Miért akar a kormány már inkább 30 évig titkolózni Paks 2-ről?
Mert nem akarja az USA orrára kötni a hosszútávú energiastratégiát.
Az ilyen döntésekben van egy halom titlosszolgálati munka, ami megvizsgálta az alternatív lehetőségeket is, és ezek politikai hátterét is.
Végülis ha felfednék a titkokat, akkor felfednék, hogy milyen háttérinformációkkal rendelkeznek a globális energiapolitkiáról és azok mozgatóiról.
És manapság az információ nagy érték.
A mutyi nem itt van...
A szocialisták kezdték az egész paksi bővítést.
Most az a bajuk, hogy nem az ő csókosaik lesznek a helyi beszállítók, ezért visonganak. Na bumm. Lesznek a Fideszéi... Tetszettek volna megnyerni a választásokat, és akkor most lehetne osztani az eszet...
De pl azt miért kell titkosítani, hogy kik fognap ott építeni és honnan szerzik pl a cementet és a homokot?
Ezek is olyan titkos dolgok? Nem lehet megtudni, hogy netán Orbán apjának a bányáiból van a nyersanyag?
Üzleti titkokat sehol nem szoktak kiteregetni.
Pláne nem egy ekkora beruházás esetében - ezt minden épeszű embernek be kell látnia. Hiába jön az ellenzék a titkosítással ezt ők sem tennék másképp.
Egy autóipari cégnél dolgozom - mink sem hozzuk nyilvánosságra az üzleti partnereinkkel kötött megállapodásokat mert a konkurens cégek ezekkel az információkkal ártani tudnának a vállalatnak.
Csak ezzel az a baj, hogy ezt a beruházást pl én is fizetem. Sőt, te is.
Tehát úgy képzeld el, hogy az autóipari cégnél köttök egy szerződést, ami jó 20-30 (vagy tovább, ki tudja?) évig befolyásolja a vállalat működését - na, erről a vezetőn kívül SENKI nem tudhat semmit. Se a befektetők, se a dolgozók, senki. Nálatok így mennek az üzleti témák, hogy azok, akik pénzelik a vállalatot, nem tudnak semmit, csak évente odamentek hozzájuk, hogy perkáljátok a lét, de hogy mire, az titok?
""Pontosan így van. Az állam nem magáncég. És ami tisztességes, az nem szokott titkos lenni. Természetesen egy autógyár azt titkol amit akar a vetélytársai elől. De egy atomerőmű nem lehet titkos még az Unió előtt sem, mert a veszélyessége miatt közügy és nem magánügy. Épp rlég volt a csernobili fejetlenségből. Meg aztán a paksi atomhulladék hova temettetik el? Talán a szovjet Majak atomtemetőhöz hasonlóan a polgár majd akkor értesül róla mikor kihullott haja, foga és torz gyerekei születtek? Ez NEM így működik! Ez nem autógyár.""
Attól mert valami titkos nem azt jelenti, hogy tisztességtelen. Minden beruházásnál - cégnél - vállalatnál vannak titkos megállapodások, amihez senkinek semmi köze csak az abban érintetteknek.
Aki már vezettet vállalatot vagy elvégzett valamilyen beruházást az csak jót röhög a nyáltól csúrgó ellenzéken akik az asztalt veri a titkosítás miatt - pedig ők is tudják nem lehet mindent nyilvánosságra hozni. Akárki is építené az atomerőművet vagy bármi mást az sem hozná nyilvánosságra azt ami az érdekeket sérti. Nem lehet például biztonsági kérdéseket nyilvánosságra hozni mert az veszélyeztetné az erőmű későbbi biztonságát egy terrorista veszély esetén - vagy a befektetők - vállalatok által megkötött üzleti megállapodásokat.
Az Uníóval kapcsolatban pedig csak annyit, hogy aki tájékozott a témában az tudja minden az erőművel kapcsolatos anyagot megkapott az Unió bizottsága amit mai napig is elemeznek.
Ami pedig a torszülött gyerekeket illeti - eddig mennyi született már Pakson?
A jelenlegi erőmű 1966-ban épült - hiába a"toldozgatás - foltozgatás" ellőbb utóbb újat kell építeni az elavult helyet ami jóval biztonságosabb mint a jelenlegi. Persze csak akkor kell építeni ha nem akarunk áram nélkül maradni és külföldről venni - függni ugyanis a 3-as és a 4-es elavult reaktorblokokkat már 2017-ben le akarják állítani az 1-es és a kettest pedig 2034-ben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!