Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosk, igyekeztek magyar...

Jobbikosk, igyekeztek magyar terméket venni?

Figyelt kérdés

Mármint nem multikba járni (vagy ha oda akkor magyar terméket venni), ha pedig nincs, akkor kimenni a piacra.


Ezzel is segíthetnétek a magyar gazdaság fellendülését.


2010. márc. 7. 19:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
29%

Csak azért, mert magyar vagyok, és húzok a jobbik felé, nem veszek kizárólag magyar terméket, sőt..!

A magyar termék irreálisan drága, és általában ugyanazt a minőséget megkapom egy külföldi termékkel lényegesen olcsóbban.


Példa:

Nagyon szeretem a Pilóta piskóta tallért, ami 250Ft körül mozog. Nemrég megláttam egy külföldi változatot 130Ft-ért, hát ezek után hülye lennék a magyart venni!!

2010. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
31%
jobbik.hu szervere is kanadai...
2010. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
74%

és miért drágább????

mert szétverik a magyar gazdaságot!

ausztriában, németorszgában... a származási helyet nézik meg, magyarországon az árat. :S

2010. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amit lehet. De a zöldséget-gyümölcsöt a kertben termesztünk, kenyeret magam sütök, a húst ismerősöktől vesszük... Az maradék kajából igyekszem magyart venni, ha nem rémesen drága. Ruhákaból, cipőből jó más is, nincs szükségem 20000 ft-os tiszacipőre..:D
2010. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
68%
20.17:és az nem zavar,hogyhogy annak a piskótája szétmorzsolódik,a zselé ízetlen benne,a csoki ami rajta van meg egyszerűen szär?(mondjuk én inkább csinálok egy piskótatekercset házilekvárral,rá csokimáz és nincs benne semmi felesleges színező,tartósító stb,na meg klasszisokkal finomabb,és kb 250-ből 5x-e megvan)
2010. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagyok Jobbikos vagy jobbos, de én is inkább a hazai árut veszem meg, ha nincs lényeges ár vagy minőségkülönbség.
2010. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szimpatizálok se a Jobbikkal, sem semmilyen jobboldali párttal. Sőt a mostani parlamenti pártok közül egyikkel sem.

De igyekszem magyar terméket venni, mert azt nem kell importálni és ezzel óvom a bolygónkat.

2010. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

"jobbik.hu szervere is kanadai..."


Ez a köcsög még mindig itt tart?

2010. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%

Én minden téren próbálok magyar terméeket vásárolni. Én sem vagyok jobbikos. Fideszes vagyok. Ez a tudatos vásárlás nálunk is jellemző, talán még jobban, mint a jobbikosoknál (legalábbis az én ismertségi körömben). Az mszp-sek nem figyelnek általában az ilyesmikre, csak arra, hogy a gordonka ad-e 150ft nyugdíjemelést a választások előtt, vagy nem...

Informatikusként is elzárkózom a multiktól. Gyűlölöm a világ talán legnagyobb multiját, a microsoft-os, és a windowsnak hívott trágyadombját. Főleg, hogy van ingyen linux. Na ez az alternatíva... minél tömmen használják, annál jobban fog fejlődni. Így van ez a magyar gazdasággal is. Minél többen vesznek magyar termékeket a multik helyett, annál jobban be fog indulni a magyar gazdaság, és annál jobban háttérbe szorulnak a multik.

A kanadai szerverről: [link] Server stats-nál tényleg kanada van, de a jobbikosokat ismerve talán a fél világot is megjárja az oldaluk, mire ideér.

2010. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
64%

Én csak kizárólag akkor veszek magyar terméket, ha jobb az árt/értékaránya, mint a külföldi terméknek.

Egyébként nehéz megállapítani, hogy mi magyar termék, mi nem. Egyrészt a háttértulajdon miatt -kiknek a kezében van az adott vállalat-, másrészt az import miatt -a legkirívóbb a magyar füge, datolya, narancs....-.

A másik fontos dolog, emlékszem még a "régi szép" időkre, amikor az extraprofittal dolgozó zöldséges és kisboltos 10-20-szor annyit keresett, mint egy kétdiplomás mérnök.

Először is, tisztességes kiskereskedelmi árak kellenek a magyar kiskereskedőknél, tisztességes kiszolgálás, jó minőségű, versenyképes magyar termékek.

Egyébként az előbb dolgok kifizetődnek -lásd például Nagy-Britannia-, csak bunkó és tuskó az átlagos magyar kiskereskedő.

Kissé olyanok, mint a szemetet áruló balatoni "vendéglátósok", rohadt hús, rohadt zöldség, iszonyatosan drágán, hogy 2-3 hónap alatt az egész család keressen annyit, hoyg kitűnően megéljenek a következő szezonig.

Őszinte leszek, én külföldre járok nyaralni. Nem szeretem, ha átbaszarintanak!:)

2010. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!