Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon félreértelmezik...

Magyarországon félreértelmezik a rasszizmus fogalmát?

Figyelt kérdés

[link]


De, nem csoda, ha félre van értelmezve, mivel magukat "szakértőnek" hívó emberek így adják elő.Fel kellene fogni, attól , mert valakinek van 2 diplomája, attól még nem lesz sem szakértő , sem értelmiségi.


Magyarországon ezen a téren ott van, ahol Amerika a 60-as években.


A megkérdezett "szakértő", szerint: “Az, hogy valaki nem akarja, hogy a családjába cigány kerüljön, az nekem még nem rasszizmus.”

Pedig de, az.


Meg azt mondja, hogy zsidózni csak bunkóság, nem antiszemitizmus.

Ebben sincs igaza.



2015. márc. 20. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, félreértelmezik. Illetve szelektíven értelmezik.

Ha pl a magyarokat szidod, vagy a fehér embereket, akkor nem vagy rasszista, amúgy bárkit is megkülönböztetsz, te vagy az ördög.

2015. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha a kövérhez, soványhoz, alacsonyhoz, magashoz, szőke hajúhoz, barna hajúhoz, focistához, bankárhoz, cégtulajdonoshoz tudnak az emberek tulajdonságokat látatlanba társítani, akkor nem tudom mit lehet elvárni, más népcsoportokkal szemben.
2015. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

A rasszizmus fogalmát mindenki úgy definiálja, ahogy akarja.

Szerintem a rasszizmus az egyfajta válogatás nélküli zsigeri utálat minden ellen, ami nem olyan mint mi.

A cigányság már más kérdés, mivel azokat a legtöbben - köztük én is - azért utálják őket, mert tele vannak negatív tapasztalatokkal és nem azért mert "hát barnább a bőrszíne, akkor kitaszítom őket a társadalomból". Szóval azért ne üljünk fordítva azon a lovon.


Én sem akarnám, hogy egy cigány a családomba kerüljön, mivel nem szeretem (pontosabban gyűlölöm és megvetem) azt a parazita életformát, amit élnek. Viszont nem tartom magam rasszistának mert nincs bajom sem az ázsiai, sem a fekete, sem a muszlim, sem a zsidó, sem a tudjafenemilyen emberekkel. Itt csak szín tiszta tapasztalatról van szó.

2015. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A rasszizmus rosszul van definiálva nálunk.


Eredetileg az a rasszista aki már a származása miatt elítél valakit, nem az aki nem szereti, hogy el kell tartania a sok ingyenélőt.

2015. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs rasszizmus.

Ez egy valós tartalom nélküli baloldali műszó, nem értelmezhető.

2015. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

"Az, hogy valaki nem akarja, hogy a családjába cigány kerüljön, az nekem még nem rasszizmus.

Pedig de, az."


Akkor én rasszista vagyok ezek szerint, mert nem akarom, hogy cigány kerüljön a családomba (ki az a megveszekedett őrült aki akarja?), a gyerekem is olyan suliba fogom adni, ahol nincsenek vagy csak kevesen. Nem vezet ebben semmi gyűlölet vagy bármilyen előítélet, csak az a tapasztalatom, hogy nem jó túl közel kerülni hozzájuk és ennek az ellenkezőjét nehéz lesz megmagyarázni. Nevezhetjük ezt rasszizmusnak vagy bármi másnak, rengeteg embernek ez a tapasztalata és nem mi vagyunk a rossz fiúk, mert a kisebbség nem képes alkalmazkodni. Más megoldás nincs, ki kell őket kerülni - és igen, kirekeszteni a köreinkből. Vegyék őket szárnyaik alá, fogadják őket örökbe a jogvédők, én nem érzem feladatomnak vagy kötelességemnek, hogy megoldjam a problémáikat.


A cigányokat egyébként nem a bőrszínük miatt nem szeretjük (nem is mind kreol), hanem az életmódjuk és a viselkedésük miatt.

2015. márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!