Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavaztok?

Kire szavaztok?

Figyelt kérdés
Miért pont arra a pártra szavaztok?
2010. febr. 16. 17:13
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
84%

NA egy kicsit elrajzolgattam. Összehasonlítottam nektek a fidesz és a jobbik weboldalát, és programja egy részletét.


Weboldal:

Pirossal azokat a részekett kereteztem be amit gyűlöletkeltőnek, egy általános szavazó polgár számára nem érdekesnek, teljesen fölöslegesnek tartok. Kékkel azokat a részeket kereteztem be, amik egy választópolgárnak szerintem fontosak, vagy érdekesek lehetnek.


[link]


Egyértelműen látszik hogy a fidesz oldala tele van ócsárolással, gyűlöletkeltéssel, alig találni rajta lényeges információt. A Jobbik odlalán viszont a párttal kapcsolatos hírek, fejlemények találhatók, videók az EP tevékenységükről, és olyan hivatkozások amik segítenek kielégíteni egy választópolgár érdeklődését.


A Programok összehasonlításához nem rajzoltam semmit, egyszerűen csak egymás mellé tettem őket.


Tartalmuk:

A fidesz gyönyörő szép szavakkal, ámde átláthatatlan, rosszul használható tartalomjegyzékkel próbálja megnyerni olvasóit. A jobbik tartalomjegyzéke próbál pontos és átlátható lenni mindenki számára, az ember pillanatok alatt megtalálja azt amire kíváncsi.


[link]


Tartalom lejjebb:

A fidesz mármár szépirodalmi könyvnek néz ki, nehezen átlátható, csak néhány kivastagított rész, és néhány idézetszerű beillesztés próbál a lényegre mutatni.

A jobbik elsőnek egy bővebb SZÉ-szerű résszel kezd általában a különböző témakörökben, majd egy nagyon részletes, pontokba szedett rész jön, ahol leírja mi nem volt eredményes/jó szerintük, és leírja(egészen pontosnak mondhatóan) hogy ők mivel oldanák meg az adott problémát


várom a reakciókat


A két program elérhető ( ha valaki megkérdőjelezné annak létezését ismét)


Fidesz : [link]

Jobbik : [link]

2010. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
86%

bocsánat az lemaradt, én a jobbikra fogok szavazni, és még tartozom ezzel a linkkel:


[link]

2010. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
31%

1.A jobbiknak nem programja van, hanem demagóg ígéretei.

2. Egy ilyen párt addig erős, ameddig nem kerül hatalmi pozícióba, mert a bázisa nagy részét azok a lázadó szellemű emberek alkotják, akik nem politikai meggyőződésből, hanem a lázadó hajlamaik kiélése végett tartanak a Jobbikkal. (Majd kinövik) Ha a Jobbik hatalmi pozícióba kerül, az emberek nagy része elfordul majd tőle, részint azért, mert már nem a lázadó oldalon lesznek, részint meg azért, mert a demagóg népbutító ígéreteikből (program) semmit nem tudnak betartani.


VM

2010. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
74%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:14


Te valami "agyoniskolázott politikai szakértő" vagy, hogy meg tudod mondani, mi a program és mi nem?

2010. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
51%

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:17


biztos én meg a két párt a hülye hogy ezeket a dokumentumokat programnak nevezi. Légy oly kedves világítsál meg minket, tudatlanokat, mindent beterítő fényességességeddel

2010. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
36%

Mindent megvilágító fényességem alapja:

Program: Valós problámákra RACIONÁLIS megoldásváltozatok

Demagógia: Szándékosan felnagyított problémákra IRRACIONÁLIS megoldásváltozatok szavazatszerzés céljából..

2010. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
41%
tehát a megoldás a jelenlegi választásokkor az hogy? szavazzunk a(z)?
2010. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
16%
...hát igen. Ez jó kérdés. Szerintem Fidesz. Mondjuk nincs sok tétje. Én a(z) MKMP-re szavazok asszem. VM
2010. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
61%
szóval ezekre a rasszista neonáci hitlerutód állatokra ahogy általában az ellenzőik hívják, te válaszolnál egy Joszif Visszarionovics Sztálin-al vagy egy Vlagyimir Iljics Lenin-el ugye jól értem? Mondjuk értem én hogy neked balra nekem meg jobbra húz a szívem és rá lehet fogni hogy két bukott dolgot támogatunk, de ez a marha jó 20 év azt mutatta hogy ez a 3. téma sem túl nyerő, sőt talán még ez a legrosszabb. szóval akkor most mi a tököm legyen?:D persze tökjó lenne ha minden fiatal kapna lakást hála a MKMPnek és mindenkinek lenne munkája és mindenki 55 meg 60 évesen mene nyugdíjba és így tovább ahogy ők írják a programjukban, dehát basszus... mindenki tudja hogy senki sem lesz egyenlő a másiokkal, vagy ha mégis, akkor is lesznek EGYENLŐBBEK :/
2010. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
69%

Jobbik.


Nem igaz, hogy a Jobbiknak nincs programja, ők mutatták be megint legelőször (mint tavaly is) január közepén. Több száz szakértő dolgozott rajtam, olyanok is részt vettek a program megalkotásában, akik korábban a Fideszt erősítették.


Egyébként nem tudom ki találta ki azt a baromságot, hogy a Jobbik vissza akarja állítani Nagy-Magyarországot... Az idézhetne valami hivatalos forrásból, mert őszintén szólva és régóta jobbikos vagyok, elég tájékozott vagyok Jobbik-téren, mivel sokszor találkozom Jobbikos emberkékkel meg olvasgatom is a programot, honlapjukat, híreket... DE EKKORA BAROMSÁGOT MÉG NEM HALLLOTTAM!

2010. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!