Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány helyesen járt-e el...

A kormány helyesen járt-e el a menekültek/bevándorlók esetében? A menekülteket be kell-e fogadni? Kik vagy kik állnak a dolgok hátterében?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rasszista. Szüleim Magyarországon, pontosabban Székelyföldön születtek de romániában haltak meg, habár lakhelyet nem változtattak és én is híven őrzöm a rám hagyott lakásokat földeket erdörészeket és gyarapítom az utódom számára. Nem tudok lojális lenni a románokhoz, mert ők mindig csak elvettek tőlünk trianon óta és semmit nem adtak. Ha az indulatok és kedélyek fellángolnak, akkor nyilván a románok ellen fogok fegyvert, úgymint a többi székely honfitársaim. Aggódva figyelem és nem tudom felfogni, hogyan történhet meg a csonka Magyarországon, hogy bevándorlók ezrei szabadon sétafikálhatnak az utcákon, pályaudvarokon, tüntethetnek követelőzhetek. Ezeket gyüjtőtáborokban kellett volna-e eleve elhelyezni? A szomszéd népek bevándorlása okozta-e a későbbi trianoni gazságot? Úgyvélem, hogy az akkori bevándorlások az Oszmán Birodalom balkáni hadtevékenysége miatt vették kezdetüket a XIII-ik.században. Vajon a mostani bevándorlások hátterében a cionista USA és Izrael állnak-e akik felkavarták az arab világot?

#menekültek/bevándorlók
2015. szept. 2. 13:57
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
A 15.12-nek külön köszönöm a válaszát
2015. szept. 2. 15:28
 22/30 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

".Lényegében az érdekelt volna hogy mi a vélemény arról hogy mit csinált jól és mit nem a Magyar Kormány.De sajnos erre választ nem kaptam senkitől"


Legközelebb azt kérdezd, ami érdekel. Mert a kérdésedben erről egy szó sem esett.

2015. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
15.37-nek A kérdésem ez vot:A kormány helyesen járt-e el a menekültek/bevándorlók esetében? A menekülteket be kell-e fogadni? Kik vagy kik állnak a dolgok hátterében?
2015. szept. 2. 16:14
 24/30 Andizsuzsi ***** válasza:
43%
Ja, akkor csak a kérdésed kifejtése nem állt köszönő viszonyban sem az első mondatokkal.
2015. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

16.27-nek Már hogyne lenne kapcsolat.Csak ez nem a kérdésem kifejtése volt különösképpen.Hanem megjegyezni kivántam, hogy habár az elszakított területen élek, de eszem ágában sincs a mostani Magyarország területére vándorolni, mert itthon vagyok, hálistennek kompakt székely-magyar környezetben de mindazonáltal a jövevény nemzet nevez minket jövevénynek .

A lényeg az hogy itt is meg Szíriábam is a helyszinen kellene megoldani a viszályokat, nem pedig milliós nagyságú tömegeknek szenvedést okozni

2015. szept. 2. 16:37
 26/30 A kérdező kommentje:
Személyesen úgy látom, hogy aki kérdez itt ezen az oldalon az tökhülyének számít a válaszadók szemében. De azért azt hiszem hogy minden kérdezönek megvan egy bizonyos belső válasza a dologra csak azért érdekli mások véleménye is, mert az ember társadalmi lény és szabad, ,sőt szükséges is , hogy tájékozódjon.Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszait, mert mindenből lehet tanulni.
2015. szept. 2. 16:49
 27/30 anonim ***** válasza:

"Erdély mindig különálló testrész volt."


Erdély Magyarország szerves része volt az ország három részre szakadtáig, illetve a kiegyezéstől trianonig.

2015. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Azt elfelektetted hoogy 100és 1526 között Erdély Magyarország része volt.Innentől az ország háromfelé szakadt:Erdély mint fejedelemség került a habsbugok tulajdonába,egészen a kiegyezésig 1867-ig.Azután újból Magyarország részévé vált a trianoni diktátumig(1920 jún.4).Aztán 1940-1944 között Észak Erdély visszatért. No ezeket számold össze.Románia 1859-ban jött létre Moldva és Havasalföld egyesülése révén,de török függőségben volt 1878-ig. amikor a bécsi kongresszuson a nagyhatalmak orosz közbenjárásra elismerték mint független állam, mivel az oláhok átengedték őket saját területükön a balkáni törökellenes hadjáratra.Erdély sose volt románia része trianon előtt.A székely puccs nevezetü mozgalom 1878-ban meg akarta hiusítani az orosz átvonulást Moldván keresztül hogy a törökök időt nyerjenek.
2015. szept. 2. 21:47
 29/30 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásért, 1000 és 1526 között is része volt Erdély Magyarországnak.
2015. szept. 2. 21:50
 30/30 anonim ***** válasza:

Többen (a kérdező is) a szokásos egyszerűsítéssel vitatnak dolgokat. A kérdésnek nem része Erdély státusza, de annyit megjegyeznék, a jogi államhatár (bár ez a középkorban nem ismeretes fogalom) és a tényleges hatalmi viszonyok az két dolog. Minden Árpádházi király Erdély érintő ügyekben csak az erdélyi gyula (vajda) egyetértésével intézkedett. Mondjuk a Felvidék esetén ez nem így volt. Később a hatalmi viszonyok változásával ez is változott persze.


Ami a kérdést illeti. Többen válaszoltak rá érdembe így úgy, amit a kérdező figyelmes olvasással is észrevehetett volna. Leírom hát én is ismét:

A kormány helytelenül járt el. Ügyet csinált olyanból, amit gördülékenyen, egyszerűen és hatékonyan elintézhetett volna. Ehhez két dolog kell. Akarat és képesség. A kormány egyikkel sem rendelkezik.

A menekülteket - így általában - nem kell befogadni. A kérdés rossz. A menekültekkel differenciáltan kell foglalkozni, alapesetben nincs szó befogadásról, egy későbbi eredményes tárgyalás ezt árnyalhatja. De akik a befogadás alatt tömeges letelepítést értenek, azok számára a válasz a leghatározottabb nem. Nekik fogalmuk sincs, miről beszélnek.

Nem állnak senkik személyek) a háttérben. Áll viszont háború, különféle gazdasági és politikai érdek, sanda szándék, haszonlesés. Akiket itt a "háttérben" egyesek feltételeznek, azok számára a menekült érdektelen, számukra a haszon fontos bármi áron. És aki ezt nem tudja megkülönböztetni - már bocsánat - ne csodálkozzon, ha butának tartom. Legalábbis e területen.

2015. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!