Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti érzelműek miért nem...

A nemzeti érzelműek miért nem látják, hogy Trianonnak és a kommunizmusnak köszönhetjük a magyar nemzetállam létrejöttét?

Figyelt kérdés

Gondoljunk vissza a Monarchia idejére. Kisebbségben volt a magyar a saját országában, egész területek voltak, még a mai Magyarországhoz tartozó és országhatároktól távoli régiókban is, ahol az emberek egy mukkot sem tudtak a magyar nyelvről és kultúráról. Még Budapest is nagyrészt német és zsidó lakosságú város volt.


Trianon levágta az országról a más nemzetiségű területeket, elkerülve egy 90-es évekbeli Jugoszláviára hasonlító polgárháború kialakulásának lehetőségét.


A kommunizmus által terjesztett tömegmédia, modern hírközlő rendszer és oktatás, pedig elérte, hogy mindegy, hogy hol vagy az országban, akár Sopronban, akár Budapesten, akár Záhonyban, mindenhol magyar televíziót néző, gulyáslevest evő, Lagzi Lajcsit hallgató emberekbe botlasz, akik magyarnak vallják magukat, a magyar államhoz hűségesek és maximum a négy fal között, vagy a templomban kerül elő horvát/német/szerb őseiknek a kultúrája.


Egy egységes nemzetállam lettünk, aminek a területén mindenki magyarul beszél, mindenki a magyar kultúrát tartja és mindenki a magyar államhoz hűséges. Ez bizony Trianon és a kommunizmus érdeme.



2015. júl. 27. 18:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%
"Apai nagyapja gróf volt a dél-dunántúlon aki messze földön híres volt arról milyen kegyetlenül bánik a jobbágyaival. Apai nagyanyja egy habsburg-lány. Anyai nagyapja katonatiszt míg nagyanyja grófkisasszony. Dologtalan úri népség volt" - de jól értesült vagy! Légyszíves először is azt meséld el, hogy miért nincs ott a hozzászólásaid alatt, hogy "A válaszíró xxx%-ban hasznos válaszokat ad." Hm? Hm? Hm?
2015. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

Megmondom én, miért nem érdeklődsz?


"hogy HakapesziM MIÉRT mocskolja a Kádár-rendszert unos-untalan..."


Még elcsíptem a végét, meg utánaolvastam, olvastam Szolzsenyicint, ismerek sok embert, hallottam sztorikat.


"Apai nagyapja gróf volt a dél-dunántúlon aki messze földön híres volt arról milyen kegyetlenül bánik a jobbágyaival."


Egyszerű erdész volt.


"Apai nagyanyja egy habsburg-lány."


Ja, igen.


"Anyai nagyapja katonatiszt"


Katona tényleg volt, baka a Don - kanyarban, de nem jószántából ment.


"míg nagyanyja grófkisasszony. Dologtalan úri népség volt akik a felszabadulást megelőzően az elsők között távoztak nyugatra."


Minden déd és nagyszülőm Magyarországon született és halt meg, volt köztük aki egész életében nem járt külföldön.


"És volt még egy sereg rokona de mind-mind az elnyomók oldalán."


Apám '66 - ban került vidékről Pestre - munkásszállóba. '87 - ig párttag volt. Anyám óvónő volt 40 évig. Ma mindketten kb. 70 ezer nyugdíjat kapnak.


"Ma az ország egyik leggazdagabb familíája HakapesziM-é. Még jó hogy szídja Kádádékat..."


Hát nagyon csóró nem vagyok, de azért a leggazdagabb...Egyébként kamionsofőr vagyok 14 éve, mindig sofőr voltam, nem is volt más foglalkozásom.

2015. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Te ennyire ismered a HakapesziM felhasznalot?

Kerlek legyel targyilagos komcsikam es linkelj egy par dolgot....

Pld a csaladfat a szemelyiuket a lakcimuket csak hogy egyertelmuve valjon ugyanarrol beszelunk mert lehet a te fejedben el csak az a valaki akit a forumozoval probalsz azonositani.....esetleg a felhasznalo hozaszolasai kozul ahol elismeri azokat amikrol irsz....

2015. júl. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%
Troll veszély!
2015. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
55%

Mi a baj a holokauszttal?

Nem is értem, miért sírnak a zsidók?

Meghalt pár millió zsidó, na és?

Előbb utóbb mindenki meghal, nemde?


Ennek köszönhetik, hogy a háború után kaptak ajándékba egy országot, amit máskülönben soha nem kapnak meg, az irreálisan magas összegű kártérítéseket, meg hogy az égegyadta világon bármit megtehetnek, mert senki nem mer rájuk szólni, az antiszemita aduászt kijátszhatják, mint cinkelt kártyát.


A zsidók helyében én pezsgőbontással ünnepelném a holokausztot!

Ha nincs holokauszt - nincs Izrael állam és világhatalmi státusz.

Lehet választani.

Tiszta haszon.

2015. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

Neked 1989 előtt kellett volna meghalnod, biztos jobban jártál vola!

A Monarchia idején fejlődött a legjobban az ország, akkor épült minden épület, amire ma büszkék lehetünk!

10%a volt Budapestnek német, 5% zsidó...

90es évekre elmagyarosodtak volna a nemzetiségi területek nagy része, kb az ország 75% magyar lett volna 1990re.

A kommunizmusban csak magyar televízió volt, tehát mást nem nagyon tudtak nézni... :) Lagzi Lajcsit csak az alsóbbréteg hallgatott akkor is.

2015. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
38%
És még mennyi hozzád hasonló van ebben az országban......
2015. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
94%
Én nem akarok csonka nemzetállamban élni, szívesebben élnék Nagy Magyarországon.
2015. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
7%
#15:Mélyen érző,érdekes ember lehetsz.Gondolom,ha mondjuk az egész családod gázkamrában végezné,elég is lenne a pezsgőbontáshoz egy irreálisan magas kárpótlás,miegymás...
2015. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

'Én nem akarok csonka nemzetállamban élni, szívesebben élnék Nagy Magyarországon.'


Legfeljebb a magyarlakta régiók vissztértét tartom lehetségesnek, a komplett Trianon előtti államhatárokat már nem.

2015. júl. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!