Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy felmérések szerint...

Igaz, hogy felmérések szerint már minden 3-ból 2 magyar fiatal külföldön tervez jövőt?

Figyelt kérdés
Ez elég rémisztő adat. Itt a fiatalok alatt konkrétan a 15-30 éves korosztályt értették. Szerintetek igaz?
2015. márc. 18. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hazugság, háromból hárman lépnének le innen.
2015. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én is külföldön képzelem el a jövőmet.


Egyébként a tapasztalatom az, hogy sokan csak a szájukat járatják és nem mernek lelépni. Csak akkor, ha megszorulnak anyagilag.


Meg sokan csak pár évre mennek és ha összejött a pénz egy házra/lakásra, akkor visszajönnek.

2015. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen sajnos igaz, de azért annyival érdemes árnyalni a képet, hogy sokkal többen tervezik, mint ahányan tényleg mennek is, ráadásul sokan tényleg hazajönnek két-három év után, ha összeszedtek elég pénzt egy saját házra, meg a CV-ben is jól néz ki a külföldi munkatapasztalat (ez automatikusan magas fokú nyelvtudást is jelent), tehát aki kimegy az nem feltétlen megy ki örökre, főleg, hogy ott egy saját ingatlan vásárlása még az ottani fizukból is emberes feladat. Vannak olyanok, akik "kampányszerűen" dolgoznak külföldön pl. évente 3-5 hónapot, aztán az ott fölmarkolt pénzből itthon elvan a következő "turnusig" mint a befőtt.
2015. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán, az én ismerettségi körömben is inkább csak az már a téma, hogy hova és mikor.
2015. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

nem.

3/3

2015. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdés hogy milyen felmérések szerint? Mert nagyon nem mindegy hogy a Corvinus egyetem megkérdezettjei-e azok, vagy pedig egy Paksi szakmunkás iskola diákjai.


Én is Olaszországba mennék inkább, a szép házak, és mediterrán nők miatt, azonban kellő tudás, piacképes végzettség nélkül, egész biztos hogy maradok itthon.



Másrészt miért volna rémisztő? Ahol nem megy egy gazdaság, gyenge a fizetés, nem tudod eldönteni hogy egy jó autóban üljél-e vagy pedig villamossal járjál mert nincs pénz mindkettőre, ott természetes ha tovább lép valaki.


Érdekes módon, egy olyan országban ahol akkora a családi pótlék, mint itthon egy tanultabb ember fizetése, huszonéves "gyerekek" olyan autókban ülnek amit mások csak 40 évesen engedhetnek meg maguknak persze kemény spórolással, és biztos anyagi háttérrel



A jó létért az ember ma mindent megtesz, van aki végletekig elmegy. Szóval nem érdemes csodálkozni, mert az vezetés tehet erről, hogy hagyják az embert megfulladni a sz*rban

Szerbiában, Romániában, és más hasonló sorsú országokban ugyanez megy, jártas vagyok a Románoknál és beszélgetésekből megtudtam hogy sok fiatal csaj, Ausztriába, Németbe, Hollandba megy k***válkodni.

2015. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Felmérések szerint 10-ből 9-en tervezik és 1,5 valósítja meg, amiből 0,5 rövid időn belül visszajön. Most. És egyre kevésbé éri meg kimenni. Nagyon túl van idealizálva az egész, de az ember a saját bőrén tanul.
2015. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az tökmindegy, hogy végül hány megy el. Már az sokat elmond egy országról, hogy gyakorlatilag senki nem szeret itt élni.
2015. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Magamból kiindulva igaz. 2 év múlva befejezem a sulit és már itt sem leszek. Mielőtt valaki belémkötne, a saját pénzemből finanszírozom, nem az adófizetők pénzén élősködök, mint egyesek. Pl. Orsós. 38 éves testvérem már 3 éve kinn van, a 36 éves is nemsokára megy. Akárcsak az osztálytársaim 90%-a. Sőt, 1-2 már külföldről jár be tanulni.
2015. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Simán elképzelhető, hogy ennyien ki akarnak menni, persze valójában ennél kevesebben mennek ki.

Én például nem feltétlenül azért tervezem elhagyni az országot, mert itt nem tudnék megélni, hanem a szörnyű közhangulat miatt, amit részben a politika generál és rányomja a bélyegét mindenre. Szerintem ezért igazán szar itt élni.

2015. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!