Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldön élő magyarok...

A külföldön élő magyarok félnek, hogy pár éven belül a migránsok elveszik a munkájukat?

Figyelt kérdés

Ha csak a jelenlegi tempóval haladunk (de ez a szám folyamatosan nő) napi 10 ezer migráns lépi át a német határt. Ez egy évre számolva 3-4 millió migráns, 3 év múlva kb 10 millió migráns. Ezek többnyire tanulatlanok és egyszerű munkára alkalmasak, akárcsak a magyar kivándorlók zöme. (Kivételt képeznek a mérnökök).


Ez adhat okot félelemre?


2015. okt. 5. 22:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
igen!
2015. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%

Nem. Orvostanhallgató vagyok :D

Egyébként a legnagyobb képmutatásnak érzem a gondolatot is.

Ha kimegyek külföldre dolgozni a jobb megélhetésért, akkor én sem vagyok több, mint "gazdasági bevándorló". Milyen jogon szidjam azt, aki még nálam is sz*rabb körülmények közül próbál egy élhetőbb helyre költözni?

Szóval a problémát ettől függetlenül értem, azonban ha a kérdésre igen a válasz, az szerintem képmutatás.

2015. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Orvosként nem is fognak többre tartani külföldön mint egyszerű bevándorlót. Több pénzt fogsz keresni, de nincs sehol orvoshiány nyugat-Európában. Apukám is orvos, és ő is mondja, hogy a keleti orvosokkal csak a csicska melót végeztetik el. A söpredék tetű melót. És semmi tiszteletet nem kapnak.
2015. okt. 5. 22:28
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Szerencsédre apukádnak ebben nincs teljesen igaza, ezt tapasztalatból mondom :) Egyébként halkan jegyzem meg, általános az orvoshiány (Európában).
2015. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Majd meglátod. Valószínűleg fehér embert nem is fogsz gyógyítani, arra vannak a helyi orvosok. Csak a kisebbséget és a nagyon züllött réteget. Nem igaz, hogy orvoshiány lenne nyugaton, csak ugye minél több az egy főre jutó orvos annál nagyobb a jólét. És kapitalizmus van, szóval nevetve többet fizetnek a nyugati országok.
2015. okt. 5. 22:32
 6/24 anonim ***** válasza:
51%
Mond meg apukádnak, hogy ne kamuzzon ilyeneket - egy rakat orvost ismerek (olyan tizet) akik járnak ki rendszeresen dolgozni Angliában, és mind elismert sebész (és úgy egy két hónap munkával összeszedik az egész éves magyarországi megélhetésükhöz szükséges pénzt). Egyáltalán nem "alja munkát" végeznek, hanem gyógyítanak, ahogy itthon is teszik.
2015. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen egy 50 éves főorvos aki már több országban is élt és dolgozott, annak már csak megmondja a frankót egy pincsi orvostanhallgató egyetemista.
2015. okt. 5. 22:41
 8/24 anonim ***** válasza:
félhetnek ,mert a szír bevándorló ott költi el a pénzét ,a magyar vendégmunkás itthon.magyarul jobban megéri őket foglalkoztatni.arról nem beszélve ,hogy ezek 5-600 euróért fognak dolgozni ,míg a magyar munkásnak átlag 1000-1200 euró a bére.
2015. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%

Vegyél vissza aranyom!

Egyrészt nem te vagy az orvos, hanem apukád, úgyhogy ne okoskodj ebben a témakörben.

Másrészt végzős orvostanhallgató vagyok, többször voltam kint hosszabb-rövidebb ideig külföldi gyakorlatokon (főként Németországban), illetve nem egy olyan ismerősöm van az egyetemen (rezidensek/szakorvosok), akik a #6-os válaszoló által már leírt módon próbálnak boldogulni, ráadásul van hosszabb ideje kint dolgozó orvos ismerősöm is.

Szerinted ha sz*rba se néznének minket nyugaton, akkor ilyen mértékű lenne az elvándorlás?

Nem tudom, hogy édesapád mire alapozta a véleményét, de ez akkor sem az általános tapasztalat.

Egy jó szakembert nagyon megbecsülnek kint.

Ok, szétoffoltuk ezt a témát :))

2015. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel szakmailag és hozzáállásban sehol sincsenek hozzánk képest. A béreket pedig nem tudják lenyomni, mivel már mi is a nemzeti minimálért dolgozunk. :)
2015. okt. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!