Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nyilvánvalóvá válik, hogy...

Ha nyilvánvalóvá válik, hogy a jövőben is csak kárunk lesz az Eu ból, akkor támogatod a kilépést?

Figyelt kérdés

Ha támogatod, mi lenne az amit minimum hasznosnak tartanál hogy a véleményed változzon?

Ha nem lépnél ki, mit viselnél még el csak hogy tagok legyünk?


2010. márc. 10. 08:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ha kilépnénk akkor államcsőd lenne. Arra mérget vehetsz.
2010. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Sajnos az emberek egy jelentős része nem veszi észre hogy mi is folyik itt nagyban!


Egyszerűen az Eu nak szüksége van az olcsó rabszolga munkaerőre, akinek a fogyasztását tudja szabályozni.

Versenyben akar maradni az USa, Kína, stb, de nem úgy hogy a nagy ipai hatalmak lakosainak a jövedelmét csökkentik, hanem hogy a keleti és a déli, iparilag fejletlenebb régiókra rátelepednek.

Ezért van a mezőgazdasági támogatás is, mert bár a neve " támogatás" szépen hangzik, de csak a piaci viszonyokat mesterségesen akarják fenntartani. Az az, a magas jövedelmű nyugatiak több támogatást és rájuk szabott szabályzást kapnak. És ha még így sem tudják az adott piacokat uralni, akkor jön a kvóta szabályzás " amit ők osztanak " teljesen szabad piac ellenesen. Ha pedig ez sem éri el az eredményt mert az a szerencsétlen keleti még a tized annyi támogatás és ellehetetlenített szabályzások mellett is pariba van, akkor egyszerűen megveszik a betiltják a termelést!


utak?


Persze hogy az Eu minden pénzt meg ad, az utak építésére, hiszen az ő kamionjaik róják az utakat, az ő gazdaságuk hízik rajta.


Az egész egy vicc, egy legális gyarmatosítás és rabszolgatartás, csak ki kellene hogy nyíljon az emberek szeme!

2010. márc. 10. 10:10
 13/28 A kérdező kommentje:

Ha kilépnénk akkor államcsőd lenne. Arra mérget vehetsz.


És így mi van?


Nem érted pubi!!!

Csak a külföldi segélyekből élünk ár 20 éve, mert minden éveb hiánnyal zárunk!


Nincs az embereknek jövedelme, ami gerjesztené a belső gazdaságot. Ráadásul ez nem a véletlen műve, mert pontosan az Eu nak a legnagyobb érdeke hogy ez legyen.

Egy zsákutcába haladunk egyre mélyebben, amire nem lehet az a válasz hogy menjünk csak a falig, mert kellemetlen megfordulni! Ma 60e milliárd a tartozásunk, ha 80e milliárd lesz akkor könnyebb lesz?

2010. márc. 10. 10:14
 14/28 anonim ***** válasza:
50%
60.000 milliárd? te tényleg el vagy tévedve. az a gdp 200%-a
2010. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

60.000 milliárd? te tényleg el vagy tévedve. az a gdp 200%-a


Alig vártam ezt a felvetést, ugyan is ez a legnagyobb parasztvakítás!


Valójában a külső: 19,394.8 milliárd


[link]


De hogy jön ez ki? Úgy hogy a számokkal hazudoznak!


Mert ugye hol a belső eladósodás?


Mert ugye miért a 25000 milliárdos Gdp ből számoljuk, miközben az állami költségvetés, a valós magyar hozzáadott értékek éves állami vagyona 1200millárd?


Az egész egy parasztvakítás, és a valódi helyzet súlyosságának a félre magyarázata.

Olyan mint ha a egy cégnél dolgozná és a hiteledet nem a fizetésed és a kiadásaid függvényében számolnád, hanem az általad számolt haszon alapján amit a cégednek hozol!


Mi az hogy belső adósság? Annak a nagy része is valuta!


