Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szajkózzák már olyanok...

Miért szajkózzák már olyanok is, hogy jobb volt a Kádár-rendszer, akik nem éltek benne?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 21. 22:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

'Ostoba hatos. A négyes csakbironizál.'


Mielőtt ledorongolsz, jelzem, iróniát olvashatóbb válaszból szoktam leszűrni :)

2015. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

'mennyi hígagyú hülye van itt, Istenem, irónia b+'


irónia on



irónia off


Ezekkel lehet jelezni, hogy iróniáról van szó, más is megteszi és akkor senkinek nem kell kisakkozni, mi volt a mondanivaló lényege, mivel ennyi erővel trollkodásnak is nézhető. Nem egyet láttam már, azért írom.

2015. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

No itten vagyok én vagyok a 4-es.


Viccet félretéve. Látom kavart egy kis port kommentem. Vótazni a legkönnyebb. Nekem apámék szoktak példálózni a régi rendszerrel. Mivel későn születtem, ők még abban a korszakban rakták le az életük alapjait.


Visszatérve a lényegre, mikor erről beszélgetünk akkor is azért kerül asztalra, mert a mai világ teljesen más szisztémán alapul, máshogy kell a dolgokat megközelíteni, maga mentalitás is a feje tetejére állt.


Abban igazat adok a vótazóknak, hogy aki akart az "tudott", de baj nem ez, hanem az, hogy az is tudott aki igazán nem is "akart". De az igazi probléma akkor kerekedett, ha te pl Orvos/Mérnök/Tanár voltál, mert nem tudtál többet keresni, mint sanyi a gépsorbúl.


Ha valaki szerint helyes volt az, hogy mindenki egyenlő, és ugyan annyi pénz jár egy mérnöknek, mint egy esztergályosnak az nagyon téved. És legfőképp abban téved hogy az "JÁR" mert ebben az országban még mindig az terjed hogy mindig minden "jár", nekem jár a lakás, jár az autó, jár a lapostévé, minden "jár" akkor is ha közmunkás vagyok. Vagy akkor is mikor a harmadrangú fos munkahelyen csak lógatom a lábam betanított melósként. Nem! Ezért nem JÁR soha semmi sem, az hogy csináltak egy "mű" jólétet hatalmas hitelek árán, aki ezt visszasírja, az tönkre akarja tenni az országot rövid határidőn belül.


De az igazsághoz az is hozzátartozik hogy a 60-70-80-as években a kétkezi melósok virágkora volt, mert nem csak nálunk éltek jól, de pl Amerikában is nagy figyelmet fordítottak rájuk. pl ott van Detroit, sori melós ott is egy életet lehúzott. De ott is borult a bili a 90'-es évek táján. Most meg kell nézni mi van ott, nyomor és pénztelenség. Ott pedig a túlzott szakszervezeti arrogancia vezetett oda, hogy a gyakorlatilag ellehetetlenítették a gyárak működését, az indokolatlan bérek miatt. Az alapvető különbség viszont az, hogy nálunk állami szinten ment, ott meg csak cég szinten. Bukott gyár, a melósok így jártak.


Szerintem minden család másképp éli meg a dolgokat, nekem Nagyapám középosztályhoz tartozott, iparos Svábok voltak. Ő pedig a 2 vh között már Gazdasági diplomát szerzett, volt pénze/karriere, és értelmiséginek mondhatta magát. 5 év szovjet hadifogság után olyan országba tért vissza, ami gyakorlatilag az ő vérét akarta. Búrzsúly, tanult 3 nyelven beszélt, a rendszer "rémképe". Ennek az lett a következménye, hogy tanácsi lakásban élt, ahol 3 lakásra jutott 1 WC. Viszont mindig tolta a melót becsülettel, aminek a vége az lett, hogy a egy külkereskedelmi vállalat helyettes vezérigazgatója lett, bejárta a világot. Ő pl soha nem volt rendszerellenes, de az igazság, hogy a velejéig antikomcsi volt, ez akkor látszódott igazán, mikor külker vállalatnál dolgozott, utálta a vezérigazgatót mert egy proli volt, kirakatember hogy ő ott főnök, a rendszer ideálképe, persze mikor a cégvezetésről volt szó akkor köpni-nyelni nem tudott, nagyapám vezette a céget, képezte az embereket, és a 60-70-es évek végére, már ő is utat tört magának, még ha maga volt a rendszer rémképe is. Volt TV, volt Moszkvicsa és tehát ő volt az élő példa hogy az egyenlőségben is muszáj egyenlőbbnek lenni, mert különben összeszakad a rendszer.


