Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szolgáltat ingyen...

Miért nem szolgáltat ingyen áramot, gázt és vizet az állam, ha egyszer fizetjük az adókat? Ezek természeti erőforrások, miért sajátítja ki magának az állam?

Figyelt kérdés
Minek fizetünk akkor SZJA-t és ÁFÁT meg még ezer dolog után adót? Mire megy ez a sok pénz?
2015. szept. 30. 00:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Egyértelmű volt, és nyilván a szocialista ideológiával szembeni szkepticizmusod tette fel ezt a kérdést. Szomorú, hogy a szocializmus megvalósítására csak, sokszor már csírájában problémás kísérletek történtek, ezeknek bedőlése lényegében törvényszerű volt. A kapitalizmus, amellett, hogy a világon a legtöbb nyomor okozója, hosszú távon működésképtelen is, nem azt mondom, hogy a közeljövőben össze fog omlani, és az emberiségnek két lehetősége van. Vagy elindul a szocializmushoz vezető úton, tanulva a múltbéli hibákból, vagy elindulunk valami fasisztoid borzadály felé, ami nem lesz kellemes.
2015. okt. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

'Egyértelmű volt, és nyilván a szocialista ideológiával szembeni szkepticizmusod tette fel ezt a kérdést. Szomorú, hogy a szocializmus megvalósítására csak, sokszor már csírájában problémás kísérletek történtek, ezeknek bedőlése lényegében törvényszerű volt. A kapitalizmus, amellett, hogy a világon a legtöbb nyomor okozója, hosszú távon működésképtelen is, nem azt mondom, hogy a közeljövőben össze fog omlani, és az emberiségnek két lehetősége van. Vagy elindul a szocializmushoz vezető úton, tanulva a múltbéli hibákból, vagy elindulunk valami fasisztoid borzadály felé, ami nem lesz kellemes.'


Most már egyértelmű, de érvelésed több ponton hibádzik.

Minden nyomorúságot a kapitalizmus számlájára írsz, holott a gépesítés, a munkavégzés könnyebbé tétele pont a kapitalista államokban ment végbe elsőként. Ja és, kiknek köszönhető a legtöbb vérengzés, ill. halálos áldozat?

A kapitalizmus működésképtelenségéről pedig annyit, az ipari forradalom óta jelen van és még nem méltóztatott megbukni, pedig csomó alkalma lett volna erre, a dicsőített szocializmusod pedig úgy 40 évnyi vergődés után hasalt-ha ebbe csak az európai megszállás korát számítom bele.

Egyszer már építettünk szocializmust, ismerjük a végeredményt.

