Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Jobbik gyűlölők!...

Kedves Jobbik gyűlölők! Szerintetek fair, hogy az RTL majdnem minden este a Jobbik ellen uszít?

Figyelt kérdés

Mert szerintem meg lenne a helye az afféle uszításnak, mint amit a ma esti híradóba sikerült beleszerkeszteniük*, mondjuk az ATV-n, vagy a HírTV-n! Egyre inkább az az érzésem, hogy az RTL Klub egy manipulatív, nagykoalíciós média, méghozzá a leggusztustalanabb fajtából, mert közben függetlennek állítja be magát, azaz az objektivitás álcája mögül próbál befolyásolni nagyon sok embert.


Kíváncsi vagyok mi erről a véleményetek. Szerintetek ez így rendben van, így kell működnie egy kereskedelmi televíziónak? Mit szólnátok ha az MSZP ellen uszítana, vagy a Fidesz ellen?


* "Jó tudni!" (!) címszó alatt gyorsan felhívták az emberek figyelmét a veszélyre, miszerint a populisták bonyolult kérdésekre egyszerű válaszokat adnak és jellemzően egy-két csoportot jelölnek meg felelősként, stb.


Ezek tipikus, a sznobizmusunkra és a hiúságunkra építő, Jobbik ellenes sztereotípiák, épp csak nem mondták ki, de egyértelmű volt a célzás, mivel ők az egyetlenek, akik kritizálják az elmúlt húsz évet, illetve a jelenlegi politikai elitet.


Az MSZP éppen élteti mindezeket, a Fidesz pedig mélyen hallgat, vagy ha mégis mond valamit, akkor azok csak homályos utalások, amikből nem igazán lehet kivenni a szándékot. (Mintha elmennék egy állásinterjúra és egyenes beszéd helyett csak mindenféle közmondásokkal, hasonlatokkal próbálnám meg tudtukra adni, hogy valójában megfelelek a munkára - vicces lenne.)


2010. márc. 15. 01:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"A populizmus egy XIX. század óta ismert fogalom a politikában. Létezik. Miért probléma az, ha beszélnek róla?"


Természetesen nem az a baj, hogy beszélnek róla, hanem az, hogy milyen kontextusban! A populizmust minden pártra rá lehetne igazítani. Meg kell mondjam nagyon rafinált volt az rtl ez alkalommal, épp ez a bajom, hogy ügyeskedve próbálnak meg terelgetni egy nekik jobban tetsző irányba (miközben függetlennek állítják be magukat), persze rólam lepereg, de nem is nekem szólt.


Mellesleg nem csak a Mónika a probléma az RTL Klubbal, hanem az, hogy majdnem minden nap belelépnek az átlag ember lelkébe, pl. amikor a Fókuszban megmutatják, hogy mindenki, mármint a "sztárok", milyen szépek, milyen tehetségesek, okosak, mennyi mindent elértek az életben 22 éves korukra (persze arról elfelejtenek beszélni, hogy ebben mennyire volt benne anyuci-apuci keze), csak te vagy egy rakás sz.r, kedves átlagos magyar tévénéző paraszt!


Mondjuk én elégedett vagyok az életemmel, a tehetségemmel, az intelligenciámmal és a külsőmmel is egyaránt, mondhatom nagyon szerencsés vagyok, de el tudom képzelni mit érezhet az akinek nem úgy jöttek össze a dolgok, hogy pl. azt ehet, amit szeretne, aztán bekapcsolja a tévét és nézheti mindkét csatornán, hogy a "hatalmas teljesítményt nyújtó sztárok" miként fikázzák le azokat a kajákat amikről ő még csak nem is hallott, miközben a héten már sokadszorra majszolja a tesco-s vajas tesco-s zsemléjét.

2010. márc. 15. 10:58
 12/23 A kérdező kommentje:

"Akkor most milyen alapon várjátok el, hogy szeressen titeket, és csak a jót és szépet közölje rólatok?"


Ilyen elvárás nincs.


Érdekes, hogy általában a jobbikosokra mondják, hogy szélsőségesen gondolkodnak, ehhez képest rendszeresen tapasztalni effajta szélsőséges érvelést a nem jobbikosoktól.