Apámék már kevesebb végzettséggel/tudással is beérték, az akkori rendszerben elég volt kevesebbet az asztalra tenni, így apám vasutas, anyám meg gyári melós lett. Felépítkeztek 200nm házat (amit túlzásnak tartok), persze jobb volt mint most. De 1 valami nem változott, az hogy apám is felismerte bolond ez a rendszer, hiába adott neki, ő látta ebből baj lesz. Ezért is ment a MÁV-hoz melózni, a Vasútnak Mennie kell! felkiáltással, és úgy is lett, meghalt a rendszer de a vasút nem, tehát ő tervezett.


Félreértés ne essék... munkaerőpiac megváltozott, manapság tudást kell az agyakba pakolni. Vagy diplomát szerezni, vagy OKJ-t, ugyanis a szakmunkásoknak is lassan leáldozóban(értsd jól!) van, ezért olyat kell tanulni ami kell. CNC programmozó, különböző technikusi szakmák, tehát tudás kell, sajnos azt kell mondjam a legalsó réteg hőbörög a leginkább, aki pl kubikos volt, de manapság nem kell, megértem a nyomorát, de kereslet-kínálat van, és valahol ez az igazságos.


Mi ebből a következtetés?: Azt ha tanulsz, senki nem veheti el tőled (régi közhely), észre mindig/mindenhol szükség van/volt/lesz. Jöhetnek a fasiszták/kommunisták/vagy épp a vad demokrácia, eshet/fújhat jól képzett emberekre, legyen az Diplomás, vagy fizikai melós, mindig igény lesz. Ha nem lenne az a "vég" lenne, de ilyen nem lesz sohasem.

2015. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Sok szempontból valóban jobb volt, nagyobb volt a fizetések vásárlóereje, mindenkinek volt munkája, nem fetrengtek hajléktalanok mindenhol, nem szivattyúzták a multik meg az EU a pénzt az országból, nem volt mindenki idegbeteg, stresszes, agyonhajszolt, stb. Kicsit olyan ez a kérdés, mint hogy kinek jobb: a házi sertésnek az ólban (szocializmus), vagy a vaddisznónak, akinek saját erejéből kell boldogulnia egy ember által mesterségesen egyre jobban elpusztított és felborult egyensúlyú környezetben (vadkapitalizmus)?


#13: nagyon jó, amit írsz, egy csomó hibás paradigma, ami abban a rendszerben alakult ki, máig makacsul tartja magát:


https://www.youtube.com/watch?v=demF6rTgn4E

2015. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

'mindenkinek volt munkája'


Ezt javítanám arra, volt munkahelye, de ott sem mindenki végzett hasznos tevékenységet. Lehetett villogni a papírral, van munkahelyed, de haszon nem állt mögötte.

2015. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
#15 Ma is sok embernek úgy van munkahelye, hogy semmilyen hasznos tevékenységet nem végez. Vagy egyenesen károsat.
2015. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

ma 12:48


Hát ha a magyar közigazgatási "demokráciát" veszed alapul, az a régi rendszer szülötte. Saját maguk megrontói.


Az nem mondom, hogy különböző cégeknél nincs 1-2 haszonleső/szerencsés kiválasztott, aki munka nélkül tud élni. Meg vannak a ugye rendszer haszonélvezői. De azok mindig is voltak és lesznek is. De alapvetően a közemberről van szó, a lakosság 99,99%-ról.


Szerintem közhely azt emlegetni, mer a kormány, mer ez-mer az. Ez a fenti hozzászólásomban kifejtettem, ha értékes tagja vagy a társadalomnak mind1 milyen rendszerben élsz, így vagy úgy, de megcsinálod/bedolgozod magad olyan helyre ahol jó tudsz élni, jól tudsz boldogulni.


Persze ezzel nem azt mondom fossuk le orbánt, fossunk le mindent magunk körül, de ha legalább mindenki olyan vehemenciával dolgozna, mint ahogy fideszezik/jobbikozik, 10x jobb országunk lenne, mert előbb utóbb a selejtet kiköpi a rendszer. Nincsen helyük benne, de ameddig van korrupció, vannak átjárók, lyukak a rendszerben lesznek haszonélvezők, meg lesznek dilettánsok akik a másikon rugóznak, hogy neki "mérvan" és az igazság az hogy a Szocializmus aka "kommunizmus" ezt használta ki marha vastagon.


Meg lehet nézni mondjuk margaret thatcher "alias vaslédi" retorikáját. Ő kőkonzervítv volt, de alapvetően a szociális rendszer ellenzője, ráadásul antikommunista.


Marhára népszerűtlen volt, mikor megmondta az É-angol bányászoknak, nincs 30% béremelés, mert ha megadja vége az országnak. Erre tüntetések robbantak ki, törtek-zúztak. Ugyan ideológia indokok voltak, "mer a gazdagok adjanak többet", de papíron bukó volt a bánya/ipar 2 millió munkahely szűnt meg, mert egyszerűen drága termelés/kevés haszon. De ezt egy átlag melós torkán nem tudod lenyomni, találnak valami indokot "mer Londonban dúskálnak a pénzben nekünk meg nem adnak". thatcher meg megmondta ha nincs munka ott gyertek délre... itt van munka. Ez az önrendelkezési jog, az állam nem fogja a kezed szabad teret enged, de ezzel együtt éhen is lehet halni. Ezzel együtt a lehetőséget viszont meg kell adni mindenkinek. De aki nem képes rá annak vége van.


