Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ilyen sok csőlátású...

Miért van ilyen sok csőlátású pártfanatikus?

Figyelt kérdés

Komolyan elhiszitek, hogy ezzel az országot segítitek?


Nem egy bizonyos párt híveire gondolok, mert ilyen mindegyikben van. Minden politikai kérdés előbb-utóbb mocskolódásba fullad.


Kérlek itt ne kezdjétek el egymás halomra ölni.


2010. márc. 8. 09:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Én régen az mszpre szavaztam, aztán a fideszre, most pedig a Jobbikra fogok. Mindenkinek meg kell adni az esélyt, hogy bizonyíthasson! :)
2010. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

12:42:


Igen, az Őszödi beszéd egy érdekes dolog, és nagyon sok szempontból én is abszolút elhibázottnak tartom. Egész más lett volna pl., ha a nyilvánosság előtt adja elő, és még másabb akkor, ha egyértelműen fogalmaz benne, és nem utólag magyarázzák, hogy mit is gondolt.

Mindent egybevetve, ez kétségkívül egy súlyos hiba volt.


Azt azonban ennek ellenére sem értem, hogy ezen mégis miért van kiakadva mindenki. Most őszintén: hittük mi valaha is, hogy egy politikus igazat mond - főleg kampányidőszakban?! Elvégre ősrégi már a vicc:


- Honnan lehet tudni, hogy egy politikus hazudik?

- Mozog a szája.


Mindig is tudtuk, hogy hazudnak. Hiába mondja Viktor is az ellenkezőjét, ő maga is hazudott, rengeteget, mind a mai napig. És a pártja is. Ezek után a képmutatás felsőfoka az igazmondó juhászt játszani és felhúzott orral kivonulni a Parlamentből, amikor Gyurcsány beszél. Ennyi erővel gyakorlatilag minden egyes képviselő minden egyes felszólalásánál ki lehetne vonulni.


Rövidre fogva: ha mindig is tudtuk - márpedig mindig is tudtuk -, hogy a politikus per definitionem hazudik, akkor miért olyan sokkoló, ha ez be is bizonyosodik? Elvégre tudtuk mindig is. Ezért nem értem én ezt a nagy felhajtást.


Ami pedig a nehezen élést illeti, ez már túl messzire vezetne, ebbe inkább nem mennék itt bele. Lényeg az, hogy ebben egyetértünk egyébként, viszont azt is nagyon sokan mások is leírták itt már saját tapasztalatukból, hogy legalábbis ami a kisembert illeti, neki a Fidesz-érában se volt jobb, mert ők csak középosztály felső rétegétől kezdve és onnan fölfelé törődtek a néppel... mondták ezt olyanok, akik ezt a saját bőrükön tapasztalták, tehát nyilván volt okuk így vélekedni. Ilyen szempontból egyik se jobb.


Korrupcióval pedig szintén tele volt a Fidesz is, emlékezz csak vissza: székház-ügy, Kaya Ibrahim és Joszip Tot, aranyhajó, bánya, szőlő, "országimázs központ"... nagyon sok érdekesség derült volna ki ott is, ha kedves Polt Péter főügyész úr nem falaz szorgosan az elkövetőknek és állít le már az elején minden nyomozást.


Szóval ezen is csodálkozok én, hogy bár NYILVÁNVALÓAN hazug, mocskos tolvaj banda mindakettő, és ezt tudtuk mindig is, mégis hinni akarjuk, hogy az egyik jobb. Holott talán tényleg jobb lenne már hagyni őket a fenébe, és egy harmadik után nézni. Ezért fogok például én az LMP-re szavazni.

2010. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

apám mindig védte az öszödi beszédet, hogy arról volt szó, hogy a fidesz annyit és akkorákat hazudott, hogy az mszp-nek fölé kellett hazudnia ha ott akart maradni, amibe belebuktak.


volt benne valami. viszont apám a jobbik felé hajlik lassacskán:)

2010. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Tegnapi 14:02-nek:


Szerintem ott van az egész dolog elbaltázva, hogy most sokan azt mondják, hogy TERMÉSZETES, hogy a politikusok hazudnak, TERMÉSZETES, hogy átejtenek bennünket, és közben a saját kis pecsenyéjüket sütögetik, TERMÉSZETES, hogy korruptak, stb. Azt hiszem, hogy demokratikus országban tudatos választók nem gondolkodhatnak így. Nem. Mi nem birkák vagyunk, akiknek a juhász akarata szent, és akik önként és dalolva hagyják, hogy minden évben lenyírja a gyapjukat, vagy éppen levágja és megsüsse a gyengébbeket... Rossz gondolkodásmód ez, a szocializmus emlékének hozadéka ez a fajta gondolkodásmód, hogy a kisembernek kötelessége tűrnie, hogy a nagyok kihasználják.


