Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár-rendszerben igaz,...

A Kádár-rendszerben igaz, hogy nem voltak tőzsdék és nem voltak brókerek s egyáltalán semmi olyan nem volt ami illetve aki a kisember megtakarított pénzecskéjét elsikkasztotta?

Figyelt kérdés

Mint ismert egy újabb"cég"bukott meg...


[link]


-és ki tudja hol a vége a"nyakkendős, öltönyös kifogástalan sima modorú és öltözetű urak"ámokfutásának.


Jó az nekünk hogy ma az egyik ember gyakorlatilag éhen hal míg a másik milliárdokkal jön-megy?


Én nem hiszem hogy a milliárdos bróker annyival különb attól az ápolónőtől amennyivel többet keres...pláne úgy hogy még nem is törvényesen.


Egy ismert vállalkozó nyilatkozta korábban hogy a vállalkozásoknál igenis kisebb-nagyobb mértékben de kell csalni hiszen ha mindent törvényesen befizetne ahogy a törvény előírja akkor nem maradna semmi haszna és a gyerekek hozzá vannak már szokva hogy nyáron Mallorca télen pedig az Alpok...


Jobb volt a Kádár-rendszerben mert EZEK nem voltak. És nincs akkora különbség két ember között mint ami ma az anyagi helyzetük alapján fennáll! Sőt...


Az ápolónő hasznosabb tagja a társadalomnak mint a fenti bróker hiába az utóbbi keres sokkal többet.


Nem jól van ez így...


2015. ápr. 15. 13:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én elhiszem, hogy dühös vagy, csak azt nem tudom, hogyan változtatnál a kialakult rossz helyzeten?
2015. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A Kádár-rendszer a rothadó kapitalistáktól felvett hitelekből tudta csak fenntartani az életszínvonalat. A rendszer nem tudta finanszírozni magát.

Jól megfigyelhető a kettévágott Németországban a két gazdasági rendszer hatása a technológiai fejlettségre, a minőségre és az életszínvonalbeli különbségre.


Wartburg, Trabant - BMW, Merci, VW.

Mindegyik német csúcstechnológia.:)


A vállalatok, vállalkozások csak akkor működnek, ha van egy profitorientált tulajdonosuk, vezetésük. Aminek nincs gazdája, csak odaültették igazgatónak a párttitkár fiát, az értelemszerűen nem fog úgy működni.

Ilyen az emberi természet. Sajna.

2015. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%

Na mar megint kezded a fenyegetozest?


Nem szuntetsz te meg semmit.


erdekes egyebkent hogy annyira elmebeteg vagy, hogy aki nem ert egyet veled arrol egybol azt gondolod hogy milliardos brokertolvaj. arrol aki tobbet keres mint te egybol azt gondolod hogy lop-csal-hazudik.


Baratilag javaslom neked hogy fordulj orvoshoz.

2015. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:

"Még annyit, hogy olvasd el Orwelltől az 1984-et, aztán döntsd el, hogy inkább a milliárdos brókerek élősködését választod, vagy a belső párttagokét, meg a gondolatrendőrséget."


Orwell a kapitalizmus elé tartott görbe tükröt úgyhogy jó lenne ha nem kevernéd össze a szezont a fazonnal.


A kérdésre a válasz pedig az(eltekintve a mocskolódástól amit egyesek csinálnak ahelyett hogy a feltett kérdésre válaszolnának)hogy:Nem voltak. De szerintem ezt a kérdező is pontosan tudja.

2015. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Orwell a kapitalizmus elé tartott görbe tükröt"


Hat nem egeszen. Orwell a totalitarius rendszerek ele tartott tukrot.

2015. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám mesélte, hogy volt idő amikor autója csakis az orvosnak lehetett. Én magam a Kádárrendszer gyermeke vagyok, vagyis abban a korban nőttem fel. 30 év alatt rengeteget változott a világ. pl: A kocsi: bár tény, hogy voltak akik tudtak venni maguknak autót, ahogy az apád is 77-ben. De sokan csak a várólistán voltak, hogy kapjanak vagy nem is tudtak venni. Én még tisztán emlékszem, hogy gyerekként a fiúk az úttesten rúgták a focit, mi lányok meg tollasoztunk, mert alig jár kocsi arra. Budapesten lakótelepen éltem, szóval nem egy eldugott helyen (egész pontosan Zalka Máté téren)

Ma már a zebrán sem tudsz átmenni , mert annyi autó van. Egyébként az én apám 4.5 évig várt míg megkapta a kocsit. A munkáról meg annyit, hogy szintén apám mesélte, hogy ő egy nagy gyárban dolgozott, és sokszor morgott, hogy az hagyján, hogy 1 dolgozóra jut 5 kis főnök , de a csoportjában is van vagy 15 felesleges ember akik semmit nem csinálnak, de fizetést kapnak. A lényeg, hogy a környező országok azt a képet kapják, hogy Magyarországon nincs munkanélküli ember. Nálunk mindenki dolgozik.. Tőzsde meg brókercégek is voltak, csak éppen megvolt az ember, hogy ki dolgozhatott ott..

2015. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"éjt-nappalá téve virraszt a gyerekkórházban a kis beteg mellett ÉHBÉRÉRT ti pedig mint brókerek semmi munkával"


Ha nem provokátor vagy, akkor csak annyit, hogy nagyon feketében-fehérben látod a világot.

Való igaz, hogy az ápolókat sokkal jobban meg kellene fizetni. De az például már nem igaz, hogy egy bróker nem dolgozik semmit (vagy akár kevesebbet).


