Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szajkózzák már olyanok...

Miért szajkózzák már olyanok is, hogy jobb volt a Kádár-rendszer, akik nem éltek benne?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 21. 22:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

'Én viszont attól félek nem, a magyar politika megrekedt a 70-es évek szintjén, utóbbi időben csak körbe-körbe járunk. A jobbik bár "új" esély lenne, de igen elavult értéket közöl, nem csinálna mást mint átcsoportosítaná a pénzeket, ezzel 5 évere betömik a választók száját (már ha betömik), utána megint a jön jajveszékelés, meg hogy "nyugaton" több pénz van. De közben nem vesszük észre hogy magunkat ássuk be a földbe, a rendszer düledezik, a gazdaság meg csak döcög, ennyire elég a 70-es évek politikája 21. században.


A fiatalok meg megkajálják kilóra főleg a "régen jobb vót" szöveget.'


Ilyenkor gondolkodik az ember, hol rontották el a magyar társadalmat? Illetve azon, ha rajtunk kívül a Vasfüggöny keleti oldalán rekedt összes állam képes volt rendszert váltani, akkor ez miért nem valósult meg nálunk is maradéktalanul? Véleményem szerint ez egyrészt a kádári politika enyhe magatartásában keresendő, ami úgy az eszmét, mint a rendszert egyaránt elfogadhatóvá tette... Röviden: a társadalomból egy olyan tömeget sikerült kreálniuk, ami jobbára egy eleresztett, de még mindig pórázon élő házőrzőre hasonlít.

2015. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azert, mert:

en pl harminceves fiatal vagyok. Ha nekem most BARKI megcsinalja azt, hogy legyen biztos munkahelyem, kiszamithato jovom, juthassak lakashoz, es idovel majd autohoz-nyaralohoz, akkor nagyon szivesen viszem a fenykepet barmilyen felvonulason.

Mert ez amit leirtam a mai ifjusagnak mar csak alom.

2015. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Ha nekem most BARKI megcsinalja azt, hogy legyen biztos munkahelyem, kiszamithato jovom, juthassak lakashoz, es idovel majd autohoz-nyaralohoz, akkor nagyon szivesen viszem a fenykepet barmilyen felvonulason. "


Arra nem gondoltál még, hogy ezt te csináld meg magadnak? :D

2015. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!