Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem ezt a politikát,...

Nem értem ezt a politikát, pedig rendszeresen olvasom a cikkeket, de ez az amit nem értek?

Figyelt kérdés

Magyarországon keresztül mennek a bevándorlók. Vagy is több tízezer van már regisztrálva. A dublini egyezmény szerint(amit még nem töröltek el), akár hova is mennek, itt kellene megoldani a szállásukat stb... EZ ugye kivitelezhetetlen egy ilyen pici országnak.

Ugye ez a baja Görögországnak, Olaszországnak is.

A kvóta rendszert arra akarják bevezetni, hogy az 5 legjobban telitett országból(MO, Görög, Olasz, Német, Svéd), szétosszák a menekülteket az eun belül. Ez ellen ha pl egy északi ország mint lengylország ellenkezik, érthetö, mert náluk vaj kevés van és ök csak kapnának. Viszont mint Mo csak örülhet neki, mert az a sok tízezer aki már regisztrálva van hivatalosan is elkerülne innen, és csak egy alacsony számú menekültet kellene itt tartani, és integrálni.

Ehelyett, tegnap Mo egyáltalán nem támogatta a kvóta rendszert, söt ellene volt. Most akkor az a politika, hogy az összes 40.000 eddig regisztráltat megakarja tartani? Ez ilyen önsanyargató politika?

Mert ugye most két lehetöségröl van csak szó, vagy marad a dublin rendszer vagy jön a kvóta rendszer.

De akkor nem a kvóta rendszer lenne jobb?



2015. szept. 23. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Magyarországnak egy menekültet sem lenne muszáj befogadni, sőt Európának sem. Ez csak a liberálisok hülyesége.
2015. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az lenne a jó, ha nem mi lennénk az egyetlenek, akik nem engedjük be őket, francia ország meg a gyémánt háborúból egy kis haderőt átcsoportosítana az iá szétzúzására, aztán rakna egy kis rendet szíriában... De mivel európának sokkal jövedelmezőbb a gyémánt háború, amoről nem csak a magyar sajtóban de a világsajtóban sem hallasz semmit, így aztán senkinek nem érdeke az iá-val foglalkozni egyenlőre. .
2015. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Egyetlen bevándorlóra sincs szükségünk.
2015. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet mondani, hogy egyetlen bevándorlóra sincs szökségünk, de butaság erröl beszélni.

Pl egyetlen egy balesetre sincsen szükségünk. Vagy tesz valamit az ember, hogy biztonságosabb legyen, vagy csak beszél róla, hogy nincs rá szüksége, de a balesetek továbbra is megtörténnek.

Menekült ügynél is lehet mondani, hogy nincs rá szükség, de már van, és a meglévö dolgot kell megoldani. Vagy is vagy dublini rendszer vagy kvóta rendszer.

2015. szept. 23. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a kvótarendszer a jobb (pont azért, amit kérdező írt)...na de nehogymár bárki is megmondja nekünk MAGYAROKNAK, hogy mit tegyünk! :D
2015. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyarorszagnak az a baja a kvotarendszerrel hogy nem lehet elore tudni, mennyi is lesz pontosan a menekultek szama. Most beszelnek 120e szetosztasarol, de nyilvanvaloan sokkal tobb van mar az EUban, csak Nemetorszagban van vagy felmillio.


Oke, hogy most be kene fogadnunk 1000 embert, semmi gond nem lenne belole. De mennyit kell majd jovore, es azutan?


Orban allaspontja az hogy elobb zarjuk le a hatarokat, es azutan dontsuk el, kit hova teszunk.


Meg aztan teljesen nyilvanvalo mindenkinek Kelet-Europaban hogy a menekultek ugysem fognak nalunk maradni, tehat a kvotarendszer eleve egy halva szuletett otlet.

2015. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7%

"Lehet mondani, hogy egyetlen bevándorlóra sincs szökségünk, de butaság erröl beszélni."


