Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország is felmondhatná...

Magyarország is felmondhatná az emberjogi egyezményt, hogyha akarná?

Figyelt kérdés

David Cameron,brit miniszterelnök megígérte, hogyha legközelebb is ők győznek akkor megfontolják az emberjogi egyezmény felmondását.


[link]


Szerintem teljesen igaza van Cameronnak.

Ezek a strasbourgi bürokraták nagyon nincsenek képben.


Szerintem, Magyarországnak is meg kellene fontolnia, hogy felmondja-e ezt a buta, szalonképtelen emberjogi egyezményt.

Sok előnyünk származna belőle.



2013. júl. 12. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Én is most raktam ki egy ilyen kérdést, mert ma olvastam a blikkben ...ezek nem tudják mit csinálnak...persze 5 testőrrel én is leszarnám...de ebből az egész Unióból ki kell lépni...amiket ezek itt hoznak azt már épp eszűekből álló ország NEM TOLERÁLJA!
2013. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Természetesen. Bármit felmondhat amit csak akar.
2013. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerintem is.


Nem tudom kik írták az emberjogokat, de biztos, hogy nagyon tapasztalatlanok voltak.

2013. júl. 12. 19:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Magyarország - mint a nemzetközi jog alanya - bármilyen, általa kötött szerződést egyoldalúan felmondhat.

Ennek nincs jogi akadálya.

2013. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem szabad a felét se elhinni annak, ami az atv-n megy!


Egyébként miért is mondaná fel Magyarország az egyezményt?

2013. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

"Egyébként miért is mondaná fel Magyarország az egyezményt?"


Szerinted?

2013. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Felmondhatná, de abban nem vagyok biztos, hogy ez előnyös lenne az országnak.


Európa összes állama tagja (még Oroszország, Törökország, Azerbajdzsán, Örményország, Szerbia, Moldova is), az egyetlen kivétel az utolsó diktatúra, Belarusz.

2013. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Tök jó, hogy ezt a döntést mindenki félreérti...


Nem azt jelenti, hogy akkor most 25 év múlva Szita Bence gyilkosait kiengedik. Azt jelenti, hogyha valaki tényleges életfogytiglanra ítélnek, és olyan bizonyítékok kerülnek elő, amik bizonyítják az elítélt ártatlanságát, akkor az ügyet felülvizsgálhatják. Példával szemléltetem.


Gipsz Jakabot valaki brutálisan megkínozta, majd kivégezte. A gyanúsított Gipsz Jakabné, aki végig ártatlannak vallja magát. A bíróság tényleges életfogytiglanra ítéli. Fellebbezés, felülvizsgálás nem lehetséges.


3 év múlva olyan bizonyítékok kerülnek a felszínre, amik bizonyítják Gipsz Jakabné ártatlanságát. Na de a bíróság kimondta, hogy a döntés nem felülvizsgálható! Ekkor Gipsz Jakabné, holott bizonyítottan ártatlan, élete végéig fegyházban fog rohadni.

2013. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elvileg fel, de az Egyezmenyhez valo csatlakozas feltetele volt az Uniohoz valo csatlakozasunknak. Erdekes kerdes, hogy mi törtenne, ha valoban felmondanank.
2013. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
@8., ez nem igaz, arra a felülvizsgalatra, amirol te beszelsz, van minden normalis allamban lehetoseg. Itt arrol van szo, hogy az eletfogytig tarto szabadsagvesztes a legkemenyebb büntetes, es kerdeses, hogy az a cel, amiert kiszabasra kerül, idoközben megvalosult-e (veszelyes-e meg a tettes a tarsadalomra).
2013. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!