Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánypártiak miért szavazt...

A kormánypártiak miért szavazták le a nőket védőm egyezményt? Még a női fideszesek se értik miért.

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 4. 21:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Miért kéne a nőket külön védeni? Terrorban élnek a nők? Nem. Hát akkor meg? Nem értem, egy ilyen hülyeség miért hír?
2015. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Ja én se értem miért kéne ezzel külön foglalkozni... Hiszen a családon belüli erőszak áldozatai egyenlő arányban nők és férfiak, a szexuális erőszak áldozatai egyenlő arányban nők és férfiak, munkahelyi zaklatásnak is egyenlő arányban vannak kitéve nők és férfiak... Vagy várjunk csak! Hát nem is! Hiszen az áldozatok 90%ban a nők! Igen ott van az a 10%nyi férfi is, akiket ugyan úgy megillet a segítség. De nem hiszem hogy ez egy olyan probléma amivel ne kéne foglalkozni. Pláne Mo.n, ahol sajnos még mindig nagy "divat", hogy az asszony verve jó, ahol még mindig az áldozat a hibás bármi történik.
2015. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%

2:

lehet nálatok ez a módi, de ez egyáltalán nem normális. Ha valami nő olyan hülye, hogy olyan férfival él együtt aki veri őt, az megérdemli. Az ő magánügyük. Nem tehetünk arról, ha valaki ezt eltűri.

Ha már ezen a logikán haladunk, akkor inkább olyan egyezményre volna szükség, ami védi a magyar embereket a cigányoktól. Vagy faj szerint nem lehet megkülönböztetni az embereket, de nem szerint már igen? Hova itt a nagy liberális mindenki egyenlő meg stb maszlag ekkore?

2015. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Na akkor először is, melyik mondatomból jutottál arra, hogy az "együtt cigányokért" mozgalom élharcosa vagyok? Én falusi gyerek vagyok, nekem nem kell őket bemutatni.

Másodszor pedig, ez a családon belüli erőszak azért nem egészen úgy működik, hogy a Lali gyerek az első randin két csók után egy taslit is lekever a Gizinek, aki ettől eltekintve másnap boldogan hozzámegy. Az ilyenek először nagyon kedvesek, gyengédek, odaadóak. Ez egy lassú folyamat, apróságokkal kezdődik, mondjuk hogy ne hordjon szoknyát, vagy változtassa meg a frizuráját. Aztán szép lassan ráveszi, hogy szüntesse meg a kapcsolatait, érzelmileg zsarolja, anyagilag függővé teszi, teljesen leépíti az önbizalmát. Ez évek alatt mehet végbe. Sajnos mire észbe kapnak az ilyen helyzetben lévők, addigra általában már van akár gyerek is. Nagyon-nagyon nehéz egy ilyen helyzetből szabadulni, külső segítség nélkül meg pláne.

2015. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%

4:

Nem értem, hol van itt az erőszak? Nem hiszem hogy jellemző lenne a férfiakra az, hogy azt parancsolják, hogy az asszony ne tartsa senkivel a kapcsolatot, ilyen probléma nem létezik.

Egyébiránt a családban a férfié a döntéshozás szerepe, ő az, aki irányít. Igen, a nőt is. Azzal meg senkinek nem lehet semmi problémája, hogy a férfi hozza meg a döntéseket, ugyanis ez a normális, feltéve, ha nem egy kis puhap*cs talpalávalóról beszélünk. Ami példákat te mondtál, azoknak semmi értelme.

2015. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

Engem piszkosul érdekelne pontosan mit tartalmaz az egyezmény, mert porhintést azt olvastam róla eleget.


Azt írják, hogy nálunk:

"törvény még nem garantálja, hogy az ügyész a családon belüli erőszak minden formája esetén büntetőeljárást indíthasson"

"jog még nem írja elő, hogy az ügyészség a szexuális erőszak minden formája ellen felléphet büntető eljárással"


Mi az a minden forma? Valaki felsorolná? Továbbá hol van az egyezmény pontos tartalma?

