Támogatnátok olyan külpolitikát, hogy ne is az EU-val, ne is az oroszokkal legyünk szorosabb kapcsolatban, hanem Törökországgal, Iránnal és az arab világgal?
#20
Hát, akkor ez a te napod, mert az 1. oldalt elolvasva megismerheted azt az álláspontot is.
1. válasz: "Nem"
3. válasz: "Természetesen nem"
7. válasz: "Az iszlámot a Föld rákjának tartom, szóval nem szívesen közösködnék velük"
24: ebből egyik sem mondja hogy magyar cégek ne kereskedjenek ezekkel az országokkal...
Kérdező is meg te is nem érzitek a különbséget egy politikai szövetséges, egy gazdasági partner, és egy államszövetség, az EU között.
-A gazdasági kapcsolatokra a kormánynak minimális hatása van. A magáncégek vezetőinek ügyességétől függ. Külpolitika a mi kisország szintünkön szinte tökmindegy.
-politikai szövetség: gyakran ideiglenes. Viszonylag hosszabb távú hasonló kultúrájú, fejlettségű, nem versenypozícióban lévő országok közt lehet (magyar-lengyel).
-államszövetség, EU: egységes piac, egységes írott szabályok, egységes kultúra. Az eredmény: sokkal erősebb gazdasági összefonódás, mert a kisebb vállalkozások is képesek hatékonyan külkereskedni. Az EU konkrétan a világ legnagyobb gazdasága.
Nem létezik a kérdésben említett választási lehetőség, a traktort akarjátok lecserélni egy biciklire. Ezek alapvetően másra valók.
#25
A kelet (kezdve Oroszországtól, Törökországtól és Japánt is beleértve) nem úgy működik gazdaságilag, mint a nyugat, különösen nagy különbség van a gazdasági kapcsolatok tekintetében, mégpedig az,: hogy amíg nyugaton a tiszta(elvi) kapitalizmus elvei szerint erősen elkülönül az üzlet és a minden más kapcsolat, keleten, ha emberileg, hozzáállásilag nem minősülsz "barátnak", akkor a gazdasági kapcsolat is felejtős.
Nem egy olyan eset van, hogy a Japán, vagy Kínai üzletemberek beköltöznek a leendő üzletfelekhez egy hétre és csak azután döntenek. Az sem véletlen, hogy a németek hozzáállása az ukrán konfliktushoz a legoroszbarátabb az EU-ban.
Az EU-s piacról: A piac lényege, hogy vannak Oligopol szerkezetben világi szinten is vezető nagyvállalatok, AUDI ,Siemens... ezekre kapcsolódnak rá a KKV-s beszállítóik, akik így közvetetten exportálnak, a nagyok nélkül nem lenne meg a tőkeerejük az egyedüli belépéshez a világpiacra, és a közvetlen exporthoz.
A KKV-k egy másik része, ami startup jellegű (innovatív-monopol) képes csak exportálni önállóan, pl:Prezi
Nem nagyon van olyan KKV, ami képes a nyugati versenytársával, a nyugati piacon versenyezni, és kiszorítani azt a saját(mármint a versenytárs) piacáról, (a hatékony külkereskedelem ezt jelentené).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!