Sajnos a piac beárazta a fizetéseket, és a pénzcsináló állásokban sokkal többet lehet keresni a "pénzvivő" állásoknál (pl. az egészségügyet sok helyen még mindig csak pénznyelőként tartják számon). Igen, sokkal több emberségre volna szükség, de ezen egy szélsőséges látásmód egyáltalán nem segít.

2015. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:

Nagyon nem értitek a szocializmust és tényleg csak pár mondatban világosítalak fel benneteket mert én dolgozom és az ebédidőmből csíptem le pár percet...


A Horthy-rendszerben(a kapitalizmusban)voltak az elnyomók és az elnyomottak. Ne ragozzam már hogy melyikük dolgozott és milyen körülmények között...!


Nahát ezt az embertelen állapotot szüntette meg a szocializmus azáltal hogy mindenkit"beterelt"a gyárba és azáltal hogy mindenki bent volt(KMK-ért elvitt a rendőr!)értelemszerűen nem volt annyi munka mint ember. De valamit valamennyit mindenki dolgozott!


És nem jobb nem emberségesebb az hogy a 8 órából X időt azért könnyebb munkával és vagy kisebb pihenéssel rápihenéssel a nagy feladatra töltöd mint az hogy 12-16 órában mint az állat gürizel és közben ütnek-vágnak?


Melyik az emberségesebb?


És nem ragozom tovább mert már kismilliószor le lett írva:


A MUNKÁBÓL ÉLŐ MUNKA ÉS ÉLETKÖRÜLMÉNYEI ÖSSZEHASONLÍTHATATLANUL JOBBAK VOLTAK A KÁDÁR-RENDSZERBEN MINT MA.


Ez tény!


Ezzel senki sem vitatkozhat.


Akkor meg?


Oké...menjetek ti is dolgozni ne itt koptassuk a billentyűt!


Ciao

2015. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Kérdező! A Kádár rendszerben nem voltak tőzsdék és brókerek. Autó is kevés volt, és volt kapun belüli munkanélküliség is, mert kívül viszont volt KMK (közveszélyes munkakerülés).

A kádár rendszerben egy csomó dolog azért nem volt, vagy volt másképp, mert az (fénykorát tekintve) 40 évvel ezelőtt volt. Ez más helyeken is így volt. Az akkori Opel se kéne ma senkinek. Viszont volt a Kádár rendszerben egy csomó olyan dolog, amit összefoglalva korlátozásnak nevezünk. Csak nem úgy volt az, ahogy ma. Akkor is sok kisember volt kevés pénzzel, csak akkor "nagyember" se nagyon volt nagyon sok pénzzel. Mert mások voltak a szabályok. És bár az a rendszer a ma (megnyuvasztott) kisembere számára szépnek tűnik, bizonyos értelemben az is volt, mégse lenne szerencsés visszahozni. Jelentős visszalépést jelentene. Orbán egyes elemeit csempészi vissza, de mindent nem tudna, mert mások a viszonyok itt és másutt.


Egyet azért nem árt tudni. Az a bizonyos kisember is lehetőséget kap gondolkodni. Megérthetné, hogy vannak gazdasági törvényszerűségek. Ahol a gazdaság általában rossz, ahol a megtakarításoknak kevés a hozama, ott aki többet (jóval többet) ígér, hazudik. Nincs jóval több. Csábítás van, aminek ellen kell állni, mert hamis. Igen lehet tőzsdézni, aki ért hozzá és sok pénze van (úgy mondják: jó a likviditású), hosszú távon (5-100 év alatt) nyerhet. Aki viszont kevés pénzzel megy a tőzsdére tudás nélkül, nos tőle szoktak nyerni. Tessék tehát utánajárni, nem kockáztatni, és tudomásul venni, hogy nagyot nyerni esetleg a lottón lehet (ha bejön, de nem szokott). És ha elúszik a pénz, soha nem szabad feledni: nem elvették, adtuk. Benyeltük a hülyeséget.


A gazdaság működése egy rendszer felépítésétől függ. A szocializmus nem volt jó rendszer, mert nem termelt annyit, amennyit fogyasztott (most nem mennék bele, miért). A kapitalizmus se jó rendszer. Csak itt nem a rendszernek van hibája, hanem a működtetőknek. A vállalkozó azért csal, mert rosszak a törvények. De még így se mind csal, csak aki kevésbé tud mát kitalálni.


A ma nálunk működő rendszer nagyon rossz. A Kádár rendszerre cserélése talán rövid időre hozna javulást, aztán ismét megbukna. A mait kell megjavítani úgy, hogy a nem megfelelő vezetőket el kell zavarni (sőt, lecsukni, vagyonából kárpótolni). Nem siránkozni kell, hanem gondolkodni és cselekedni. Aki önmaga nem tudja kitalálni, hogyan, hallgasson azokra, akik tudják, vannak páran.

2015. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

'A Kádár rendszerre cserélése talán rövid időre hozna javulást, aztán ismét megbukna. A mait kell megjavítani úgy, hogy a nem megfelelő vezetőket el kell zavarni (sőt, lecsukni, vagyonából kárpótolni). Nem siránkozni kell, hanem gondolkodni és cselekedni.'


Viszont siránkozni, ujjal mutogatni többeknek sokkal könnyebb és egyszerűbb megoldás, mint használni az agyunkat.Na meg hogy késztetnéd gondolkodásra azt, aki már úgy nőtt fel Kádárék alatt, nem kell gondolni semmire, mert jóságos állam bácsi megteszi helyetted?

Másik: hiába nem lenne megoldás egy új Kádár-rendszer-rövid időre-, van olyan, akinek már csak a 'langyos víz' jut eszébe és nem hosszú, hanem csupán rövidtávon gondolkodik.

2015. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!