Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik országokból jönnek a...

Melyik országokból jönnek a menekültek? És mi folyik azokban az országokban, hogy el kell onnan menekülni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 29. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem Kanadából menekülnek, az ingyen sör elől.
2015. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Szerbiából. Nincs semmi okuk elmeneküli, hiszen Szerbia a béke szigete.
2015. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Szíria. Polgárháború.

De most már jönnek mindenhonnan Szíria környékéről, és mindenki szírnek mondja magát, csak azért, hogy megkapják a menekült státusz. Nem véletlenül jön mindenki papírok nélkül.

2015. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországra jellemzően Afganisztánból, Irakból, Szíriából érkeznek, itt mindenhol polgárháborús állapotok uralkodnak eltérő intenzitásal.


Világszinten ennél kicsit színesebb a helyzet, ez a top 10 kibocsájtó ország:


- Közel-Kelet: palesztinok, szírek, irakiak

- Afrika: szomáliaiak, szudániak, eritreaiak

- Távol-Kelet: mianmariak, vietnámiak

- Dél-Amerika: kolumbiaiak


A legcsúnyább háborúk itt vannak:


- Afganisztán

- Irak

- Szíria

- Nigéria határmenti térsége

- Jemen

- Pakisztán

- Szomália

- Ukrajna

2015. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat !!
2015. aug. 29. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Én július végén utaztam Belgrádból Magyarországra, a magyar határig a helyjegyem ellenére állnom kellett, mert bangladesi menekültek foglalták el az összes kupét. azóta utánna néztem, Bangladesben semilyen háború nincsen, és nem is volt a közel múltban. Ezek nem menekültek, hanem illegális bevándorlók akik azt hiszik, hogy Európában semmitevés haawaii meg a dizsi, és erre a sok dilettáns jogvédő még tesz alaájuk egy lapáttal!
2015. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6:


Ezt a Banglades a béke szigete c. történetet már egy korábbi, azóta törölt topicban is ellőtték. Többet kellene olvasnotok Bangladesről, akkor tudnátok, hogy egymással szemben álló politikai erők gyilkolják egymást, gyakoriak a lincselések vélt vagy valós bűnök alapján, illetve a különböző vallási felekezetek közötti villongások.


Íme egy kép a békés Bangladesről, választás idején.


[link]

2015. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!