Szerencsénk van, hogy 2/3-ad van, mert még mindíg itt lenne az IMF?
NEM zérus az infláció, mert a statisztikák hazudnak!
Aki naponta kénytelen a boltban vásárolni, az tudja, hogy nőtt.
Az IMF-hitel pedig sokkal olcsóbb volt, mint amiket a Fidesz felvett és folyamatosan vesz fel. Az Államkötvények, kincstárjegyei is HITELEK. Csak magasabb az utánuk fizetendő kamat.
A megszorítások pedig egyáltalán nem kicsik.
# 8/11 Időpont ma 21:58
Egyrészt te nem betűvel írtad ki, hanem hozzácsaptál még egy fölösleges szótagot (de úgysem érted meg).
Másrészt meg vagy hülye vagy, vagy troll. Mindkettő sajnálatos, de egyik esetben sincs további mondanivalóm neked, úgysem értenéd meg.
"NEM zérus az infláció, mert a statisztikák hazudnak! "
Nem zérus, hanem NEGATÍV az infláció ! Azaz még csökkennek is az árak.
"Aki naponta kénytelen a boltban vásárolni, az tudja, hogy nőtt. "
Naponta járok és ha nem luxuscikkeket veszel, aminek valóban nő az ára akkor láthatod, hogy a tej,tejfel,sajt,felvágott,kenyér stb alapélelmiszerek ára ugyanannyi mint 5 éve volt :P
"Az IMF-hitel pedig sokkal olcsóbb volt, mint amiket a Fidesz felvett és folyamatosan vesz fel. Az Államkötvények, kincstárjegyei is HITELEK. Csak magasabb az utánuk fizetendő kamat. "
Az IMF hitel pedig rövid lejáratú nagy kamatozású volt. Meg kellett szabadúlni tőle, az Orbán kormány így visszafizette amit az MSZP vett fel és nem használta többet. Másrészt az IMF a hitelei visszaizetésése címszóval hatalmas megszorításokat erőltetett ránk, most ez nincsen. Az államkötvény pedig a reálgazdaságba megy, nem a spekulációba
"A megszorítások pedig egyáltalán nem kicsik."
Semmilyen megszorítás nincsen. Én nem tudodm, hogy más kormányok idején te vezetted e a háztartást, de akkor voltak egymásután megszorítások. Most az hogy csipszadó, meg energiaital adó van, de olyan luxuscikkeket vegyen aki jól keres.
Azt ugye tudod kedves kérdező, hogy az IMF hitel jelentős részét épp 2010 után hívta le a "2/3-ad"!
Ezek után jött egy rakás adóemelés, megszorítás, meg állampapírok piacra öntése jó magas kamattal, meg a manyup pénzek államosítása, aztán valóban ki lett fizetve az IMF! Cserébe szinte minden általuk javasolt megszorítást megcsináltak, csak most már nemzeti-szabadságharcos retorika mögé bújva!
Elnézést kérek, hogy nem a kérdésre válaszolok, de fontosnak tartok néhány pontosítást.
- Ha csak ezt az országgyűlési ciklust nézzük, a FIDESZ-nek már a megalakuláskor, 2014. május 6-án, sem volt 2/3-a. A FIDESZ-nek ekkor 117 képviselője volt, az országgyűlési képviselők létszáma 199 fő. Ez 58,79%-os arány, a 2/3 pedig 66,66%.
A KDNP létszáma 16 fő volt, a FIDESZ képviselőivel együtt ez 117+16= 133 fő, ez az Országgyűlés létszámának 66,83%-a, kicsivel meghaladja a 2/3-ot.
Vagyis, a kormányzó pártoknak együtt volt meg a 2/3-os létszám arányuk.
- 2014. július 30-ától, Kiss Péter (MSZP) halálával az országgyűlés létszáma 198 főre csökkent, a kormánypártok létszámaránya 67,17%-ra nőtt.
- Dr. Navracsics Tibor (FIDESZ) mandátuma (lemondással) 2014. október 31-én szűnt meg. Ekkor a létszám 197 főre csökkent, ugyanekkor a kormányzó pártok együttes létszáma is csökkent, 132 főre, ez 67%-os arány, ez is több, mint 2/3 rész.
- A 2014. november 23-án tartott időközi választáson, Horváth Imrét (MSZP) választották Kiss Péter helyére. Ő 2014. december 8-ától az országgyűlés tagja. Vele a létszám 198 főre nőtt, a kormányzó pártok létszáma 132 fő maradt, ez 66,66%, azaz 2/3 rész.
- 2015. január 9-étől, Lasztovicza Jenő (FIDESZ) halálával az országgyűlés létszáma 197 fő lett, a kormányzó pártok létszáma pedig 131 fő. Ez 66,49%-os arány, azaz kevesebb, mint 2/3 rész.
Tehát a kormányzó pártok létszáma nem a veszprémi választáskor (2015. február 22-én) szűnt meg, hanem 2015. január 9-én.
A veszprémi választás eredménye azért sem változtathatott az országgyűlés létszámán, mert az ott nyertes Kész Zoltán még nem tette le képviselői esküjét, tehát még nem tagja az országgyűlésnek. Annak létszáma ma is 197 fő, január 9-e óta nem változott, sem összességében, sem képviselő csoportok tekintetében.
Ismét elnézést kérek, de eléggé általános a téves megállapítás a 2/3-dal kapcsolatban, az e kérdésre írt válaszok közt is előfordul téves időpont megjelölés a megszűnésével kapcsolatban is.
Putyinnal is lehet tárgyalni! Ő illedelmesen végighallgat majd minket, aztán megmondja, hogy ő miként gondolja, mi meg hirtelen egyet fogunk érteni vele! :-)
Ő nem diktálja a feltételeket, csak jól tudja motiválni a vitapartnereket, hogy egyetértsenek vele!
"Az IMF hitel pedig rövid lejáratú nagy kamatozású volt."
Az IMF hitel végtörlesztése 13 milliárd forint veszteséget jelent konkrétan az országnak, mivel a tartalékok visszapótlására dollárkötvényeket kellett az államnak kibocsátania.
A rezsicsökkentés jelentős bevétel-kiesést jelent az államkasszában, amit szintén vissza kell pótolni - ugyan úgy mi fizetjük meg, más jogcímen.
A közalkalmazottak bérét a kormány sem most, sem az előző ciklusban nem emelte - ez tán a legjobb bizonyítéka annak, hogy a gazdaság közel sem teljesít jól, nem tudta kitermelni az államot működtető emberek béremelését.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!