Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor értik már meg az emberek...

Mikor értik már meg az emberek, hogy a középkori nemzetállamok kora lejárt? Mikor fogunk már végre össze?

Figyelt kérdés
A nemzet kulturális közösség, nem közjogi fogalom. Az emberiség előtt komoly problémák állnak, de fantasztikus lehetőségek is, szerintem már elégé nyilvánvaló, hogy vagy összefognak a világ népei és egyetlen közös államot, egyetlen együttműködő globális közösséget alkotnak, vagy a dinoszauruszok sorsára jutunk.

2015. okt. 31. 11:58
1 2 3
 11/28 szántóvető ***** válasza:
"2. globális népességrobbanás"-Kínának mit tanácsolsz?pont most törölték el a családonkénti 1 gyermek limitet,most már 2 kicsi kínai utánfutó engedélyezett az elöregedő társadalmuk miatt.lesz itt olyan népességrobbanás mint még soha.
2015. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
26%
Úgy tűnik egyelőre a hozzád hasonlóak mennek szembe a forgalommal kis globálnyista! :D
2015. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%
Miért, ha a nemzetállamok is kitalálják a megoldást a globális problémákra és összfognak és megvalósítják az elképzeléseiket annélkül, hogy megszűnnének nemzetállamok lenni, az miért lenne probléma szerinted? Szerintem ma az európai nemzetállamok sokkal jobban harcolnak pl. a klímaváltozás ellen, mint az Amerikai Egyesült Államok, aki a világ egyik legnagyobb energiazabálója, környezet- szennyezője, a WC-re is autóval mennek, akkora ökológiai lábnyomot hagynak, hogy mi európai nemzetállamok a nyomukba sem érhetünk.
2015. okt. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%
Ezenkívül a nemzetállamokban a néphagyományok, a kézművesség, a természettel összhangban élő, természeti törvényeket ismerő, természetet tisztelő ember, a használati tárgyak hosszú ideig való használata, apáról fiúra való öröklése, az anyagi javak szűkösségéhez való alkalmazkodás, beosztás, a régmúlt szokások, események ismerete, azokból való példa merítése, a fenntartható fejlődést segíti, csökkenti a környezetszennyezést. Nem lehet valami kapitalista, fogyasztói társadalom légüres terében vegetálni. Kellenek a gyökerek, ezek nélkül nem is vagyunk emberek.
2015. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Gyökereink, nemzeti hagyományaink fontosak maradhatnak számunkra, ez a mi kulturális örökségünk. De ettől még más nemzetek kulturális örökségét is méltányolhatjuk.

A sok kultúrát ötvöző társadalmak (multikultúrák) gazdagabbak, színesebbek, toleránsabbak, rugalmasabbak, erősebbek és jobban működnek mint a monokultúrák. Láttam, hogyan működik ez Szingapúrban, Frankfurtban, New Yorkban és még sok helyen.


De most nem erről van szó!


Globális problémáinkat szemmel láthatóan nem tudjuk nemzetállamok közötti tárgyalásokkal és alkudozásokkal megoldani. Immár 20 év telt el a COP-1-től és az ENSZ első klímaváltozási keretegyezményétől. Ma 2015-ben COP-21 tárgyalásnál tartunk (Párizs) és még mindig semmi jele sincs annak, hogy bármiféle érdemi közös megállapodásra tudtunk volna jutni. 20 év nem volt elég! Nincs újabb 20 évünk már! Mindenki elismeri, hogy csökkenteni kell a kibocsátásokat, de mindenki a másikra mutogat, hogy Ő kezdje. Ez azt hiszem világosan mutatja a nemzetállamok globális összefogásra és problémamegoldásra vonatkozó impotenciáját.


Ez így nem mehet tovább!


Egyébként éppen nemzeti hagyományaink és örökségünk védelme mondatja velem, hogy vessünk véget ennek a törzsi háborúskodásokra emlékeztető provinciális kisszerűségnek és hozzuk létre az emberiség közös államát! Soha többé ne lehessen háború, spóroljuk meg a hadseregekre és katonai kiadásokra költött milliárdokat és oldjuk meg belőle a globális problémáinkat!