2015. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%
Nyilvánvaló, hogy a "kommunista diktatúrák" által elkövetett szörnyűségekre gondolsz, amikor a vérengzésekről beszélsz. Aláírom, hogy tényleg borzasztó, emberiség elleni bűnök történtek, ám ezt nem írnám a kommunizmus számlájára, mert alapvetőleg abszolút ellentétes magával az eszmével. (Ellentétben például a nemzetiszocializmus, amely ideológiailag tartalmaz emberellenes elemeket, de nem akarok elkezdeni nácizni, mert nem tartozik ide). Azok az elmebeteg gazemberek (Sztálin, Pol Pot, stb), akik ezeket véghezvitték nem voltak kommunisták. Érdemes elolvasni Bertrand Russell A Hatalom című könyvét, a szerző 30 évvel az eredeti megjelenés után írt a műről, hogy első sorban a szocialistáknak kell vigyázni, mert láttuk hova fajulhatnak a dolgok, erre gondoltam például, amikor azt írtam, hogy csírájában problémás kísérletek. Valóban, a szocialistáknak különösen sokat kell tanulniuk a múlt hibáiból. Mindentől eltekintve egyébként a kereszténység számlájára sokkal több "vérengzés, ill. halálos áldozat" írható mint a "kommunizmuséra", tehát a legtöbb jelző nem állja meg a helyét. Valóban, az ipari forradalom óta ez az uralkodó gazdasági forma, de ha csak a közelmúlt történéseit nézzük, egyik válságból megyünk a másikba. Meggyőződésem, hogy a gazdaság dinamikája nem képes stabil állapotba kerülni, a javak végessége, a tőkefelhalmozás és a pazarlás miatt, ennek pedig foltozások mellett is katasztrofális következményei lesznek, a szociológiai tényezőket pedig figyelembe se vettem, pedig az elégedetlenség, a (főként a fejlődő országokban) lévő szegénység szintén probléma, melyeket ez a struktúra nem tud megoldani, mert alapvetőleg, pár csúnyán hangzik, a kapitalizmus a kizsákmányolásra alapszik, és ez tény, nem valami ócska marxi propaganda. Való igaz, hogy a kapitalizmuson belül következett be a elsőként a gépiesítés, aminek a fejlődésében nyilvánvalóan a verseny nagyon sokat jelentett, bár, azt, hogy ez a munka megkönnyítésére ment volna, nem tudom elfogadni, ezek mind a profit növelésére való törekvések voltak. A tudományos, technológiai fejlődés verseny nélkül is, megfelelő állami háttérrel véghezvihetőek. Ezenkívül, ha már a munkavégzés megkönnyítésére, a munkások sorsának jobbá tételéről beszélünk, pl. társadalombiztosítás, 8 órás munkaidő, mind ilyen olyan módon a szocialista mozgalmaknak köszönhető, és nem a kapitalizmusnak.
2015. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Szomorú, hogy a szocializmus megvalósítására csak, sokszor már csírájában problémás kísérletek történtek, ezeknek bedőlése lényegében törvényszerű volt. "


És mégis milyen lenne a problémamentes kísérlet? Ennyi erővel a kapitalizmusra is ráhúzhatod, hogy az valójában milyen jó kis rendszer, csak "problémás" kísérletek vannak eddig vele. Szóval nem nagyon látom az alternatívát a szavaidban, hogy mégis mi lenne jobb és miért.

2015. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem, mivel a kapitalizmus, mit írtam, a kizsákmányoláson alapszik, és csak egy nagyon szűk rétegnek kedvez. Milyennek képzelem el a problémamentes kísérletet? Elsősorban demokratikusnak, fokozatos átmenettel.
2015. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Demokratikus átmenettel? Tehát a többségnek akarnia kell? Akkor nem jutottunk előbbre, mert nem úgy tűnik, hogy akarná a többség...

A kérdés meg arra vonatkozott, hogy hogy fog megoldódni a "te kísérletedben" a "mennyit? hogyan? kinek?" problémakör. Hogy fog koordinálódni a gazdaság, ha nem úgy ahogy az eddigi kísérletekben? Ki fogja eldönteni, hogy mennyit kell termelni és miből, illetve milyen technológiával és milyen minőségben? Illetve ott a kinek kérdése, hogy a termelést hogy osszuk szét? Nyilván lehet olyat válaszolni hogy "igazságosan" vagy "méltányosan" de a gyakorlatban ez hogy nézne ki?

2015. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A többség akarata nem lenne probléma, hiszen a munkásosztály alkotja a világban az abszolút többséget, csak közhelyesen szólva, ki kéne nyitni a szemüket. Ezt például oktatással (nem agymosásra gondolok), el lehetne érni, öntudatos, felelősségteljes állampolgárokat lehetne képezni, a jelenleg az egész világban létező birkaiskola helyett.

A termelés egy fogós kérdés. A tervgazdaság mint láttuk, valószínűleg nem működne, de egy ilyen rendszerben is létezne a piac fogalma, én egy kevert rendszert tudok a legjobban elképzelni. Sok kérdésre valószínűleg nem is lehet elméletben válaszolni, irányelveket kell megfogalmazni. A puding próbája az evés, mivel a fokozatos átmenet szükséges, elég idő lenne ezen problémák megoldására.

2015. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

'Nem, mivel a kapitalizmus, mit írtam, a kizsákmányoláson alapszik, és csak egy nagyon szűk rétegnek kedvez.'


Cuclizmusban meg önkizsákmányolás volt, csak szólok.

2015. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!