Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen valós gazdasági lehetős...

Milyen valós gazdasági lehetősége van az országnak? Milyen kitörési pontjai?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 13:11
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Add a tőkéd nagy Magyar!Szebb jövőd lesz!


Te meg azt nem vagy képes felfogni hogy a mai magyar körülmények között az teljesen ostoba aki egy FT t is befektet. Amíg a külföldieké az előny, addig nem vagy képes versenyezni. Ha én befektetek mint magyar 50millát és egy külföldi 5 millát, akkor is ő lesz a nyerő sok esetbe csak mert külföldi, és nekem nem lesz semmi hasznom! Van magyar tőke az országba csak ebben a hatalmas multiárnyékba nincs értelme befektetni.

Nekem is van pénzem, de itt csak felélem.

Minek kockáztassam feleslegesen itthon, versenyhátrányban, mikor egy órás repülőúttal 25000- kockázat mentesen megkeresem az itteni 4× ét?

Az a baj, hogy a magyarok nagy része ezzel is úgy lesz mint a külföldi tőkével. Ez már az orvosoknál tisztán látszik! Mire észbe kapnak az okos politikusaink, már nem lesz itt értelmes ember, ugyanis ez az akcentus is globális!

2010. márc. 16. 15:09
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem most kellene kapálózni a külföldi tőke ellen,a 90-es években elkezdődött a fellendülés,de megállt.Az a magyar emberek baja,ami egyébbként neked is,hogy ha kockázat van akkor nem vállala fel...garantált haszon kell mindenkinek.A 90-es években hol volt a Tesco,meg a Cora,Spár,Bosch sehol..

De egy magyar vállakozó kedvű úgy gondolkodik,hogy,1 tuti jó zsíros hasznom legyen,2. ez az egy vállakozás elég,ebből megélek,nem bővítem,nem fejlesztem,nem termtek munkahelyeket,nem teszek pénzt a magyar gazdaságba.Ezért állt meg a 90 években a fellendülés,a magyar nem fejleszt mások hasznára,elég ha neki jó.

Mivel egy gazdaság úgy működik,hogy folyamatosan tőkét kell csorgatni bele,akkor mit csodálkoztok azon,hogy külföldről lett tőke berimánkodva.

De most is a másokra kell mutogatni,mint a gyerekeknek,hogy nem én,voltam,Ő volt...

Minden vállakozó az első évben BNW-n akar járni,új házat venni.

Egy ismerősöm tavaly a válság közepén boltot nyitott,hitelből.6 embert foglalkoztat,tisztességesen fizeti a járulékokat,fejleszti a boltot.Az eltelt 1 évben keményen dolgozott,és már a fele hitelt visszafizette.Igaz nem szaladt a BNW szalonba,eladta a kocsiját vett helyette egy olcsóbbat.Azt mondja neki az első 2 évben ha megvan a havi 200000 akkor már elégedett.És 10 millás éves forgalma van.Ha letelik a hitel ez év nyarán akkor a haszonból akar nyitni egy másikat is,másik városban.

Őt miért nem nyomták össze a multik,pláne a válság közepén??Egyébbként húst árul.

Próbáld meg te is,fektess be.Én megtenném,ha tehetném.

2010. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

BNW ?


Az biztos jó!


Nekem egy Vitom van és még csak 2 éves, nem adom el!

Ha összejönne egy vállalkozásból havi 500e akkor nem mennék sehová, de kinn ennyi simán összejön.

Nem értem hogy miért ne lehetne a multitőkét megadóztatni megvonni a kedvezményeit és egyforma színvonalra emelni a magyarok versenyképességét? Nem megszüntetni kell őket!

Ráadásul a baj ott kezdődik, hogy mivel kiviszik a hasznot nem marad a magyar gazdaságba> nincs kereslet semmire> nincs értelme vállalkozni. Persze hogy akad kivétel, de egy ország életében az átlag a fontos.

Az átlag meg vegetál és szenved. Én meg nem akarok szenvedni. A kockázat meg az üzlet része az igaz, de nem hülye a magyar hogy elmérje a farkát, az az túl nagy a kockázat és kevés a haszon, nincs arányba sajnos!

Nem lehet mindenkinek húsboltja!

2010. márc. 16. 15:50
 24/24 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint elsö lépésként olyan vezetö kéne aki jó gazdasági szakember példaként vegyük Bokros Lajos -t(nem magara az MDF-re gondolok) ha tudunk termelni->exportálni akkor a forint gyengülése lenne jó hiszen több forint jár ugyan azért de ez nem lenne jó importnak aki még ugyis az export fölött lenne ... igazabol az EU -ba lépés ritka rossz döntés volt. Szerintem mivel sok a munkanélküli a bányák megnyitásával lehetne probálkozni és a bezárt üzemekkel ...
2010. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!