A Fidesz miért akarja megakadályozni a közérdekű adatigénylést?
Egyáltalán nem vették komolyan, soha...
Amúgy meg most őszintén, miért?
Hogy még kevésbé derüljenek ki a kis ügyleteik.
Elmondták... amúgy nem megakadályozni akarják, hanem pénzt kérnek érte, és azért mert a mittudoménhanyadik kerületnek (szerintük) több, mint 100 millió forintjába került, hogy a TASZ adatot igényelt, ami azt jelenti, hogy súlyos adóforintokat csesztek el a baromságokra.
Tehát a fidesz csak a drága adóforintokat akarja megmenteni.
(Hahaha)
és 100 millió ft adatigénylésre az kell, de az egészségügy meg romokban :(
kösz TASZ
# 4/4 Időpont ma 02:30
Persze, mert a TASZ a hibás, nem az, hogy a kormány korrupt :-D
Bécikém, rosszul fogalmazol!
Az én pénzemet (adómat) költik, jogom van tudni mire.
Ez a ne zavarj, lopok esete!
A szokásos probléma. Próbáljuk már megérteni a fogalmakat.
1. A Fidesz már csirájában sem volt demokratikus párt. Egy párt milyensége a vezetői szemléletén, célrendszerén múlik. Orbán kezdettől az egyeduralomra tört, csak a körülményeknek megfelelő módszerekkel.
2. Minden tevékenység munka, és a végzők számára ellenszolgáltatás jár. Ez néha direkt történik (cserekereskedelem), néha indirekt (államiság).
3. Az állam működését hivatalnokok végzik, akik fizetést kapnak, a munkájukat állami vezetők irányítják, akik sokkal vastagabb (ráadásul önmaguk által megszabott) fizetést kapnak. Tehát minden, az állam által végzett munkát megfizetnek, és minden fizetséget az állampolgár áll (az adójával és más módon). A kérdés ezért az, milyen munkája van az államnak.
4. Az állam értelme, hogy polgáraiért dolgozzék. Ha nem így van, fölösleges és megszüntetendő. Az állami munkát emberek végzik, akik esendők. Néha hibásan dolgoznak, néha csalnak. Ennek elkerülésére találták ki az ellenőrzés rendszerét. Az ellenőrzés tehát minden munka szerves része. Mivel az állam polgárai megbízásából cselekszik, ezért a polgároknak joguk van ismerni a cselekvés részleteit (például határidőket, költségeket, módszereket). Természetesen ez is - mint minden - szakosodik, így az ellenőrzést meghatározott szervek végzik. Az állam munkájának részleteit ezért nevezik "közérdekű adatnak". Ha gyanú merül fel, hogy egyes csoportok a megbízott munkát tartósan nem megfelelően végzik, akkor az ellenőrzésnek még erősebbnek kell lennie, hogy az állampolgár által fizetett költséget minimalizálják.
5. Fentiek alapján a TASZ sem végzi megfelelően a munkáját, mert túlságosan laza az ellenőrzés. Sokkal szigorúbbnak és részletesebbnek kellene lennie. De mivel a TASZ azért végzi ennyire hézagosan a munkáját, mert az állam akadályozza, hogy elfedje a csalásait, ezért új helyzethez értünk. Itt már nem az ellenőrzésről szól a mese, hanem a megbízott állam visszaéléséről, ezért ideje, hogy a megbízó visszavonja a megbízást, és szankcionálja az eddigieket. Ha nem teszi, közvetve elismeri, sőt buzdítja a visszaéléseket önnön rovására. Az ilyen megbízó közkeletű megnevezése: ostoba.
Utolsó, meg kell védenem a TASZ-t (és az összes többi tényfeltárót) annyiban, hogy nem csak az ő feladatuk a stiklik kiderítése, az oknyomozás. Kevés rá az anyagi forrásuk, kevés a humánerőforrásuk, stb. és kevés információ alapján dolgozhatnak, és a csalók nagyon összekuszálják a szálakat.
Ha azt akarjátok, hogy a TASZ, vagy a többi jobban végezze a munkáját, adakozzatok többet nekik. Az a pénz legalább hasznos dologra megy, és el is számolnak vele.
Másik:
Amúgy egyrészt kamu, hogy ennyi költsége van a közérdekű adatigénylésnek, másfelől pedig nagyon is megtérül, hiszen a lopásokat lepleznek le, előznek meg vele. A térfigyelő kamerára is azt mondod, hogy felesleges pénzkidobás, de ha a gyerekedet megkéselik, mégis hiányolod, hogy nem lehet felderíteni a tettest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!