Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerencsénk van, hogy 2/3-ad...

Szerencsénk van, hogy 2/3-ad van, mert még mindíg itt lenne az IMF?

Figyelt kérdés
Gondoltad volna, ha nincs 2/3-a a Fidesznek, még mindíg nyögnénk az IMF hitelt és megszorításokat erőltetnének ránk. Gondoltad volna, hogy erre is jó a 2-3-ad ? Én örülök, hogy ekkora felhatalmazást adtunk Orbánnak, te? [link]
2015. márc. 5. 21:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
7%

""Semmi értelme nem volt elküldeni az IMF-et kiváltani magas kamatozású hitelekkel, majd bevezetni ugyanazokat az intézkedéseket amit az IMF az alacsonyabb kamatozású hitelért kért volna.""


Miért kell mindig a tudatlanoknak ezzel a butasággal "jönni"?

2015. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

#21

Ez rettentő komoly érvelés a részedről.

2015. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
66%

@ 14.:


"Nem zérus, hanem NEGATÍV az infláció ! Azaz még csökkennek is az árak."


Ha tényleg így gondolod, akkor sorold már fel, légy szíves, hogy pontosan mely termékeknek csökkent az ára az utóbbi 5 évben.

Ha a VALÓSÁGOT írod le, akkor egyből rá fogsz jönni a "negatív infláció" okára is. (Egyébként a keresett közgazdasági szakszó a defláció. Szívesen.)


"Naponta járok és ha nem luxuscikkeket veszel, aminek valóban nő az ára akkor láthatod, hogy a tej,tejfel,sajt,felvágott,kenyér stb alapélelmiszerek ára ugyanannyi mint 5 éve volt :P"


Nem tudom, te hol élsz, de a felsorolt termékek árai felénk jócskán nőttek az általad megjelölt időszak alatt.

Szíves tájékoztatásodra egy fontos dolog: lehet, hogy 5 évvel ezelőtt ugyanannyit fizettél egy-egy termékért, mint most egy _hasonlóért_, de _ugyanazért_ biztosan nem.

Egyszerű példa: egy bizonyos márkájú tej litere (2,8%-os) akkoriban kb. 120 Ft volt, most 190 Ft. Én ezt szeretem, ezért azóta is ezt szoktam venni. Lehet, hogy van még 120 Ft-ért is "valami", de hogy az nem tej, az biztos; léteznek mindenféle tejkészítmények (pl. tejital, meg a "0,1%-os izék"), de ezek NEM tejek. Mint ahogyan az ún. "frissföl" sem azonos minőségű a tejföllel, vagy a növényi eredetű sajtok sem igazi sajtok (műanyagízűek és reszelhetetlenek). A közepes vagy jobb minőségű felvágottak ára is nőtt; a gyengéké meg (pl. párizsi, olasz felvágott stb.) talán kevésbé, de annak meg valószínűleg az az oka, hogy az eddiginél több szalonnát és/vagy pulykatollat tartalmaznak.


Üdv a valóságban...

2015. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
41%

""Üdv a valóságban...""


Kedves 23-as.


Küldök neked (ha priviben megírod a címed) 4-5 évvel ezelőtti bolti blokkokat és új - frisseket.



Egy borsodi városban lakom , a tej árra a változatlan már három éve (179 ft Magyar tej) a kenyér árra tavaly 269 ft volt , január elsejétől 259 ft-ra csökkent. Az étolaj amit 5 éve még 500 forint alat nem vettem meg jelenleg 239 forint. a cukor és a liszt ára is csökkent.


A nagybarcai kenyér árra az egyik pékségben 200 forint.


Igenis vannak olyan élelmiszerek amelyeknek csökkentek az árai. Emlékszem még a 2010 előtti időkre amikor még 3-4 havonta emelkedtek az árak a 10 -15%-os inflációnak köszönhetően.



Szerencsére az infláció 2-3-4 éve 0% körüli és ez érezhető is.

2015. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

# 24/24 Időpont ma 11:03


10-15%-os infláció, persze :-D Meg 240-es étolaj. Meg most már 4 éve 0% az infláció, nem csak 2014-2015ös viszonylatban... :-D

Köszi, ezzel sikerült megnevettetned!

2015. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ugyan-ugyan 24-es, nem kell ennyire elvakul Fidesz rajongónak lenni, ha nem hiszel nekünk, akkor itt a KSH fogyasztói árindex táblázata:

[link]


Ezek hivatalos a kormány által is ismert és jóváhagyott adatok! (ha nem vagy egy közgáz zseni -ebben mondjuk biztos vagyok- azt nézd, hogy melyik évben van 100 felett az érték, az lényegében véve drágulást jelöl)

2015. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kedves 24-es!


Bár a kérdezőnek írtam előzőleg, és nem teljesen ugyanazokról az élelmiszerekről, amikről te, de kíváncsivá tettél...

Ismeretleneknek nem szoktam kiadni még a titkos emailcímemet sem :D, de a blokkokról készült képeket fel tudod tölteni egy nyilvános képmegosztóra is, a linket meg bemásolhatod ide. Előre is köszönöm. :)

(Ma direkt megnéztem a CBA-ban az egyik akciós étolajat, 320 helyett 280, szerb termék, azt hiszem, ez most a legolcsóbb... A magyar napraforgóolaj 400 körül szokott lenni. A cukor akciósan 180-190 általában, amúgy 220 körül; a lisztet nem tudom, ritkán veszek. A sima fél kilós kenyér 180 Ft volt úgy fél évvel ezelőtt, azóta nem tudom, mert átszoktam a zsömlére. :D

A gyümölcsök közül a banánt jegyeztem meg ma, 550 Ft/kg, a többit csak kb. tudom: pl. mandarin 450 körül, paprika 8-900, paradicsom 600, krumpli 95-130 között. (Utóbbinak valóban lejjebb ment az ára, 3 éve 140 körül volt, és 200-zal ijesztgették a jónépet...)

Én Pest megyében élek, a fővároshoz elég közel, valószínűleg ez sem mindegy...)

2015. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Tisztelt, 24. (11:03-kor megjelent) válasz írója!


A más válaszban bemutatott KSH érték-oszlopoknál vegye figyelembe, hogy mindig az előző évhez való viszonyításról van szó. (Jobb felső sarok megjegyzése.)

Az ön által említett 4 év viszonylatában, a látható értékektől sokkal rosszabb a helyzet, még akkor is, ha az utolsó sorban (2014. év) sok a 100% alatti érték.


Az élelmiszerekről volt szó, hogy példán bemutassam, a 2011.-2014. négy évben, az első oszlop, az élelmiszerek vonatkozásában ez azt jelenti, hogy 1,066*1,059*1,028*0,996=1,15586101987, azaz a 2010. évi élelmiszer árakhoz képest, 2014. év végére 15,586%-os az áremelkedés.


És az utolsó oszlopot, az összesítést nézve: 1,039*1,057*1,017*0,998=1.11465900542, azaz a 2010. évi összesített árakhoz képest, 2014. év végére 11,466%-os az áremelkedés; rezsicsökkentés ide, vagy oda.

2015. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!