Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidéki városokban miért nem...

Vidéki városokban miért nem rendeznek melegfelvonulást?

Figyelt kérdés
érvényesíteni kell a melegek jogait
2015. jún. 13. 11:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
22%

A logika szabályai szerint:

homoszexuális = heterofób

2015. jún. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Ozmium42 ***** válasza:
65%
Nincs a logikának ilyen szabálya.
2015. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
65%

Az ő "logikájának" van, hagyd rá :D


(akartam valami olyasmit írni, hogy a logika inkább azt mondja ki, hogy homoszexuális = homofób-fób, csakhogy ilyen szó nincs... Aztán beugrott, hogy az ilyeneket "normális emberi lény"nek hívjuk)


Amúgy ha rám céloztál ezzel a homoszexuális=heterofób dologgal, akkor kicsit mellé ment, mert hetero vagyok, csak a hülyeség toleranciám igen alacsony.

2015. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
39%
A vidékieknek épp elég a baja, nem hiányzik nekik még a melegfelvonulás is.
2015. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

# 26/34 Időpont 06-14 13:00

A kérdés nem magánügy, csak sokaknak kényelmesebb elbagatellizálni.

A kérdés szociológiai ügy, hogy a társadalom mennyire toleráns az LMBT-sekkel

szemben mint ahogyan az is szociológiai ügy is és nem csak egészségügyi/magánügy, hogy a fogyatékossággal élő, ill. beteg személy mennyire van kirekesztve a társadalomból. (Mondom ezt heteroszexuális epilepsziásként és fogyatékossággal élőként)

A kérdés jogi ügy is, mert kevesebb joguk van, ill. rendszeresen jogsérelem éri őket szexuális hovatartozásuk miatt.

A huszadrangú kifejezést azért is tartom szerencsétlen megközelítésnek, mert az egymás iránti toleranciát, nem(csak) egymás után valósítható meg (pl. egyszerre fogadom el, hogy te látássérült vagy és mozgássérült is egyben, és nem egymás után. értheted úgy is, hogy nem 2016. 12. 31.-i hatállyal fogadom el a vakokat, 2018 12. 31.-i hatállyal pedig a mozgássérülteket.

Az különböző kisebbségek, legyen egészségügyi vallási, vagy szexuális, stb. simán elfogadható egyszerre. Mindenki valahol kilóg a sorból, és csak akkor méltó elfogadásra, ha ő maga is elfogadó.


"Azért is felháborító és gyomorforgató ez a hajcihő, mert az egészségügyi kisebbségek valóban sokat szenvednek."

Csak azt nem értem én, hogy egy homoszexuális ember, aki történetesen inden betegségű embert elfogad, mit vét, amiért az ő elfogadásának igénylése "felháborító, gyomorforgató hajcihő"?

Ha a jogalkotással vagy jogsértéssel van gond, (pl. nincs akadálymentesség), azért nem egy másik szerencsétlen csoportot kell büntetni, bár ez tipikus magyar mentalitás ("akkor lesz nekem jobb, ha a másiknak rosszabb, vagy ha a másiknak jobb, nekem rosszabb lesz, ezért be kell tenni a másiknak, mielőtt ő tesz be nekem"). Gáz. :(


"Velük kéne foglalkozni és nem a homoszexuálisokkal!!!"

Miért ne lehetne mindegyikkel foglalkozni?!

Az LMBT-sekkel mellesleg az a szerencsés helyzet, hogy ők leginkább csak néhány törvénymódosítást szeretnének, ami által éppen annyiba kerülnének csak az államnak, mint a heteroszexuálisok. Nem kívánják, hogy foglalkozz velük, mint ahogy egy hetero pár sem kívánja, hogy foglalkozz velük.


"Talán egy vak, siket, tolószékes stb. több figyelmet érdemelne, mint egy makkegészséges homoszexuális, nemde?"

Ez egy érdekes kérdés. Almát nem lehet szederként számolni.

Mindegyiknek megvan a maga sajátos igénye, amit joggal elvárhat. Te azt mondod, hogy egy májbeteg négy hallókészüléket is kapjon (függetlenül attól, hogy teljesen ép halló, mert csak negyedéve van hátra. A vak meg naponta tízezerszer annyi C-vitamint, mint a szükséges egészségügyi napi bevitel...

Én azt mondom, hogy a májbetegnek hallókészülék helyett EÜ ellátás kell, a vaknak vakbot C vitamin helyett, és természetesen mindenkinek akadálymentesség.

MINDENKINEK EGYENLŐ JOG, ESÉLYEGYENLŐSÉG. Nem azt mondom, hogy minden meleg kapjon ingyen lakást, csak mert meleg... a vak, meg kösse fel magát!


