Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg a kedves...

Miért nem értik meg a kedves ELTE hallgatók, hogy a kormány csak nekik akar jót azzal, hogy el akarja törölni a szakukat?

Figyelt kérdés

Csak meg akarja óvni a kormány őket attól, hogy egy életre tönkretegyék magukat azzal, hogy olyasmit tanulnak 5 évig amivel garantáltan soha nem lesz állásuk.

Továbbá ez a kormánynak is jó lenne, hogy nem kellene pénzelni ilyen szakok fenntartását, aminek nem lesz jó hatása a gazdaságra a jövőben. (Sőt csak növelni fogja a munkanélküliséget).


Szerintetek, hogy lehetne megoldani ezt a problémát. Nem lehetne bevezetni olyan törvényt, hogy csak olyan szakokat és csak annyi maximális létszámmal indítsanak, amilyen szakképzettségre valóban szükség van?


2015. ápr. 22. 17:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Milyen szakokról van szó? Tudtommal ott képeznek bölcsészeket is és hatalmas hiány van pszichológusokból... Szóval..
2015. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Igen, Orbán Viktor jót akar és szeret mindannyiunkat.

Fel kell oldódnunk Orbán Viktor lelkében, hogy jó legyen mindünknek.

2015. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

"Fel kell oldódnunk Orbán Viktor lelkében, hogy jó legyen mindünknek."


hagyd hogy a fidesz szabadon beáradjon a lelkedbe :))

https://www.youtube.com/watch?v=6q3Le9qB2Rc

2015. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
00:04 Omg az a video nagyon ott van xdd
2015. ápr. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Pedig ha nem tus elhelyezkedni a szakkal, akkor is jó ha egyetemre jár ! mert pl :......


1 - amíg egyetemre jár, nem kell segélyt adni, nem kell munkanélküli támogatás, egyszeri segély, családtámogatási segélyt adni neki


2 - amíg egyetemre jár, értelmes docensek, professzorok előadásait hallgatja és csiszolódik az elméje és a világról alkotott felfogása


3 - amíg egyetemre jár, önbecsülése kifejlődik mások felnéznek rá, ezáltal kevesebb valószínűséggel lesz pszichoszomatikus betegsége, daganata, rákja. Lehet olyan mértékű önbecsülése fejlődik ki, hogy később elhagyja az országot a büfészakjával és nem kell finanszírozni a TB-jét az államnak és a segélyt sem kell utalni neki


4 - amíg egyetemre jár, nem fázik. Nem kell minden lakásban felcsavarni a fűtést, elég egy hatalmas előadóterembe előadásra összecsődíteni a hallgatókat és azt kifűteni.


5 - amíg egyetemre jár, hasznos embernek érzi magát.

2015. ápr. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy az állam még egy dologba bele akarja ültetni a saját kis haverjait, kormányzati hivatalnokok nélkül ne lehessen dönteni az egyetemeken semmiről...erről van szó.


A kormány soha nem jót akar, hanem pénzt, felnőtt emberként ezt tudni kellene. Nincs jó tündér.


Egyébként azt nehéz elképzelned, hogy vannak, akik munka mellett másoddiplomaként tanulnak ezeken a szakokon, mert érdekli őket és igényük van rá?

Vagy arra nem gondolsz, hogy nem mindenki a jövőbeli fizetése alapján választ szakot? Vannak, akiket anyu-apu eltart, mert van pénz dögivel és úgy van vele,hogy tanul valamit, ami neki jól esik és érdekli.


ui.: Ezek a szakok már ma is fizetősek.

2015. ápr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyar felsőoktatásnak az a baja, hogy igazából senki nem tudja, hogy mire valók az egyetemek. Valahol kutatóintézetnek kéne lenniük, de ehhez - néhány elszigetelt kutatócsoportot leszámítva - sem színvonal, sem pénz nem áll rendelkezésre. Más szempontból egyetemnek, felsőoktatási intézménynek kéne lenniük, ezt azonban ilyen hatalmas hallgatói létszámok mellett, ilyen alacsony kutatási színvonallal lehetetlen kivitelezni. Marad tehát a közoktatás-pótló feladat, hogy megtanítsuk írni-olvasni-számolni-gondolkodni azokat, akiknek ez 12 év alatt nem sikerült. Az alapképzések szinte teljesen erről szólnak. Újabban még egy funkciója is van az egyetemeknek, a munkanélküliség csillapítása, mert az érettségizett fiatalok nagy része nem tud és sajnos nem is akar rögtön munkát találni, és még mindig jobb az egyetemen ültetni őket, mint munkanélküli segélyt fizetni nekik.

Így tehát úgy alakult, hogy a magyar egyetemek látszat-kutatások és látszat-felsőoktatás mellett gyakorlatilag gyermekmegőrzőt és pót-gimnáziumot működtetnek. Erre a kormány megpróbál erőből átvinni olyan javaslatokat, amik valódi kutatóegyetemeken próbálnának színvonalat létrehozni. Egy valódi, jól működő felsőoktatásban mindez jó intézkedés lenne, de a jelenlegi viszonyok között ez nem fog működni. Nem lehet felülről egyetemi színvonalat elővarázsolni olyan légkörben, ahol a hallgatók jelentős sem kellő elkötelezettséggel, sem előismeretekkel, de legtöbbször még elegendő általános műveltséggel sem rendelkezik a szakjához, és ezt ráadásul teljesen normálisnak tartja. És ezen nem lehet egyetlen törvénnyel változtatni, végképpen nem a felsőoktatásban. Sokkal mélyebbről kéne kezdeni a megoldást.

2015. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!