Igen, szélsőséges érvelést, mivel az uszító propaganda és a "csak a jót és szépet" között van ám még rengeteg lehetőség...

2010. márc. 15. 11:41
 13/23 anonim ***** válasza:

RTL klub be van s@rva de nagyon xD

hülye szánalmak mi lesz ha jön a jobbik elveszi győzikét és a celebeket?:$


istenek RTL klub szánalom

2010. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
*istenem
2010. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ja meg behozzák a srácot a SORSTALANSÁGBÓL érted a SORSTALANSÁGBÓL még véletlen se emlékeztessen valamire


mi pont haverokkal voltunk együtt hogy DVD-zünk azt pont elkaptam na mondom nézzük csak végig


hát szakadtunk a nevetéstől :)))

2010. márc. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

nah, én ezért nem nézem egyiket sem. TV-készülékem sincs.

a gyomrom fordul ki az egész kereskedelmi médiától.


szebb jövőt!

2010. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Zenon ***** válasza:

Már megbocsáss, de az RTL KLUB egy kereskedelmi tévé, és egyáltalán nem érdekelt abban, hogy a mi érdekeinknek megfelelően működjön, pont ellenkezőleg.Ennek tudatában csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne csodálkozz ezen, én nem is nézek tv-t, nem érdemes ezeken a csatornákon butulni.

Ja, és éljen március 15.-e és éljen a Haza! :)

2010. márc. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"az RTL KLUB egy kereskedelmi tévé, és egyáltalán nem érdekelt abban, hogy a mi érdekeinknek megfelelően működjön"


Egyértelmű, de nem kellenének éppen ezért megfelelő korlátok? Lehet, hogy egyes magukból kiinduló emberkék nehezen hiszik el nekem, de én ugyanígy ki lennék akadva akkor is ha az MSZP ellen uszítana, mert neki ez egyszerűen nem feladata. Egy kertévé ne akarjon politikailag manipulálni senkit. Persze lehetnek különböző műsorok, mint Fábry, meg Heti Hetes, de a híradóban NE kampányoljon! Vagy ha mégis ezt teszi, akkor keményen meg kellene büntetni.

2010. márc. 15. 16:42
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,arról mit gondolsz,hogy az RTL-en mindig főhír az amikor valamilyen korrupciós ügy derül ki(pl Zuschlag,Hagyó stb)?Ennyi erővel azt is mondhatnám,hogy a Jobbik irányítja a csatornát,mert MSZP-s és FIDESZ-lejáratós híreket közöl,ezzel hazugoknak állítja be a két pártot,ami mindenképp a Jobbik megerősödését eredményezi.


A másik.Nézz meg egy Vona Gábor interjút,ha nem esik le neked az,hogy nem tud konkrétumokat mondani,csak ,hogy a te szavaiddal éljek,homályos utalásokat tesz,amikből nem igazán lehet kivenni a szándékot,akkor csak sajnálni tudlak,pont mint a többi Jobbik szimpatizánsokat.

Lehet lepontozni,sokat értek el vele:-)

2010. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"arról mit gondolsz,hogy az RTL-en mindig főhír az amikor valamilyen korrupciós ügy derül ki"


Bocs de erről azt gondolom, hogy nagyon helyes, a korrupció azért az egy másik kategória mint a kampány.


A Vona Gábor interjúkhoz pedig annyit, hogy nem nagyon szoktam látni, de lehet, hogy igazad van, majd figyelem.


Én úgy általában véve értettem a kampányban a két párt állásfoglalását pl. az IMF, a nemzeti vagyon elherdálása miatti felelősségre vonás és a kettős állampolgárság ügyében. Csak például ezekben a Jobbikot határozottabbnak érzem, mint a Fideszt.


A Fideszben pl. szimpatikus a 10 év alatt 1.000.000 munkahely, mivel ez - nem törődve azzal, hogy még kissé provokatív is azáltal, hogy 10 évről beszél - egy határozott kijelentés.


Ne kellene mindenkit szemellenzősként kezelned.

2010. márc. 15. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!