Pl. Angela Merkel is kapott ezért kitüntetést. És valóban a pénzvilág képviselői finanszírozzák ezt a folyamatot. Legutóbb pl. Soros György bírálta Orbán Viktort, mondván: " Orbán Viktor a migránsválság megoldását a határok lezárásában látja, mi (Na kik azok?) pedig a határok eltörlésében. Tudjuk, hogy ez sokaknak nem tetszik, de ezen dolgozunk."(És most hagyjuk a napi politikát. Nem akarok senkinek igazat adni. Csak megállapítom, hogy a szar az büdös.)Szóval, ha beköszöntene a szép új világ, abból az átlagember semmit nem profitálna. Még könnyebben tömnék a pénzeszsákot, a kizsákmányolás még nagyobb lenne. A globális problémákra meg ugyanúgy szarnának. Olvasd el:Coudenhove-Kalergi terv: Lopakodó népirtás Európa népei ... [link]
2016. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Rutinpók válasza:
26%
Ez egy igazi hülye kérdés.
2017. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én nagyon is egyet tudok érteni a kérdezővel, de valamelyest mindenemberrel is, aki tart tőle. Hallottam elhangzani a központosított világállamról is bizonyos dolgokat, ám szerintem ha létrejönne ilyen politikai entitás, biztos hogy nem egy központja lenne, ahonnan mindent irányítani lehet közvetlen. Mint minden ország, szerintem ez is különálló divíziókkal rendelkezne, melyek mindegyikének külön fővárosa, és lehet külön szundivíziói lennének. Ezek a napjainkban ismeretes országaink, és megyéink. A központosított államtól tehát nem kell tartanunk, sokkal inkább szem előtt kell tartani a szabad átjárást a bizonyos "államok" közt. Ilyenkor jelenthet nagy veszélyt az, ha ellenőrizetlenül kerülhet át áru India területéről mondjuk az Egyesült Államokéba. Az illegális kereskedelem az ország megjelenésével azonnal a tetőfokára hágna. Persze ezt is meglehet oldani, mint minden problémát. Előbb utóbb ennek megfékezésére is lesz gyógymód. A legnagyobb veszélyt a globális államra azonban az emberek közti megosztottság jelenti, amelyet (véleményem szerint) mindig a pénz, vagy annak hiánya hívja elő. Neked kevesebb van, ezért többnek érzem magam. Nekem több van, ezért jobb is vagyok, többet akarok, ezért elveszek tőled. Az alapvető pénzbeli különbségek a világon mindenhol konfliktust hívnak elő. Nézz rá Szomáliára,és látod, hogy az ország minden problémáját a többitől való pénzbeli elmaradottsága jelenti. Ellenpontként ott van a szomszéd Ausztria, ahol a legkisebb bűnözésre is felfigyelnek, mert annyira nem számottevő. És mindez a vagyoni felsőbbségérzet hatására alakul így. Mindezek persze táradalmi problémák, az embereken múlik megoldásuk. Egy világállam arra lenne a legjobb, hogy belföldi problémaként kezelne addig még internacionálisan elfogadott, globális problémákat jelentő kérdéseket. Ilyen a klímaváltozás, az alapvető emberi jogok, a népességrobbanás, a vallások közti romboló hatású háborúk, és az elszegényedés ügye. Vannak persze olyan dolgok, melyeket nem volnánk képesek befolyásolni, és ilyen a rasszizmus, a homofóbia, az elnyűtt ideológiák jelenléte a társadalomban. Ezeket az emberek vagy személyesen változtatják meg magukban, vagy nem. És egy világállam sem tud részletekbe menően semmit tenni annak érdekében, hogy társadalma megfelelő gondolkodású legyen. Fel kell nőnie az emberiségnek arra, hogy olyan hatalmat kaphasson a kezébe, mely kontrollt ad egy egész bolygó, egy egész civilizáció felett.
2018. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!