Hol láttatok már vak felvonulást, tolószékes felvonulást?

Úgy látszik, nem vagy elég tájékozott, segítek. :) [link]


És igenis nagyon örül a szívem, hogy van ilyen, mert valóban súlyos problémát feszegetsz, átérzem a súlyát, de itt nem VAGY hanem ÉS a helyes válasz.


# 29/34 Időpont 06-14 15:44

"Ha annyira elfogadást akarnak, inkább csendben lennének meg egymás között és ennyi, máris kevesebb piszkálódás lenne."

Azt hiszem, értem a logikai okfejtést. A devizaadósok, és minden más valamilyen téren kiszolgáltatott, jogsértett ember kússzon be a szőnyeg alá, és akkor megoldódik a probléma. igen, ha szőnyeg alatt ellik a nő 4-6 gyereket, akkor a vak komondoron sem fog átesni. (Talán sejted, hogy a családon belüli erőszak parlamenti vitájára és egy képviselőre utalok).


"az Ő részükről is el lehetne fogadni, hogy a természetes eset az ha nő és férfi megy az utcán kézen fogva, nem kell azon csodálkozni ha a legtöbben furán néznek ha meglátnak két férfit kézen fogva sétálgatni."

igen, ha mindenkinek csak fekete esőkabátja van, és azt hordja, naná, hogy megnéznek egy piros esőkabátos embert. A gond ott van, ha a piros esőkabátos embernek kevesebb joga van, ill agresszió és egyéb lelki és nyomás éri burkolt vagy burkolatlan formában, csak azért, mert neki piros esőkabátja van.


# 31/34 Időpont 06-14 21:38

"A logika szabályai szerint:

homoszexuális = heterofób"

A logika szabálya szerint nem vagy intelligens, ha ezt komolyan gondolod. :D

A homoszexuális személy azt jelenti, hogy a saját neméhez vonzódik. Ennyit, és nem többet. Egyáltalán nem jelenti azt, hogy fél a heteroszexuális jelenségtől, hogy azt akarja hogy azok nemi indentitása ne nyerhessen teret... Az antialkoholisták az "alkoholfóbok", és általában azért azok, mert már megégették a kezüket.

Mielőtt ilyen velősen logikus okfejtésbe fogsz, olvas előtte némi szakirodalmat, és gondold át a frissen szerzett információkat! :D


"A vidékieknek épp elég a baja, nem hiányzik nekik még a melegfelvonulás is."

Azért egy vonulástól nem lenne több bajuk, ha nem tetszik, nem kell bámészkodni. (ez Pestre is vonatkozik). Máskülönben meg sok heteroszexuális vidéki igenis örülne! örülnének a boltosok, a az éttermesek, büfések, szállásadók, trafikosok, fizetős parkolósok...

Mert bármilyen meglepő, ők is emberek, és ahol vannak ott pénzt is költenek, a rendezvény előtt/után, és a pénznek nincs szaga, de sok ember gondját megoldaná.

Talán hallottál arról, hogy Amerikában a feketéknek úgy sikerült megtörniük nagyrészt az irántuk való megaláztatást, hogy bojkottálni kezdték a fehérek üzleteit. A fehérek hamar rájöttek, hogy jééé, hát mégiscsak emberek! :)

2015. jún. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
68%
Oly annyira vannak elnyomva hogy ha valami nem tetszik egy heteroszexuális embernek az egyből homofób, elmaradott gondolkodású, hülye... Stb... De azért legyen megértő. Én egészen addig támogattam a melegeket amíg nem költöztek be a hálószobámba és már a csapból is ez folyik. Elérték amit akartak. Már az is utálja aki amúgy közömbös volt... Én sem nyomatom senki orra alá hogy kivel akarok testnedvet cserélni pedig hetero vagyok. Az hogy meg nem foghatják meg egymás kezét... A törvény tiltja? Csak kérdezem mert ezt nem tudtam hogy bűntetik. Utánanézek.
2015. jún. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
65%
Berlinben már az állatokkal szexelők is tüntettek, hisz nem bűnözők.
2015. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
6%
#37 Felkészülnek a pedofilok és a nekrofilok :)
2015. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
61%

Itt van egy dolog, amit sokan közületek nem értetek:

- két FELNŐTT, DÖNTÉSKÉPES EMBERI LÉNY alapvető emberi joga eldönteni, hogy kivel akar együtt élni, anélkül, hogy a társadalom megvetésével kelljen szembe nézniük a döntésük miatt...

Igen, ez kizárja a bestialitást, a nekrofíliát és a pedofíliát is, szóval most, hogy ezt tisztáztuk, remélem nem hasonlítjátok többé a homoszexualitást ezekhez a teljesen más kategóriába tartozó, törvénytelen dolgokhoz.