2015. márc. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

"Nem hiszem hogy jellemző lenne a férfiakra az, hogy azt parancsolják, hogy az asszony ne tartsa senkivel a kapcsolatot, ilyen probléma nem létezik."


Attól még létezik, hogy te nem tudsz róla. Én a saját környezetemben is több sajnálatos példáról tudok. (Annyi "enyhítéssel", hogy csak bizonyos személyekre vonatkozik az "eltiltás". De pl. ugyanúgy megvolt/megvan a "szobafogság", egy esetben "csak" szóbeli "eltiltással", de két esetben konkrét bezárással.)


"Ami példákat te mondtál, azoknak semmi értelme."


Nem, annak nincs értelme, amit te csinálsz: bármiféle rálátás nélkül beleszólni egy adott témába. Először tájékozódni kellene, pótolni a tudáshiányt.

Tessék, kezdheted pl. ezzel a "laza" cikkel:

[link]

Aztán folytathatod célirányosan. Ajánlom szíves figyelmedbe pl. a NANE honlapját.


"Egyébiránt a családban a férfié a döntéshozás szerepe, ő az, aki irányít. Igen, a nőt is. Azzal meg senkinek nem lehet semmi problémája, hogy a férfi hozza meg a döntéseket, ugyanis ez a normális"


A normális az, ha a két fél EGYENRANGÚ, és KÖZÖSEN hozzák meg a döntéseket. Nincs "irányítás", két felnőtt emberről van szó, nem gyerekről. Nem a középkorban élünk, jó napot...

2015. márc. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
#7 Egy párkapcsolatban is irányítják egymást az emberek bizonyos fokig, de amíg ez a másik javát szolgálja addig semmi gond. Bizonyos emberektől mi is "eltiltottuk" egymást, de nem ok nélkül! És itt nem féltékenységről volt szó, többségében azonos neműekkel volt a legnagyobb probléma. Némelyik (haver szintű) barátnőjét én sem bírtam elviselni a barátnőmnek, leginkább azért mert úgy akarta befolyásolni és beleszólni a kapcsolatunkba, hogy valójában nem lát bele. Azontúl a züllésre buzdította és folyton a rosszba próbálta belerántani. Nyilván "indokolatlan" az "eltiltás".
2015. márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%

Engem is érdekelne, hogy mit tartalmaz, de amíg semmi konkrét addig jól van ez így is.

A nőnek van lehetősége, joga elmenni, feljelentést tenni.

Mit akar még?

Másrészt ne felejtsük el hány férfi ülhet ártatlanul a sitten, mert a nő ráfogta, hogy megerőszakolta.

Nem olyan egyszerű ez(tudomásom szerint a nők valami olyasmit szeretnének, hogy a férfit azonnal kipaterolják a lakásból, ha már nem úgy táncol, ahogy a nő fütyül).

Már most látom, hogy visszaélés, visszaélés hátán lenne.

Másrészt pedig az a nő aki így él az meg is érdemli:)

2015. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

Ez a tervezet legalább akkora marhaság, mint amikor azon recsegnek, hogy egy férfi több fizetést kap ugyanazon munkáért, mint egy nő.

Na most első körben a piac így működik, mindenki annyit kap, amennyit ki tud harcolni.

Másrészt szintén a piac miatt nevetségesnek tartom, h majd éves szinten több millió forintot ki fog hajintani az ablakon egy cégvezető, csak mert nézi, hogy milyen nemű az alkalmazott.

A mai világban 5 perc késés miatt kirúgnak, túlórákat nem fizetnek ki, de majd csak mert valaki férfi, rögtön 20% pluszban....aha, biztos.

Ha a nők ugyan olyan jók lennének és "olcsóbbak" akkor kapkodnának utánuk a munkáltatók, de nem olyan jók.

A férfiak jobban el tudják magukat adni és nem szolgalelkűek.

Ezzel kapcsolatban pedig ahogy már leírták:

Van Rendőrség, vannak jogaik a nőknek, van képviselet, éljenek vele, ilyen egyszerű.

Az, hogy életképtelenek nem a férfiak hibája.

2015. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!