Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Számotokra mit jelent Magyaror...

Számotokra mit jelent Magyarország európai uniós tagsága?

Figyelt kérdés
pozitív ill. negatív dolgok is
2010. márc. 1. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy egy olyan közösség tagjai vagyunk mely a világon a legnagyobb gdp "állítja elő" rengeteg támogatást kaphatunk és a világpolitikába talán jobban belefolyhatunk.

Vezető gazdasági nagyhatalmakkal vállalunk közösséget.


Tényleg, mennyire meghatódva halhatunk éhen!


Ebből nekünk mi a hasznunk? Az átlag ember hány szelet parizert vághatott magának miatta? Lett munkahelye?

Kapcsolódhattunk olyan programokba ami növeli a költségvetést és az életszínvonalat?

2010. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Növekvő mezőgazdasági támogatás, épülő utak, felújított terek, nem kell útlevél, hogy utazhassak, könnyebben kapok munkát Németországban, fél évet tanultam külföldön Erasmussal... van itt sok minden, csak szét kell nézni.


Na ez a valami!

A földalapú és eszköz támogatásaink még mindig 30% osak szemben a nyugati 100% al, ami behozhatatlan versenyhátrány!


A felújítások 3× os áron külföldiekkel, munkahely teremtő beruházások helyett? Mi értelme, hogy nem tudjuk fenntartani?


Hát igen külföldön kell dolgozni nem itthon!


Azért elég nagy árat fizetünk, úgy 10000× est hogy néhány diák kinn tanulhasson!


Sok értelme az egésznek!

2010. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha megnézed, mit írtam: NÖVEKVŐ. Előbb utóbb eléri azt a támogatást, amit a nyugatiak kapnak. De már így is több támogatást kapnak, mint amennyit a magyar állam tudna adni.


Hát a magyar államnak semmibe nem került, hogy én kint tanultam. Fizette az EU a tandíjamat, a szállásomat, plusz még valamennyi jutott a kajára is. Én hozzátettem a tudásomat, kitartásomat, pénzemet, hogy kikerülhessek. A magyar állam semmit nem fizetett (csak az amúgy is járó, tanulmányi alapon járó ösztöndíjamat).


Azóta vállalkozást alapítottam, ami magyarországon és németországon egyaránt vállal munkákat. Magyarországon nem kapnék annyi pénzt, amennyit kint kifizetnének, de így mindenki jól jár, mert a németek olcsón kapnak nyugati minőséget, a magyarok meg normál áron nyugati árut. Ennyi...

2010. márc. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Magyarország nem az Uniós tagság miatt van elmaradva, hanem az utóbbi pár év elbaltázott politikája miatt. A fiatalabb generáció már kezd rádöbbenni az EU tagság nyújtotta előnyökre, ami nemhogy a szocializmusban, de a bármikor a történelem folyamán sem volt elérhető- pl külföldi ösztöndíjak, melyek új távlatokat nyújtanak a továbbtanulásban. Csak azt sajnálom, hogy az EU.nak nincs joga beleavatkozni egy tagország belügyeibe, akkor elkerülhetőek lettek volna olyan események, mint pl. a sikertelen magyar gazdaságpolitika, a szlovák nyelvtörvény... hogy csak helyben maradjunk.
2010. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nagy előny az uniós tagság, kérdezzük meg a görögöket, olaszokat, franciákat, milyen jó.
2010. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi pozitívat nem érzek, csak szopunk, idehozzák a szemetet. Kellett nekik a piac, a politikusainknak meg jól jött a havi 2 milla havonta az Európai Parlamentben.
2010. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Legrosszabbul a 2-4 cm csemege ubi eltűnése érintet.

Jót…hmm…nem tudom…nem nagyon tudnék mondani.

2010. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem kell útlevél a határon, amúgy semmit, egyáltalán nem érdekel.
2010. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amit elmondtak + hogy Morvai rágja a faşzt az EP-ben mindannyiunk nagy-nagy örömére...
2010. márc. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!