További szép napot! :)

2015. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"Oly annyira vannak elnyomva hogy ha valami nem tetszik egy heteroszexuális embernek az egyből homofób, elmaradott gondolkodású, hülye..."

Tehát szerinted úgy vannak elnyomva a homoszexuálisok, hogyha egy heteroszexuálisnak nem tetszik az István a király rockopera, akkor egyből homofóbiás, elmaradott, hülye? ;) Nem azzal van a gond, hogyha nem tetszik egy heteroszexuálisnak valami, hanem azzal, ha a jogaikat nem ismerik el, ill. nincsenek egyenlő joguk.


"Én egészen addig támogattam a melegeket amíg nem költöztek be a hálószobámba és már a csapból is ez folyik."

Különleges módon támogathattad a melegeket, ha hagytad, hogy beköltözzenek a hálószobádba. Én heteroszexuálisként éppannyira támogatnám / engedném meg azt, hogy egy meleg beköltözzön, mint azt, hogy a páromon kívül bárki más. Hozzám bizony nem költözött be x millió heteroszexuális, LMBT, állat, vagy növény, pedig gyakran van bekapcsolva a tévém, a csapból is csak víz folyik. :D


"Elérték amit akartak. Már az is utálja aki amúgy közömbös volt..."

Amerikában történt egy nagy előrelépés, ott igen, de azért össztársadalmi szinten nem, mert még mindig nem kezeli mindenki természetesen társadalmi szinten, bár tudják, hogy ez utópisztikus cél.

Az afroamerikaiak is elérték sok viszontagság után, hogy törvény szerint szabadok legyenek (ne rabszolgák), a járdán járhassanak, egy járművön utazhassanak a fehérekkel, legyen szavazati joguk, és éppúgy lehessenek tisztségviselők, közszereplők, akár képviselők, miniszterelnökök is, lehessen vegyesházasság (fehér és afroamerikai között) stb. de mégis sokan még mindig gyűlölettel vannak csakis a bőrszínük miatt, anélkül, hogy az egyes személyt megismerték volna.

A feketék, vagy a nők amikor kiálltak a jogaikért (pontosabban egyenlő jogokat követeltek, szerinted hányan gondolták azt, hogy provokálnak? Természetes következmény, hogy a tüntetéseknek megosztó hatásuk van, de ez nem azt jelenti, hogy az emberek addig elfogadták őket, elismerték a jogaikat, de onnantól kezdve, hogy harcolni kezdtek értük, azt mondják, hogy "hú, ez undorító, ezek után utálni fogom őket!" Aki ezt állítja, az nem volt korábban elfogadó velük szemben, csak közömbös a problémájukkal szemben (legyen szó LMBT-sekről, nőkről, afroamerikaiakról stb.. Nem, akiket ez ingerel, azok korábban sem voltak közömbösek, csak nem szembesültek a problémával, így nem szembesültek az állásfoglalásukkal olyan erősen (itt mutatkozik meg minden tüntetés megosztó hatása, nem ez a cél, de mindenesetre fontos, hogy ne legyen agyonhallgatva a dolog, mert akkor nincs változás).


"Én sem nyomatom senki orra alá hogy kivel akarok testnedvet cserélni pedig hetero vagyok."

Csókolóztál már utcán a pároddal, megölelted már, netán megfogtad már nyilvános helyen a kezét, Esetleg beszéltél a közös nyaralásotok élményeiről? Ha igen, akkor bizony "nyomod", mint ahogy most is nyomod, hogy heteroszexuális vagy, persze ha most itt azt írná valaki, hogy meleg, akkor egyből fel lennél háborodva, hogy ott van a hálószobádban. :)


"Az hogy meg nem foghatják meg egymás kezét... A törvény tiltja?"

A törvény jelenleg nem tiltja, bár a Jobbik tervez ezen a téren változásokat. Viszont gyakran érik őket emiatt fizikai bántalmazások, és zaklatások az utcán, és általában a rendőrség nem védi meg őket.


"Csak kérdezem mert ezt nem tudtam hogy bűntetik."

(Helyesen: büntetik) Mint írtam, jelenleg nem a törvény bünteti, hanem a sok homofóbiás, és talán hallottál olyan jelenségről, amit úgy hívnak, hogy önbíráskodás. Sajnos ez igen gyakori, kérem. Elvileg az bűn, de valamiért nemigen büntetik, ha róluk van szó, és az LMBT-sek már megszokhatták, hogy nem nagyon bízhatnak az igazságszolgáltatásban. Mégsem önbíráskodnak a heteroszexuálisokkal szemben, hogy a homofóbiásokról ne is beszéljünk).

2015. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!