Hogyan is ítélhetné meg a választópolgár, hogy melyik pártra adja a voksát, ha elfogadott hazudni a párt számára kampányidőszakban? Mi alapján döntsük el akkor, hogy ki által szeretnénk, hogy igazgatva legyen az országunk, ha úgyis mindegyik hazudik, és végső soron azt tesz majd, amit csak akar?


Nem, ez nem így kell, hogy működjön! Egyik párt se mutogasson a másikra, hogy "az sem jobb"! Minden párt a maga hazugságaiért vállaljon felelősséget! És csak azzal foglalkozzon! A választópolgárban pedig legyen annyi öntudat, hogy megbüntesse a hazug, korrupt pártokat azzal, hogy többé a büdös életben nem szavaz nekik bizalmat!!!


A közélet csak akkor lesz tiszta, ha akarjuk, hogy tiszta legyen. Ha nem fogadjuk el a hazugságot, a korrupciót. Ha elvárjuk, hogy egy párt teljesítse, amit ígér, és ne ígérjen olyasmit, amit azután képtelen betartani! Ha igenis merünk az utcára menni, amikor becsapnak bennünket, merünk engedetlenek lenni, és ha elvárjuk, hogy a politikusaink felnőtt emberként kezeljenek bennünket, és ne a fejünk felett, a megkérdezésünk nélkül döntsék el azt, hogy szerintük mi a jó nekünk.


Amit a Fidesszel kapcsolatban írsz, arról én teljesen másképpen gondolkodom, és valóban nem itt van a helye annak, hogy erről vitázzunk, de azért annyit hozzátennék, hogy erős középosztály, és hazai vállalkozói réteg nélkül soha nem lesz saját, erős magyar gazdaságunk. Így az én véleményem szerint a magyar középpolgárságot, vállalkozókat támogatni hosszú távon az egész országnak az érdeke, hiszen az ő feladatuk lenne munkát, és tisztességes bért biztosítani a munkavállaló kisembereknek is.


A Kaya, Joszip, stb ügyekkel kapcsolatban: Lehet sugallani sok mindent, de bizonyító erővel csak a jogerős ítélet bír, és az bizony nem sok akad... Lehet azt mondani, hogy az összes bíróság a Fidesz kezében van, (még ha kissé abszurd is), de ez még nem ment fel senkit a saját bűnei alól. Lehet a másikra mutogatni, de attól még a saját lelkiismeretünk nem lesz tisztább. A tény tény marad. Rengeteg család, vállalkozás került nehéz helyzetbe az utóbbi években, rengeteg ember sorsa vált nagyon nehézzé, és ezért valakinek vállalnia kell a felelősséget. Méghozzá azoknak, akiknek az elmúlt években az lett volna a feladatuk, hogy az ország ügyeit rendezzék, de helyette csak a saját zsebeik tömködése kötötte le minden energiájukat.


Én azt javaslom mindenkinek, aki úgy gondolja, hogy ma már nem léteznek tisztességes politikusok: inkább el se menjenek szavazni, mint hogy olyanra adják a voksukat, akikben valójában nem is hisznek, csak azért, mert szavazni kell valakire. Én a magam részéről hiszek abban, akire szavazok, de ha esetleg azzal szembesülnék, hogy becsapott, akkor nem szégyellném beismerni, hogy rosszul döntöttem, és többé nem követném el ugyanazt a hibát.

2010. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

14:04-nek:


Szívesen vitáznék apáddal arról, hogy mi bizonyítja az Őszödi beszédben, hogy Gyurcsány a Fideszről, és nem az MSZP-ről beszél folyamatosan, mert én akárhonnan elemzem is a szöveget, nekem valahogyan sosem ez jön ki belőle...

