Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amúgy az embert ha elkapja az...

Amúgy az embert ha elkapja az ellenőr villamoson vagy valamin, akkor egyszerűen elsétálhat? Vagy miért kellene ottmaradni?

Figyelt kérdés
Mivel törvény szerint csak a hatóságok korlátozhatnak és tarthatnak ott. HA egy ellenőr nem akar elengedni akkor törvény szerint fel is jelenthetem. És még ha az igazolványokat kérik akkor nem köteles az ember átadni neki, ugyancsak a rendőröknek. DE ekkor szokott jönni a fenyegetés, múltkor a villamosmegállóba hallottam, hogy valakinek elkezdik: "akkor rendőrt hívunk". De azt ugyancsak nem köteles az ember megvárni, mert megint fenntartóztatják és nem engedik hogy elmenjen, amit meg nem tehetnek meg.
2015. máj. 8. 11:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nem sétállhat el amíg oda nem adtad a jegyet, ez kötelező
2015. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Meg szerintem nem csak magát az ellenőröket utálják, hanem a BKV-t is ugyanis eléggé rablás 350-400 forintot elkérni egy vonaljegyért. És nem csak Pesten hanem szegeden is gy van.
2015. máj. 8. 12:22
 13/29 anonim ***** válasza:
Joghoz analfabéták minek írnak ide? NEM, ismétlem nem tartóztathat fel az ellenőr, ha nem adod neki oda az adataidat, akkor így járt. Hozzád sem érhet. Semmiféle hatósági jogköre nincsen.
2015. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Elsétálhatsz, én is tettem így párszor. Egyszer 4 hegyomlás ellenőr volt, de otthagytam őket.

De ez már régen volt.

Ha kijön a rendőr, és elkéri a személyidet, onnantól kezdve te is elkérheted az övét, és feljelentést teszel ellenne. Persze nem lesz semmi neki, de addig fegyelmi alá vonják.

2015. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Amíg nem történik bűncselekmény nem tarthat vissza. A jegy meg nem vásárlása polgári jogi szerződésszegés és nem büntetőjogi kategória. Tehát nem tarthat vissza.


Az, hogy 300-400 forint egy jegy: ennyi az ára szolgáltatásnak, nem kötelező igénybe venni, lehet menni gyalog is.


De továbbra is azt mondom: vegyen az ember jegyet, s hanem vesz vállalja a következményeit.

2015. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"De, elmehetsz, csak onnantól súlyosbodik az ügy,

mert ismeretlen tettes ellen indítanak eljárást. Ne

adj Isten, 2 sarokkal később elkapnak, akkor kvázi

a felelősségre vonás elől való indokolatlan

elmenekülés lesz a vád immár igazolt személy

ellen."


Édes Istenem, honnan szedsz ekkora baromságot???

2015. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Már megint ez a nagyarcú "megszegtem a szabályokat de ugyanakkor a jogaimra hivatkozok" téma. Uncsi!


Ha már ennyire nagy jogász, aki bliccel, tudhatná, hogy a törvényben nem csak jogok, hanem kötelességek is vannak. Elég ha az ellenőr bezáratja a sofőrrel az ajtókat és megvárják a rendőrt, vagy csak szimplán utána küld egy rendőrt, két sarokkal odébb már nem csak a pótdíjat kell megfizetni.


Meg arra is gondolhatna a bliccelő, hogy a meg nem vett jegy ára kiesés a vállalatnak, amit a többi utasnak, vagy az államnak az adófizetők pénzéből kell kipótolni. Na ennyit a nagy magyar összetartásról-szolidaritásról!

2015. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Na ennyit a nagy magyar összetartásról-szolidaritásról!"


Nem az baj, hogy valaki bliccel! Az másutt is létező jelenség. A baj az, hogy egy ország primitivitását jelzi, hogy még büszkék is rá sokan!

2015. máj. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

És ezek a büszkén bliccelő emberek vannak ugyanakkor a leginkább felháborodva, hogy koszos, lepukkant buszok, villamosok, meg vonatok vannak.


Egyébként ha valaki már annyira büszkén bliccel mondjuk 20-szor, akkor felvállalhatná azt egyenes gerinccel, szintén büszkén, hogyha 21-edjére rajtakapják!

2015. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Ha már ennyire nagy jogász, aki bliccel, tudhatná,

hogy a törvényben nem csak jogok, hanem

kötelességek is vannak. Elég ha az ellenőr

bezáratja a sofőrrel az ajtókat és megvárják a

rendőrt"


A másik idióta, félelmetes mennyi hülye ember van az országban.

2015. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!