Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amúgy az embert ha elkapja az...

Amúgy az embert ha elkapja az ellenőr villamoson vagy valamin, akkor egyszerűen elsétálhat? Vagy miért kellene ottmaradni?

Figyelt kérdés
Mivel törvény szerint csak a hatóságok korlátozhatnak és tarthatnak ott. HA egy ellenőr nem akar elengedni akkor törvény szerint fel is jelenthetem. És még ha az igazolványokat kérik akkor nem köteles az ember átadni neki, ugyancsak a rendőröknek. DE ekkor szokott jönni a fenyegetés, múltkor a villamosmegállóba hallottam, hogy valakinek elkezdik: "akkor rendőrt hívunk". De azt ugyancsak nem köteles az ember megvárni, mert megint fenntartóztatják és nem engedik hogy elmenjen, amit meg nem tehetnek meg.
2015. máj. 8. 11:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Tök egyszerű, vegyél jegyet és ne az én kontómra utazgass ingyen.
2015. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
36%

Viszont ha felszólit, akkor kötelező vagy neki megmutatni a személyid. Onnantól meg már a rendőrök megtalálnak.


Egyébként elég hülye törvény, hogy nem tarthat ott, amíg ki nem érnek a rendőrök.

2015. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Megint ott tartunk, hogy rohadt g*ci ellenőrök feltartják a becsületes bliccelő állampolgárt...
2015. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

szegycsont! Vannak olyan viccek, amikre a társadalom sosem un rá! Sajnos az ellenőrök jogköre elég szűkre van szabva, és mindig vannak olyanok, akik elkezdenek hápogni, ha arról van szó, hogy kiszélesítsék ezt a jogkört, másrészt meg mióta közterületesek is járnak velük, azóta olyan kérdéseket látok itt a gyakori is, hogy "Nektek se szimpatikusak a közterület felügyelők?"

Tehát mostanra már nem csak az ellenőr az "ellenség", hanem a közteres is.


Igazából azt tartom furcsának, hogy a MÁV-os jegyvizsgálókkal szemben közel sem éreznek olyan gyűlöletet az emberek mint a helyi közlekedésben dolgozó kollégáikkal szemben.

2015. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nekem van bérletem nem is ezzel van a baj.


Engem akkor idegesítettek fel, mikor megyek a villamossal és sietnék, erre elkezdett szarakodni az ellenőr, hogy megállított a villamost a vezetővel és 5 percig nem indultunk el amíg oda nem adta az iratait. Addig el se engedtek senkit, hanem mindenkinek ott kellet várnia, mert mondta, hogy addig nem megyünk. Senkit se engednek el. Mondom wtf??

2015. máj. 8. 12:02
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

De, elmehetsz, csak onnantól súlyosbodik az ügy, mert ismeretlen tettes ellen indítanak eljárást. Ne adj Isten, 2 sarokkal később elkapnak, akkor kvázi a felelősségre vonás elől való indokolatlan elmenekülés lesz a vád immár igazolt személy ellen.


Hasonlatképpen ez olyan, mint ha betörnél valahová és lepattansz a cuccal, mert a tulaj nem bírt feltartóztatni. Attól még a betörés ténye fennált. Ne adj isten összetűzésbe kerülsz vele, akkor már rablás és súlyosabb a büntetés is. Akárcsak ellenőréknél.

2015. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

"Tehát mostanra már nem csak az ellenőr az "ellenség", hanem a közteres is. "


Amúgy a város ahol lakom ott alig van tömegközlekedés annak ellenére, hogy egy 30 ezer fős város. (de most szegeden lakom félig)

Itt őket is utálták azért mert féltek tőlük, hogy bármikor megbüntethetik az embereket, ha pl a város főutcáján és még nagyon sok utcában dohányzik. Ugyanis az előző városvezetés pár év, amit azóta eltöröltek, hozott egy döntést, hogy iskolák, óvodák, bölcsődék, orvosi rendelők, templomok,rendőrség, terek, önkormányzati épületek, stbstbstb 150 méteres közelében tilos volt a dohányzás. NA a város központjában egy jó fél-1 km-es körzetben tilos volt a dohányzás közterületen,mert pár száz méterenként volt egy hasonló épület. És persze a legtöbb étterem és ilyen itt van.

2015. máj. 8. 12:09
 8/29 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, arra is gondolj esetleg, hogy épp ez a lényeg! Nem adja át az iratait, akkor majd a tömeg kikényszeríti előbb-utóbb.

Olyat is láttam egyszer, hogy egy kb. két méteres 150 kilós srác odaugrott a problémázó bliccelőhöz, aki közölte az ellenőrökkel, hogy "maguk nem tarthatnak itt erőszakkal", na ekkor jött oda a srác és közölte, hogy "Ők nem, de én igen!" -mondanom se kell, hogy sokkal kooperatívabb lett az ipse. :-)

2015. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

ma 12:11


Hát a villamoson nem a bliccelőt utálták az emberek. Hanem mivel általában az emberek utálják az ellenőröket őket kezdték már és anyázni, meg volt aki velük vitatkozott. Én már úgy volta vele, hogy ha mér 2 percet várunk rendőrt hívok és később feljelentem őket, mert a feltartóztattak és ezt nem tehetik meg. Sőt még úgy hogy semmit se csináltam mert volt bérletem. Olyan volt a hanglat, hogy ha lincselés lesz akkor azt az ellenőr kapta volna.

2015. máj. 8. 12:15
 10/29 Koplárovics Béci ***** válasza:

"DE ekkor szokott jönni a fenyegetés, múltkor a villamosmegállóba hallottam, hogy valakinek elkezdik: "akkor rendőrt hívunk". "


Nem tudom hogy van a törvény, de legalább az első néhány ilyen k*cs*g*t csakazértis megtaláltatnám a rendőrökkel, és még a rendőri felkutatás durván túlszámlázott költségét ráverném büntetésként. Utána el lehet fáradni az ellenőrtől, ha mersz.

2015. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!