Nem butaság.


"Pl egyetlen egy balesetre sincsen szükségünk."


A baleset bármikor megtörténhet, azonban a bevándorlást meg lehet állítani, ahogy érdekes módon minden más ország képes rá az EU-n kívül.

2015. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy "most két lehetöségröl van csak szó, vagy marad a dublin rendszer vagy jön a kvóta rendszer." Ez egy téves állítás.

A Dublin rendszerről már egyre többen állítják - és én elfogadom ezt -, hogy nem tömeges behatolásra találták ki. Mivel látják a mennyiségeket és a tendenciát, az EU-nak kutya kötelessége lenne egy új, a helyzetnek megfelelő Dublini rendszer kidolgozása és bevezetése - ehelyet tökölnek, és kvótáznak, ami pótcselekvés.

A kvóta mögött pedig a következő áll: most a nemzetállamok hatásköre eldönteni, hogy kiket, hányat stb. fogad be. Ezt a hatáskört akarják elvenni a nemzetállamoktól, és a fejünk fölött eldönteni, ami az EU jelenlegi állapotban számunkra nagyon nem nyerő. Utálnak is minket, meg az EU vezetés sem igazán nyerő - az EU tényleges vezetését soha senki nem válaszotta, a nyakunkra ültek. Miért kellene átruházni rájuk bármilyen nemzetállami jogunkat?

Arról nem beszélve, hogy egy sokadlagos kérdést erőltetnek - a menekültek tagállamok között "igazságos" elosztását, a valódi problémával, a menekültáradat megállításával pedig érdemben nem foglalkoznak.

2015. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"az EU tényleges vezetését soha senki nem válaszotta, a nyakunkra ültek."


És szerinted a tavalyi Európa parlamenti választások miről szóltak?


Egyébként a kvótarendszer arról szól(na), hogy minden EU-s ország a saját méretének és befogadóképességének megfelelő számú menekültet fogadjon be, közösen és arányosan vállalva a menekültáradattal járó feladatokat és terheket. Persze ez nem a végleges letelepedést jelenti, hanem a regisztrálási folyamatot, az adminisztrációt. Szerintem ez egy járható út lenne...ésszerű javaslatnak tartom. Mindenesetre más alternatívát nem hallottam...a lehurrogás nem az.

2015. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a) Az Európa Parlament nem az EU tényleges vezetése.


b) Eddig csak a kvóta rendszer elfogadását erőletették, más érdemi gondolkodás a menekültáradat megfékezésére nem folyt. Ez így elfogadhatatlan. A szolidaritás alapú tehermegosztásról is lehet tárgyalni, de a megfelelő helyén. A kvóta, hogy hogyan osszuk el a menekülteket, egy események utáni, követő intézkedés, ami az alapproblémát nem oldja meg. Európa határait meg kell védeni! Nem fogadhatjuk el azt az állapotot, és tennünk kell ellene, hogy a tényleges menekültekre létszámban jóval nagyobb gazdasági menekültek, szerencselovagok ráülve kontrollálatlanul ellepjék Európát, benne országunkat. Az életveszély előli menekülés, és a védelem megkapása emberi alapjog, nemzetközi szerződésekbe van foglalva. A jobb életminőség áttelepülés, népvándorlás útján való elérése nem alapjog. Jogunk van megakadályozni, védekezni ellene. Megfelelő távolságban, az EU-n kívül kell eldönteni, hogy kit akarunk beengeni - tényleges menekülteket igen, és kit nem akarunk beengedni - gazdasági menekültet nem. Ezt a célt nem a kvótarendszer oldja meg. Az EU külső határainak a szigorú megvédése, EU-n kívüli ellenőrző pontok felállítása, EU-n kívüli menekülttáborok támogatása, a háború súlytotta országok életének a normalizálása a megoldás, nem a kvóta rendszer.

2015. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!