Mennyibe kerul egy nagykovetseg fenntartasa?
Nehezen megválaszolható kérdés. Annyi tényezőtől függhet az adott nagykövetség fix és folyó költsége, hogy nagyjából akármi lehet. Simán elképzelhető, hogy a követség épületét a fogadó állam ingyenesen rendelkezésre bocsátja. De akár dollár milliókba is kerülhet.
Folyó költséget szintén nehéz meghatározni. Nem ugyanannyian vannak pl. egy USA-beli, vagy német nagykövetségen, mint a fent említett Tadzsikisztánban. Angol nyelvet beszélő szakembereket aprópénzért lehet kapni akárhol, de ha arra van szükség hogy pl. 3-4 arab dialektust beszéljen, akkor már mélyen a zsebbe kell nyúlni. Így átlagos költséget meghatározni elég értelmetlen dolog.
A gond nem a követségek költségeivel van. Az Orbán kormány nagyon jól teszi, hogy felújítja a kapcsolatokat. DE.
-A külügyminisztériumban nemrég volt elég kemény létszámcsökkentés. Több munka kevesebb emberrel nem a siker receptje.
-Következetlenség. Elkezdjük a keleti nyitást, aminek Törökország az egyik legfontosabb partner állama. Utána nekiállunk kurd felkelőket kiképezni (akiket a törökök jobban utálnak az ISIS-nél), ezzel lenullázva minden eddigi erőfeszítésünket.
-Meghirdetjük a déli nyitást, aminek Afrika van a fókuszpontjában. Aztán kijelentjük, hogy az EU bevándorláspolitikája túl liberális és a menekülteket be kéne börtönözni. Nem egy afrikai állam ítélte el az EU-t, mert szerintük pont nem elég liberális az EU bevándorláspolitikája. A kettő együtt nem fog menni.
Mindent adott relációban kell értelmezni. Persze, a döntés mögött elég jó eséllyel az invesztitúrák kiosztása állt, de Magyarország ettől függetlenül eléggé alulképviselt, alig voltak követségeink. Az összes megnyitott követség valószínűleg nem fogja megérni (elég ész nélkül nyitogattak, ez tény), de jónéhány viszont igen. A kaukázusi államokkal speciel nem hülyeség jóban lenni, mert elég szorosan szabályozott, zárt piacok, ahova politikai egyezséggel sokkal könnyebb bejutni.
Ne értsd félre, nem adok igazat az afrikai államoknak. Csak arra világítottam rá, hogy hiába hirdetjük a déli nyitást, ha közben velük ellentétes álláspontokat fejtünk ki. Megoldás nem nagyon van, az embercsempészek lekapcsolása (amit most tervez az eu) nem hülyeség, de egy tengeri művelet nagyon sokba kerül, nem fogják hosszú távon fenntartani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!