Valaki el tudná mondani, hogy Magyarország miért ne lépjen ki az Európai Unióból?
A korábbi hozzáaszólások mik voltak, ha nem cáfolatok?
Előbb-utóbb ha józan ésszel nem megy az érvelés a legtöbben feladják, és elkönyveljük, hogy ha valaki ilyen hülye, akkor ilyen hülye, ez egy egy kérdező oldal, nem egy kocsma itt a vita (sajnos vagy szerencsére) nem tud verekedésig fajulni.
Na a 31-es se egy észlény, nyilván a világgazdasági válság is csak azért volt, hogy Magyarországot tönkretegyék...
Ezt a bezáratták a gyárainkat mítoszt meg felejtsük már el, annyi történt, hogy az EU vállalta, hogy nem dob a nemzetközi piacra államilag szubvencionált répacukrot, mivel ezzel súlyosan sértette a nádcukortermelő országok piaci pozícióját.
Sajnos Magyarország egy cukortermelő nagyhatalom volt, így nekünk valóban vállalnunk kellett, hogy csökkentjük a cukortermelésünket, így csak a legnagyobb és legmodernebb cukorgyárunk, a kaposvári maradt meg.
32-es:
Szóval te is beismerted, hogy az uniónak köszönhetjük a cukorgyárak bezárását, mivel azt akarták, hogy a nádcukor országok nagyon piaci részesedést kapjanak.
Beismerni? Mi ez valami kihallgatás? :-D
Ez egy tény, a nádcukorexportőr országok több nemzetközi fórumon is megtámadták az EU-t, ami miatt az szubvencionálja a cukorrépa termelést, és így az ő piaci pozícióikat rontja. Az EU bár megpróbálta megvédeni magát, végül kötelezték, hogy csökkentsék uniós szinten a cukorgyártást. Ez nem csak Magyarországot érintette negatívan több közép és nyugat-európai országban is csökkenteni kellett a cukorrépa termelést, de ezt nem az EU akarta! Ezt kéne megérteni, az unió nem volt érdekelt abban, hogy tönkretegye a saját exportpiacait, de mondjuk egy Brazília méretű országnak igenis komoly befolyása van a világgazdaságra meg a WTO-ra...
Kapaszkodj meg, igen külső oka van! :-)
Az EU aláírt egy környezetvédelmi egyezményt, amiben a tagállamok vállalják, hogy visszaszorítják a nem őshonos invazív fajokat. Az akác pedig brutálisan invazív, ráadásul jelentősen rontja a biodiverzitást, gyakorlatilag kiirthatatlan fafajta, így az is rákerült a listára.
A csavar ott van, hogy míg Európa nagyobbik részén az akác csak cserjeszerű szúrós bokrokká nő, addig nálunk fává tud terebélyesedni. Emellett Magyarország mintegy 4500 négyzetkilométernyi akácossal rendelkezik, ami messze több mint bármely más eu-s tagállamban. Egyszerűen az akácfa és az akácméz a többi tagállamban nem terjedt el, így amikor felvették az akácot mint irtandó invazív fajt a listára, akkor a legtöbb uniós országnak nem okoztak kárt ezzel a döntéssel. Magyarország felmentést kért ez alól a rendelkezés alól és kezdeményezte az akác és az akácméz hungarikummá nyilvánítását.
De tudod mit, talán ha te is vennéd a fáradságot, és utánanéznél az ilyesminek, ahelyett, hogy röfögsz itt az Unió ellen, nem kéne olyan dolgokat írogatnom, amit bárki elérhet az internet segítségével...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!