Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti érzelműek miért nem...

A nemzeti érzelműek miért nem látják, hogy Trianonnak és a kommunizmusnak köszönhetjük a magyar nemzetállam létrejöttét?

Figyelt kérdés

Gondoljunk vissza a Monarchia idejére. Kisebbségben volt a magyar a saját országában, egész területek voltak, még a mai Magyarországhoz tartozó és országhatároktól távoli régiókban is, ahol az emberek egy mukkot sem tudtak a magyar nyelvről és kultúráról. Még Budapest is nagyrészt német és zsidó lakosságú város volt.


Trianon levágta az országról a más nemzetiségű területeket, elkerülve egy 90-es évekbeli Jugoszláviára hasonlító polgárháború kialakulásának lehetőségét.


A kommunizmus által terjesztett tömegmédia, modern hírközlő rendszer és oktatás, pedig elérte, hogy mindegy, hogy hol vagy az országban, akár Sopronban, akár Budapesten, akár Záhonyban, mindenhol magyar televíziót néző, gulyáslevest evő, Lagzi Lajcsit hallgató emberekbe botlasz, akik magyarnak vallják magukat, a magyar államhoz hűségesek és maximum a négy fal között, vagy a templomban kerül elő horvát/német/szerb őseiknek a kultúrája.


Egy egységes nemzetállam lettünk, aminek a területén mindenki magyarul beszél, mindenki a magyar kultúrát tartja és mindenki a magyar államhoz hűséges. Ez bizony Trianon és a kommunizmus érdeme.



2015. júl. 27. 18:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
85%
Ez a kérdés ill. Kommunista vagyok! hozzászólásai annyira durvák, provokatívak és rosszindulatúak, hogy szerintem nem írok rá semmi érdemlegeset, mert ha írnék, az nem lenne nyomdafestéket tűrő. Meg amúgy is, Kommunista vagyok! és a pajtikái, mint amilyen a kérdező is, csak bevágják a provokatív, vérnyomást felnyomó "kérdéseiket" (propagandáikat) és állnak tovább, mellőzvén a nekik szánt keresztkérdések megválaszolását.
2015. júl. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Igen mert ez a Kommunista vagyok/Telcier/Tetro/Danika2016/Ruholláh Homeni/Kimmboo/Abu Bakr al-Bagdadi stb erre hokizik ha provokálhatja a népet :D
2015. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
76%

Kommunista vagyok! és a felsoroltak külön-külön emberek, mert Kommunista vagyok! vérkomcsi eszméket vall, addig Tetro szélsőségesen liberális.



A kérdezőnek meg Kommunista vagyok!-nak:


Franciaország a 18. században hasonló etnikai arányokkal rendelkezett, mint Magyarország, kb 55-60 százaléka volt csak francia ajkú, a többi baszk, breton...stb volt. De ők gyorsan asszimilálták ezeket a kisebbségeket, meg nem hagyták őket lázadozni. Nálunk is elindult egy hasonló folyamat, de elvesztettük az I. világháborút, meg jött Károlyi Mihály és a Tanácsköztársaság, akik negatív irányba fordították az eseményeket.



"magától értetődő volt hogy aki romániában él az román, aki csehszlovákiában az csehszlovák stb."


Aki kolozsvári magyar volt, az egyik pillanatról a másikra román nyelvű és kultúrájú emberré változott, ugyanígy a kassai magyar egyik pillanatról a másikra szlovák nyelvű és kultúrájú emberré változott és még így tovább ? Ezt nem gondolhattad komolyan.



"Ez a"trianonozás"csak a rendszerváltás után jött divatba amikor előbújtak a nép ellenségei."


Nem, a két világháború között is jelen volt a Trianonban elszenvedett sérelmek kiküszöbölésére az igény, mind a gúnyhatáron belüliek és mind a gúnyhatáron túliak részéről. Amikor vonultak be Horthy-ék a Bécsi döntések értelmében a Felvidékre, a Kárpátaljára és Észak-Erdélybe, mindenki ünnepelt, még az öregek is.


[link]



"Tudomásul kell venni hogy 1, vesztettünk a háborúban(vesztes fizess!)"


Egyrészt az osztrákok is vesztettek, ők milyen alapon kaptak területeket tőlünk ? Másrészt meg ez nem igazságos, normális büntetés volt, hanem rosszindulat és butaság vezette büntetés, sok külföldi gondolkodó is annak minősítette, és új háborút jósoltak az egészből, ami be is következett.



" a monarcia területén a nemzetiségekkel csúnyán bántunk tehát törvényszerű volt hogy amint lehetőségük adódik távoznak. "


Tudnál konkrétumokat mondani ?



Egyébként nagyon ismerős a kérdés, korábban is szerepelt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__679..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__616..

2015. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"De ők gyorsan asszimilálták ezeket a kisebbségeket, meg nem hagyták őket lázadozni."


Inkább úgy fogalmaznék, hogy brutális kegyetlenséggel lemészárolták, megtizedelték őket.

A naaaaagy franszhia forradalom másfél millió ember életébe került...

2015. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
23# Dehogy külön emberek :D Ezek trollok, csak arra hajtanak hogy provokálják a népet, egyik nap szélsőliberálsok, másnap vérkomcsik stb stb.. :D
2015. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ennyire tudathasadásosak nem lehetnek. A trollokhoz elmeháborodottakhoz lehet venni még MolotovPunk-ot, nneddudgi-t, Covenant-ot, Sir Butcher-t, 33nevemvan-t és Revoution-t. Nevetséges eszméket vallottak ők is alpári stílusban. Többségük hálistennek lekopott, így nem sértek szabályt, ha róluk beszélek.


"Inkább úgy fogalmaznék, hogy brutális kegyetlenséggel lemészárolták, megtizedelték őket.

A naaaaagy franszhia forradalom másfél millió ember életébe került..."


A franszhia forradalom Párizsban is tombolt, ahol elvileg echte franciák laktak, ott is egy konszolidáltabb napon 10.000 embert küldtek Guillotine alá a "Liberté, Egalité, Fraternité" eszmeiségében.

2015. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Inkább úgy fogalmaznék, hogy brutális kegyetlenséggel lemészárolták, megtizedelték őket.

A naaaaagy franszhia forradalom másfél millió ember életébe került..."


A franszhia forradalom Párizsban is tombolt, ahol elvileg echte franciák laktak, ott is egy konszolidáltabb napon 10.000 embert küldtek Guillotine alá a "Liberté, Egalité, Fraternité" eszmeiségében.


Adalék a dicső franszhia forradalom dicsőséges mészárlásának dicsőséges adataihoz: vendée-i mészárlás során 150-200 ezer embert mészároltak le.


Francois Joseph Westermann tábornok:

"Vendée nincs többé... A kapott parancsok alapján lovakkal tapostattam agyon a gyerekeket, lemészároltattam a nőket, akik így nem szülnek több brigantit. Nincs egyetlen fogoly, aki ezt felemlegetné: kivégzettem mindet."


Ilyen egy "haladó szellemű köztársaság".

Ehhez a nyugathoz kéne "csatlakozni".


Minden év július 14-én az összes államfőnek Párizsban tiszteletét tenni a forradalom dicsőségének jegyében...

Vajon megmutatják a derék külföldieknek azt a guillotint, amivel gyerekeket fejeztek le százával?


Megjegyzem embert korábban még nem gyűlöltek annyira Európában, mint Napóleont.

2015. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A nagy francia elsötétedés, igen.

El kell érni, "hogy genocídiumnak ismerjék el az ottani népirtást, mivel a parasztokat a katolikus vallásuk miatt gyilkolták le."

[link]

2015. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!