Az egész nevetséges, mert már a számítások bázisa is egy vicc!


Miért nem GNI ben számolunk? Egyből siralmasabb lenne 3× !


Elnézést hogy egy kicsit füllentettem, de soha nem ugrott volna ki a nyúl a bokorból, illetve a relatív 60e milliárd sokkal hűebb, mint a statisztikai kozmetika a mennyiséget érzékeltetni! "Hamár a GDP ből kezdünk számolni aminek a 55% hoz semmi közünk.

2010. márc. 10. 11:07
 16/28 anonim ***** válasza:

"Ha kilépnénk akkor államcsőd lenne. Arra mérget vehetsz.

És így mi van?

Nem érted pubi!!!"


Szerintem te nem érted, Kedves Kérdező, hogy mi az az államcsőd. Ha nem vagyunk EU tagok, akkor 2008. végén bekövetkezett volna Magyarországon a 2001-es argentínaihoz hasonló államcsőd. Az euró árfolyama pillanatok alatt 800 forint köré kúszott volna fel (gondold el, mi lett volna a devizahitelesekkel), az árak az égbe szöktek volna, a béreket és a nyugdíjakat nem fizették volna ki hónapokon át, a bankok összeomlottak volna és a betétek is köddé váltak volna, az emberek az üzleteket fosztották volna ki, hogy enni tudjanak.


Én sem vagyok oda az EU-ért, de nekünk kívül rosszabb, mint bent.

2010. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mérleget vonunk egyáltalán nem káros az EU-tagságunk, úgyhogy én nem lépnék ki. Sokkal jobb, ha van kihez forduljunk, mint ha elszigetelt államként próbálunk fenn maradni.
2010. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Szerintem te nem érted, Kedves Kérdező, hogy mi az az államcsőd. Ha nem vagyunk EU tagok, akkor 2008. végén bekövetkezett volna Magyarországon a 2001-es argentínaihoz hasonló államcsőd. Az euró árfolyama pillanatok alatt 800 forint köré kúszott volna fel (gondold el, mi lett volna a devizahitelesekkel),


Szerintem te nem érted!


Ha nem zsugorodik a piacunk és nem viszik ki az országból az Extra zs-t akkor még válság sincs.

A hitelt meg a régi hiteleink törlesztésére vettük fel, ami teljesen elképesztő!


Szerinted az Eu milyen alternatívát jelent hogy ez a helyzet változzon?


Szerinted javultak az életfeltételeink 2004 óta, hiszen akkor léptünk be? A költségvetésünk azóta 2800milliárdal lett kevesebb!

2010. márc. 10. 12:44
 19/28 A kérdező kommentje:

Szerintem ha mérleget vonunk egyáltalán nem káros az EU-tagságunk, úgyhogy én nem lépnék ki. Sokkal jobb, ha van kihez forduljunk, mint ha elszigetelt államként próbálunk fenn maradni.


Mi a hasznunk?


Eddig semmibe nem segítettek, a "szlovákok, a piacaink, a cukoripar, az élelmiszer feldolgozás, " csak buktunk!

2010. márc. 10. 12:46
 20/28 anonim ***** válasza:

"Szerintem te nem érted!


Ha nem zsugorodik a piacunk és nem viszik ki az országból az Extra zs-t akkor még válság sincs.

A hitelt meg a régi hiteleink törlesztésére vettük fel, ami teljesen elképesztő!


Szerinted az Eu milyen alternatívát jelent hogy ez a helyzet változzon?


Szerinted javultak az életfeltételeink 2004 óta, hiszen akkor léptünk be? A költségvetésünk azóta 2800milliárdal lett kevesebb!"


Amiket felsorolsz abban sok igazság van, de ez nem az EU-s tagságunk következménye, hanem nagyrészt az elmúlt nyolc év katasztrofális MSZP-SZDSZ kormányzásának a számlájára írandó.

2010. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!