Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A lakosság mennyire támogatja...

A lakosság mennyire támogatja vagy ellenzi a szavazati jog műveltségi teszthez kötését?

Figyelt kérdés

Olyasfajta tesztre gondolok, amit Puzsér akart megszavaztatni:


[link]


2015. márc. 9. 20:45
1 2
 11/17 anonim válasza:
Semmiképp, ha ezt valaki meglépné, elobb-utóbb a vagyoni helyzettol fuggo szavazati jog kovetkezne. Vagy ki tudja, milyen alapon akarnának válogatni. Mondjuk én a korhatárt emelném fel valamennyivel, de az sem lenne kulonb.
2015. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%

Hát elég vicces.. :) Olyan puzséros :))


Aha :)) 4 oldalban, vagy 4 lapon elintézi, hogy a szavazó megfelelő felkészültségű legyen társadalomtudományokból, gazdaság, szociológia, jog stb..mind ami egy országot érint, hogy jól szavazzon ???

Hány oldal az általános iskola?

Hány oldal a középiskola?

..és egy egyetem?

Elég volt eddig?? :))

4 lapon felkészítené a választót?

..és beleférne a filozófia és a pszichológia is, hogy ne legyen átverhető, hogy ne legyen hiszékeny a választó?


"Véget érne az országnak súlyos károkat okozó ígérgetések korszaka" ?


Az nem úgy van, hogy a politikus ígérget és nem a választó?

:))

Prof. Puzsér meg az esze... :))


No szeretném látni azt 4 oldalt ami mindezt elintézi.

Én nem bánom, ha keresztül viszi, de ha nem sikerül jobb eredményt elérni, ennyi cécóval, amivel ez jár...akkor legyen olyan tökös és merjen kiállni majd egy fenékberúgásra.... már csak viccből is.

2015. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, műveltségi teszt... az ilyen magolós dolgok szart se érnek. Inkább valahogy a logikai gondolkodásra kellene rámenni. Ez az oldal is tele van funkcionális analfabétákkal.


Inkább valami "józan ész és civilizáltság" teszt kéne.

2015. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

..Sőt az egész elsülhet fordítva is..

Azt a benyomás kelthetné, hogy 4 lapnyi tudás után már Kiiíirály..minden fontos dolgot tud..!

Nem lehet becsapni, mert van róla papírja!

Azaz épphogy több lenne a keveset tudó (ily módon persze valamelyest önhibáján kívüli !) beképzelt ember.


Nem hinném, hogy P-nak van pszichológiai érzéke...de politikai sincs... Ki akarna kevesebb szavazót? Pláne megvezethetőből kevesebbet?? ..hogy ilyen törvényt hozzon..

(Igaz..hacsak nem az előbbiért !)..de akkor is fordítva sülne el.

2015. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

Vagy egész egyszerűen egy IQ tesztet kéne kitölteni a szavazás előtt 1 héttel. Senki nem mondhatja, hogy ez egy hátrányos megkülönböztetés, mert az értelmi képességeket lehet fejleszteni és senki nem születik hülyének. Ha azt mondanám, hogy csak a barna szeműek, meg a 43-as lábúak szavazhatnak, na az lenne a hátrányos megkülönböztetés, mert egy születési princípium alapján szelektálnám a szavazókat, de mivel a szellemi készségek nem ilyenek, ezért nyugodtan be lehetne vezetni, legfeljebb a szellemi fogyatékosoknál, de ők amúgy se szavaznak.

A másik opció kicsit bonyolultabb. Létre kéne hozni egy állami alapot, ami a választások előtt minden pártnak egyenlően ad anyagi támogatást tájékoztató fórumok megszervezésére. Ezeken a fórumokon ők kötelesek ismertetni a programjukat és a terveiket. Szavazni pedig csak az szavazhat, aki legalább egy ilyen fórumra elment az ország bármely szegmensében, nem szükséges pont az ő szavazókörzetében lennie. Az illetőnek, aki ellátogatott egy ilyen fórumra és megismerte a pártot, az ő azonosítója bekerülne egy rendszerbe, mint olyan ember, aki elment és meghallgatta az adott párt terveit, így tisztában van vele, hogy kire szavaz. Értelem szerűen az illető azonosítója mellé nem kerülne oda, hogy melyik pártot látogatta meg, csak ki lenne pipálva, hogy ő elment valamelyik olyan párt rendezvényére és ott tájékozódott annak jövőbeli lépéseiről, akire szavazni lehet. Aki úgy megy el szavazni, hogy egy ilyen programra se látogatott el, annak nem adják ki a szavazólapot, elvégre azt se tudja kire szavaz. Ennek a lényege, hogy a szavazók, ha már szavaznak legyenek tisztában azzal, hogy kire szavaznak egyáltalán, mindezt annak a tudatában, hogy ismerik az adott párt programját. Amennyiben egy párt egy ilyen rendezvényen nem tájékoztatja teljes körűen az ott megjelenteket a rendezvény érvénytelennek minősül és az adott párt köteles visszafizetni az arra kapott pénzt, persze csak akkor, ha nem saját tőkéből finanszírozták. Az ilyen fórumokra kapott pénzek útját pedig egy független bizottság követné le, hogy az utolsó garas is a szavazók tájékoztatására menjen, amennyiben szabálytalanságot vélnek felfedezni, jogukban ál eljárást indítani az adott rendezvényért felelős emberek, illetve szervezetek ellen.


Ezek az én ötleteim. Szerintem mindegyik tökéletesen kivitelezhető és nem sérti senki személyiségi jogait sem, hisz mindkét opció teljességgel anonim módon zajlik, a résztvevők adatait bizalmasan kezelnék és csak hatósági eljárás esetén adhatják ki az illetékes szerveknek.

2015. márc. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Én is évek óta ezt mondom!! Nekem itt ne szavazzon mindenféle kocsmatöltelék,meg Való Világ bámuló ,Gyözike fan.Éa akkor még ott a buckalakók a falu széléről akik 1 kg krumliért bárkire szavaznak,Persze a városi fiatalok közül is vannak olyanok aki azt sem tudják ki volt Petőfi és milyen államformában élünk
2015. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mit nyernének el vele? Aki eddig nem akart menni ezután sem fog akarni. Aki eddig járt annak egy jó részétől elveszik a maradék lelkesedést is, aztán még kevesebben mennek. Akik meg kitöltik az se garancia hogy mind átmegy ezért még kevesebben lesznek, aztán csodálkoznak hogy xar a részvétel. :D
2015. márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!