Persze ennek fényében mikor meghalt thatcher, volt aki pezsgőt bontott. Az hogy igaza volt e vagy sem, mindenki döntse el... Persze hitelt felvehetett volna és népszerű ember marad, de 50 évre eladósítja Angliát, vagy inkább örökre. Most meg kell nézni hol járnak...


De éljenezzék itthon az állami közműszolgáltatókat, éljenezzék az állami bankokat, éljenezzen mindenki hogy az ország tökeit szorongathatja/fejheti.. Közben meg romba dől minden, itthon a privatizálás, a liberalizmus "szitokszó", pedig mint tudjuk nem épp a füvezésről meg szakadt tornacipőről meg peace-ről szól.


Az államnak csak a szabályzó/felügyeletet kell rendesen megcsinálni törvényekkel. A többit átengedni a piacnak. És ha jó a keretrendszert ami közt fut, akkor kiválóan működik. Pl állami vasutak? Minek? Adják el 3 cégnek, és majd ők csinálnak belőle valamit, nem kotlanak rajta 40 éves mozdonyokkal, meg 10e fő felső vezetővel, akik csak viszik a mi adónkat a nagy semmire. És ha ebből hasznuk van? kit érdekel? legyen, de mégis jobb mint ha egy állami vízfej lógna rajta aki csak mínuszt termeli.


Igen utálom a magyar rendszert..

2015. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

'Ez az önrendelkezési jog, az állam nem fogja a kezed szabad teret enged, de ezzel együtt éhen is lehet halni. Ezzel együtt a lehetőséget viszont meg kell adni mindenkinek. De aki nem képes rá annak vége van.'


Igen, de a magyar szellemileg megszokta azt, hogy állam bácsi vezetgeti élete végéig és amíg el nem tűnik az a generáció, amely így szocializálódott, addig ez sajnos így marad.

2015. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

ma 16:21


Én viszont attól félek nem, a magyar politika megrekedt a 70-es évek szintjén, utóbbi időben csak körbe-körbe járunk. A jobbik bár "új" esély lenne, de igen elavult értéket közöl, nem csinálna mást mint átcsoportosítaná a pénzeket, ezzel 5 évere betömik a választók száját (már ha betömik), utána megint a jön jajveszékelés, meg hogy "nyugaton" több pénz van. De közben nem vesszük észre hogy magunkat ássuk be a földbe, a rendszer düledezik, a gazdaság meg csak döcög, ennyire elég a 70-es évek politikája 21. században.


A fiatalok meg megkajálják kilóra főleg a "régen jobb vót" szöveget.

2015. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem kívánok most a dolgokba belemélyedni, csak egyetlen részlet megragadott:


"akik nem éltek benne"


Az a vicc, hogy benne élnek így 2015-ben is! A fiatalabbak is. Azokban a lakásokban, azokban az iskolaépületekben, azokban a buszokban, azokon az utakon, járdákon, székeken, asztalokon, közműveken... Csak nézzen maga alá! Eleve ott kezdődik a dolog, hogy az a rendszer el tudna számolni vele, hová lett az a "fene nagy adósságba" tapsolt pénz. Na és ezek a nagypofájú, semmit nem alkotó rendszerváltók, és az ugyanúgy (ha nem különbül) adósságba tapsolt időszak? Meg az eltapsolt gyáraink, elspekulált közterületeink? Amiket azért tapsoltak el, hogy majd állítólag abból felvirágzik az ország.


Lehet fogni a colostokot, ki lehet menni az utcára, és le lehet mérni egyesével, mit tettek itt tönkre az országban, meg mi van helyette. És napról napra egyre több ember méricskélés nélkül is érzi a saját bőrén, hogyan lesz neki mégrosszabb, még megalázóbb. Legalább ne hazudnák a pofájukba, hogy nem az. Olyanok is érzik már, akik nem voltak hívei az előzőnek sem. Kihúzzák alólad a "széket", aztán kiplakátolják nyolc helyre, milyen kényelmesen "ülsz". És ezt kinek plakátolják ki? Nekem??? Nem fejtegetem tovább, mert az nyomdafestéket nem tűrne. (Három szék kijönne a nyolc plakátból.)


Persze az a réteg, aki a kocsijában ül, az nem érzi, lehet, néha ki kéne szállnia belőle. És nem a kocsiból ülve osztani az észt, hogy milyen az ott, az árok szélén.

2015. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!