Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor és miért lett negatív...

Mikor és miért lett negatív töltetű szó a "liberális" Magyarországon?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 20:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Persze csak a sok gyagyás jobbikos fejében változott meg a szó jelentése, akiknek vannak ismereteik a világról, akoknak nem ezek jutnak eszükbe a " liberális" szóról."


Teljesen mindegy mivel szépíted, saját magam is olvasgatom milyenek is a "liberálisok" itthon, és ez nem a "gyagyás jobbikosok" hibája. :D

(Amúgy én nem is vagyok jobbikos eleve, de nincs miért kedvelnem ezeket a "liberálisokat".)

2015. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Csak szerintem aki ilyen szavakat használ, hogy "buxiimádó", meg "zsidóimádó", az igenis, hogy gyagyás, mert csak egy gyagyás számára ilyen egyszerű a világ. Tehát ez az az intellektuális sznvonal. Persze azt én nem gondolom, hogy a jobbikra szavazók átlagos IQ-ja sokkal kisebb lenne, bár tapasztalataim szerint egy igényesebben megfogalmazott mondat is felkelti a gyanújukat, hogy épp egy hazaárulóval állnak szemben itt a gyik-on. Hanem azt gondolom, hogy egy hülye divat terjed, ami szerint nem jó liberálisnak lenni, mert a jelenlegi kormány hatékony demagógiája miatt, meg talán egy kicsit az egész Európában terjedő antiliberalizmus miatt az nem menő gondolkodásmód.
2015. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi a demokrácia és mi a liberalizmus?


Nagyon leegyszerűsítve, pár szóban:

demokrácia - többség akarata

liberalizmus - szabadságot, egyenlőséget mindenkinek


A demokrácia a többség akarata, de mi lesz a kisebbség akaratával, jogaival? (lásd as első demokráciát, az ókori görögországban, ahol minden szabad polgár szavazott, persze a kisebbségben lévő rabszolgák nem!) Nem biztos, hogy a többség akarata a helyes, mindenki számára jó!

A francia forradalom is a „Liberté, Égalité, Fraternité” kifejezést tűzte zászlajára.


A többség megszavazhat egy társadalmi csoport elleni törvényt, jogszabályt, ami ugyan demokratikus (többségi akarat), de nem liberális (mindenki szabad, egyenlő).


A liberalizmus mindenki védelme, nem a b*zik és a c***nyok védelme (habár ez is benne van, mert ők is emberek), csak sajnos a liberalizmus lejáratására ezt használják. Némelyik párt ezt a másik lejáratására használja, így lett szitokszó.


Sajnos jelen kormányunk is a többségre hivatkozva hozza döntéseit, melyek sokszor csak egy szűk rétegnek jó (lassan már csak az adott párt vezetőinek jó).

2015. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az SZDSZ álliberális politikája miatt.
2015. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as! Nagyon jó kérdést tettél fel a demokráciával kapcsolatban. Bizony az fontos dolog, hogy mi legyen a kisebbségi véleménnyel, hogy a többség vajon bármit megtehet-e?

Szerencsére van rá válasz, bár nem túl sokak által ismert. Az alkotmány adja a választ. Ebben az összefüggésben egy alkotmány ui. a parttalan demokrácia fékje. Vagy a király, esetleg egy kétszintű parlamentáris rendszer. Ezek lehetnek a fékjei a többségi elv korlátlan érvényesülésének, mert a király, vagy egy felsőház mindig mondhatja a népképviseleti törvényhozásnak, hogy "nana, fiúk, ezt azért mégse, még akkor se, ha erre kaptatok a demagógiától félrevezetett választóktól felhatalmazást!"

Példaként ott van Horthy. Kezdetben az I. vh. után a magyar

törvényhozás egyszintű volt. A felsőházat pont azért állította vissza Horthy, hogy az időközben jól megerősödött szélső jobb oldal ne tudja megvalósítani azokat a terveit, melyekkel Mo. szépen kiiratkozott volna Európából, pl. hogy vegyük el a zsidók vagyonát, meg hasonlók. A nyilasok, meg a többi szélsőjobbos párt nem csinált titkot abból, hogy vannak ilyen terveik, tehát akik rájuk szavaztak, azoknak a demokratikus jogait Horthy ezáltal korlátozta. Meg hát ott van a Hitler példája is. Az egyszerűség kedvéért mondhatjuk, hogy ő , aki szintén nem csinált titkot abból, hogy szét akarja zúzni a demokráciát, is a nép

demokratikus akaratából került hatalomra. Ha a weimari demokráciába be lettek volna építve az említett fékek, talán ő sem kerül hatalomra.

2015. márc. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!