Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell le újgazdag ge*izni...

Miért kell le újgazdag ge*izni mindenkit, aki nem szegény?

Figyelt kérdés
Többször előfordult, mostanába, (főleg jobbikos) fiataloktól, hogy mszp-s újgazdag ge*inek hívtak, csak azért, mert a szüleimnek van pénze, de nekik se csak úgy lett keményen megdolgoztak érte, és amúgy is szeretnék majd a saját lábamra állni dolgozni, stb. Amúgy pedig ráadásul független vagyok a politikátol, miért vannak állandó előítéletei az embereknek?
2010. febr. 23. 23:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy félreértések elkerülése végett, nekem semmi bajom a jobbikosokkal van több jobbbikos barátom is.
2010. febr. 24. 01:11
 12/20 anonim ***** válasza:
19%
Ba'd meg magad n'ci, napi 10 órában melózom van egy értelmes szakmám (nem komonikáció szakos diplomám) és alig keresek. A fönököm lánya a fizum dupláját kapja, 5 éve végez egy 3 éves szakot és én szerelem be a vadi új menő mosogépét....
2010. febr. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Pont az ilyen előítéletes emberekre gondolok, mint az előző válaszoló, köszi a jó példát, amúgy honnan veszed, hogy nekem nem lesz egy értelmes végzettségem?
2010. febr. 24. 01:47
 14/20 anonim válasza:

Bocs, de mindkét oldalt megértem. Én is szerencsésnek mondhatom magamat ami a gyerekkoromat illeti, jókor volt a szüleimnek pénze a magyar átlaghoz képest, (rendszerváltást követően, de güriztek is érte keményen semmit sem kaptak) aztán mikor öcsémmel középiskolába jártunk (még gondtalan élet) már nem számítottunk jó módúnak sőt ma meg Pécsen élek a párom lakásában úgy ahogy sikerül eltartsam magam sokszor Ő segít ki miközben még tanulok az egyetemen. Látom a rengeteg értelmes embert az egyetemen is, (azon kívül is) kaparnak egymást taposva, hogy legyen valamicske pénzük a jobb idők reményében. Pedig mire meg lesz a diplománk lehet sz*rt se fog érni (már most sem) mert az eladható tudást és tapasztalatot nem ott szerzi az ember hanem a gyakorlatban, de melót meg valami értelmeset csak papírral lehet szerezni. ... Akit nem nyomnak hátulról vagy nincs kapcsolata elöl annak nagyon nehéz.


Így érthető az ellentét, de erről nem ennek élvezői a hibásak hanem az országunk kib*szott vezetői a rendszerváltás óta mind. Mert ígérgetni azt tudnak de azt elfelejtik, hogy az állam gazdasági szervezet ként is működik és talán egy kis nyereséget is kéne termelni.

Aztán csodálkozik az adóhivatal, hogy mindenki kozmetikázza az adóbevallását meg hogy az országban "minden" alkalmazott minimálbért kap! ... na belelovaltam magamat

2010. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%
Adsz a pénzedből?
2010. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

gondolom tömegközlekedést távolról se láttál még, suliba kocsival jársz, csak márkás cuccokban, nem alacsonyodsz le az átlagemberek szintjére. általában ezért szólnak be.


abban az esetben ha mégis lealacsonyodnál és nem igazak rád amiket fennt írtam, akkor átlagosan egy ismeretlen nem fogja látni rajtad, hogy gazdag vagy.


Valszeg tettél te érte, hogy így nézzenek rád.

2010. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

szerintem valaki lehet szegény vagy gazdag és ETTŐL FÜGGETLENÜL "gec'i", beképzelt, nagyzoló, szegényeket/gyengébbeket lenéző, irritáló, önmagát magasabbrendűnek érző, szegényebbeket/gyengébbeket provokáló, "arra vágok fel amit a szüleim értek el, s nem én" IS.


Valószínúleg te gazdag vagy ÉS a többi közül is valamelyik különben nem szólnának be. Cáfolj meg ha nem így van.

2010. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűen irigyek. De nem azért mert Jobbikosok vagy mszp-sek vagy akármilyenek, hanem azért mert nekik nem jutott annyi mint neked és ők is vágynának sok olyan dologra amit neked természetes, nekik viszont esélyük sincs rá.
2010. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
irigy: a magad nevében beszélj.
2010. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Azért,mert a legtöbb ember,akiknek nem telik olyan dolgokra mint neked,automatikusan irigyek lesznek azokat a holmikat,cuccokat látva,amiket tudják,hogy soha nem tudnak majd megvenni ,és az irigység szól belőlük.Törődj bele,jobb ezen az oldalon lenni,akit le "újgazdagoznak",szerintem.
2010. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!