Hidd el, nem csak a kivágott pár percet ismerem a szövegből, és sokszor olvastam végig higgadt, nyugodt fejjel. Sajnos akkor is ugyanarra a következtetésre jutottam belőle, mint az előzőekben. Mindegy.


Túl vagyunk 8 éven, van mit a mérlegre tenni. Én csak azt szeretném, hogy egy kicsit próbáljon meg mindenki kibújni a bőréből, mielőtt szavazni megy, és meghallgatni a másik oldal véleményét is. Ugyanis csak 4 év múlva lesz újabb lehetőségünk véleményt mondani, és a legtöbbünknek már nincsenek tartalékaik egy újabb nehéz, elbaltázott 4 évre...

2010. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

14:11


Természetesen az lenne az ideális, ha minden politikus becsületes lenne és nem hazudna. Csak tartok tőle, hogy ennek a megvalósíthatósága ma Mo.-n igen alacsony, épp azért, mert az ember nem arra szavaz, aki már a kampányban kereken megmondja, hogy hát ez a helyzet, meg kell szorítani, hanem arra, aki azt mondja, hogy kolbászból lesz a kerítés.

Abban a pillanatban, amint sikerül megváltoztatni a széles tömegeknek ezt a hozzáállását, máris beköszönthet a becsületes politikusok kora. Addig azonban sajnos, amíg sok képviselője van ennek a hozzáállásnak, addig a hazug politikus mindig előnyben lesz az igazmondóval szemben. (Pedig hidd el, én is szeretném, ha épp fordítva lenne a helyzet.)


Ami meg a pártok büntetését illeti, az jelen körülmények között sajna szintén nem működőképes, mert aki az MSZP-t akarja büntetni, az legnagyobbrészt a Fideszre szavaz, és fordítva - holott mindkettő egykutya.

Persze van azért egy egyre jelentősebb hányad, aki felismeri ezt a tényt, és a két nagy helyett vagy a Jobbik, vagy az LMP (esetleg MDF) felé fordul, de ahhoz sajna még ők sincsenek elegen, hogy tényleges "büntetésként" működhessen ez a másra szavazás. A "megbüntetett" párt ugyanis nem néz magába, hanem legyint, mondván sebaj, 4-8 év múlva jövünk újra.


Igazából ez a mostani választás akkor lesz igazán érdekes, ha bejut mind az LMP, mind pedig a Jobbik, és ők is megmutathatják, mit tudnak. Ez esetben 2014-ben már tényleg ismertek lehetnek ők is, és nagy tömegek is tekinthetnek rájuk választható alternatívaként; akkor már esetleg működhet a büntetés - hacsak addig "meg nem égetik magukat" ők is a tűznél. De persze reméljük a legjobbakat.


Ami a középosztályt illeti, lehet, hogy nem voltam egyértelmű, bocsánat. A középosztály fontosságát egy pillanatig se vitatom, szerintem is fontos és szükség van rá. Csak arra mutattam rá, hogy jelenleg ennek a rétegnek Mo.-n igen kevés tagja van, mivel az emberek nagy többsége vagy minimálbéres vagy gazdag. Olyanból, aki tényleg az európai értelemben vett középosztályhoz sorolható e két véglet között, tényleg kevés van. De ha a Fidesz tudna tenni róla, hogy bővüljön ez a réteg, azt maximálisan támogatnám.

Csak azt írtam, hogy tőlük eddig azt láttam, hogy leginkább a már meglévő idetartozókat segítik, de azt már nem, hogy többen kerülhessenek ebbe a rétegbe - viszont a középosztály fontosságát egy pillanatig se vitatom. Ugyanez a helyzet a vállalkozókkal is - és maximálisan egyetértek azzal, amit a tisztességes bér biztosításáról írsz, csak sajna ez tényleg túl sokaknak egyáltalán nem ilyen egyértelmű, és ha nem kényszerítik rá, akkor maradnak a minimálnál.


Jogerős ítélet nyilván nem születhet, ha már nyomozást se rendel el, vagy rögtön az indulás után állít le a főügyész, ahogy azt tette anno a szorgalmas Polt Péter. De ezen az alapon pl. Hagyó is ártatlan, elvégre őt se ítélték el, mert őt meg a mentelmi joga védi. Sajnos a sikkasztók túlnyomó többsége ügyében sose születik jogerős ítélet, bár persze ezen is jó lenne változtatni.

2010. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!