Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosk, igyekeztek magyar...

Jobbikosk, igyekeztek magyar terméket venni?

Figyelt kérdés

Mármint nem multikba járni (vagy ha oda akkor magyar terméket venni), ha pedig nincs, akkor kimenni a piacra.


Ezzel is segíthetnétek a magyar gazdaság fellendülését.


2010. márc. 7. 19:14
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Tök jó, örülök, hogy ilyen sokan magyar terméket vesznek.

Igyekszem én is.


Viszont van olyan, mikor a külföldi termék jobb minőségű (és drágább), mint a magyar, ilyenkor viszont a külföldit veszem meg.

De ha egyforma minőségűek vannak, akkor értelemszerűen a magyart, még ha drágább is.

Ahogy a South Park Walmart-os részében mondták:

"Néha egy kicsit többet kell fizetnünk, hogy megmaradjunk ilyen szép nyugodt kisvárosnak."

2010. márc. 8. 00:29
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

Amiből van, abból csak magyar terméket veszek.

A gond, hogy alig lehet kapni.

Az, hogy a Tesco, Auchan tele van külföldi szeméttel, azt eddig is tudtuk. Meg azt is, hogy a Tesco lényegében ki akarja vonni az összes magyar terméket a kínálatából (ezzel kiérdemelte nálam a PERMBAN-t)

Másik gond, hogy a kisebb boltokban, mint Penny és Spar sem lehet magyar termékeket kapni. A múltkor végig röhögtem a boltot, hogy mindenhol kiírva hogy magyar termék, aztán a terméken meg ott a made in spain, meg kína

Sőt, magyar fokhagymát már nem is tudom mikor láttam ott, csak a kínai van, vöröshagymából meg a francia ...


Szóval igen ideje lenne a Vona Gábor által vizionált TURUL bolthálózat létrejöttének !

2010. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Vásárolj a piacon, vagy van ilyen szociális bolthálózat vagy mi, ami elvileg szinte csak magyar termékeket árul.
2010. márc. 8. 10:46
 24/28 anonim válasza:
100%
Ha meg tudnám fizetni csak magyart vennék
2010. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Bp, de úgy 3-4 km-es körzetben nincs piac, szóval ez kilőve. Csak azért nem fogok bemenni a Lehel térre.

Termelői bolt pedig 1 van ha jól emlékszem valahol kőbányán, na az sem a szomszédba.

Szóval kell az a magyar bolthálózat, de nagyon

2010. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
54%

én is a south park pélájára gondoltam^^ :D

de, ha egy ember bemegy a boltba, megveszi a legolcsóbb sz*rt, otthon meg nézi, milyen olcsón vásárolt, közben meg szörnyülködik a magyar helyzetről! 13éves vagyok, de azzal tisztában vagyok, hogy a magyarok csak sajnáltatják magukat! ahogy már elöttem is írták, más, tehetősebb országokban megveszik a hazai terméküket, a cégek nagyon gazagok a támogatás meg a sok eladott áruért. a magyarok meg lábadoznak, semmi támogatást nem kapnak csak adóztatják a cégeket. és még a magyar vásárlókban annyi magyarság sincs, hogy a 2× drágább magyar árut vegyék meg. jó-jó mi se vesszük meg a magyar mosóport... de próbáljuk támogatni a magyar cégeket.

mielőtt lepontoznál, gondolkozz el ezen.

2010. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Ez a lepontozás rész nekem szólt?

Én nem pontoztam se le, se fel senkit.

Nem szórakozok ilyen marhaságokkal.

2010. márc. 8. 22:19
 28/28 anonim ***** válasza:
nem, az a többieknek szólt :D
2010. márc. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!