Államalapító Szent István királyunk fiához Imre herceghez írott intelmeiben különösen erős üzenetet hagyott ránk és világos végakaratként hagyta, hogy multikulturális országot építsünk, mert "az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő":


“A vendégek s a jövevények akkora hasznot hajtanak, hogy méltán állhatnak a királyi méltóság hatodik helyén. Hiszen kezdetben úgy növekedett a római birodalom, úgy magasztaltattak fel és lettek dicsőségessé a római királyok, hogy sok nemes és bölcs áradt hozzájuk különb-különb tájakról. Róma bizony még ma is szolga volna, ha Aeneas sarjai nem teszik szabaddá. Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelvet és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak.”

2015. okt. 31. 22:50
 16/28 anonim ***** válasza:
15: A multikulti ugye mennyire bevált Dél-Afrikában, Jugoszláviában, Szíriában, Ukrajnában is?
2015. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

A néppel mindent meglehet csinálni, a nemzettel pedig semmit.

Wass Albert


Másik a környezetvédelem. Ott van a Kiotói egyezmény tökéletes példának. 140 ország írta alá, azóta már 169 lett az országok száma. Ausztrália is csatlakozott. Ki nem írta alá? Kína és persze megint Amerika, aki a világon a legnagyobb szénmonoxid kibocsájtó ország. És újra megkérdem mint előző válaszomba is, hogy hogy akarsz így egyenlőséget, hogy aki legjobban papol erről az egyenlőbb mindenkinél.

2015. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%
Mi most is multikultúrális ország vagyunk, rengeteg nemzetiség él nálunk, ápolja hagyományait, nyelvét, kultúráját. Ugyanez a multikultúralitás jellemző az egész Európára, többféle nyelv és kultúra, gyakran egy országon belül is jól megél egymás mellett. Ha azokat a bizonyos vendégeket megbecsülnénk, befogadnánk, akkor ennek vége lenne, mert ők (az iszlám), nem becsülnek minket, nem akarják megismerni a szokásainkat, kultúránkat. Aki ezt állítja, hogy békében akarnak együtt élni velünk, egy multikultúrális világban, az valótlant állít.
2015. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a nagytőkés, akit csak a fogyasztás és profit érdekel, pont azért fél a nemzetállamoktól, mert azok olyan hagyományokat, szokásokat tanítanak az embereknek, amelyek a fogyasztói társadalommal ellentétes irányba hatnak. Becsüld meg amid van, a tárgyaidat, ne pazarolj, ne vásárolj fölöslegesen, ha építesz vagy készítesz valamit, az olyan tartós legyen, hogy még az unokáidnak is jó legyen, inkább a természetes anyagokat részesíts előnyben, védd a természetet, ismerd meg a törvényeit, alkalmazkodj hozzá! Ne a vagyontárgyak felhamozása jelentse a legfőbb örömet az életben!
2015. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Emberek!


Aki még nem vette volna észre: a Kiotói Egyezmény teljes kudarcba fulladt. 2012-ben a lejárat évében a globális CO2-emisszió 50%-kal volt nagyobb, mint az 1990-es bázisévben. Tehát nemhogy csökkent volna a kibocsátás, de kifejezetten nőtt!


Hiába írták alá független nemzetállamok, semmilyen eszköz nem volt arra, hogy bárki is számon kérje rajtuk, hogy nem tartották be.


A nemzetállamok éppen, hogy


-- nem tesznek és nem is tudnak tenni semmit a fogyasztói társadalommal túlkapásai ellen,

--éppen, hogy gerjesztik a pazarlást, vásárlást,

--éppen, hogy versengenek egymással az egyre nagyobb gazdasági növekedésért,

--éppen, hogy nem védik meg saját természeti és kulturális örökségüket (Nézzétek meg Magyarországot, a mostani kormány gyakorlatilag szétverte és legyengítette a természetvédelem és a műemlékvédelem intézményrendszerét is, mert mindent alárendel a profitnak!)


A nemzetállamok képtelenek még egy olyan terrorbanda visszaszorítására is, mint az ISIS! Egyszerűen mert nem is érdekli őket, inkább bezárkóznak a maguk ügyei közé.


Nemrég jelent meg a King Jelentés (2015 június), ami világosan leszögezi, hogy a terrorizmus előretörése szoros összefüggésben van a megfékezetlen klímaváltozással, és annak következményeivel a Közel-Keletet sújtó soha nem látott mértékű aszályokkal, a gabonaárak helyi megemelkedésével stb...


Gyakorlatilag minden komolyabb bajunk a miatt van, hogy nem vagyunk képesek hatékony nemzetközi kooperációra semmilyen kérdésben.

2015. nov. 1. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!