Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor diktátor?

Orbán Viktor diktátor?

Figyelt kérdés
És ha igen,miért?

2015. febr. 23. 18:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Csak szeretne az lenni.
2015. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
A szó klasszikus jelentésében nyilvánvalóan nem diktáror.
2015. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Ő csak egy helytartó.
2015. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha az volt a demokrácia, amikor szemeket lövettek ki, meg nagymamákat tepertek le az azonosító nélküli rendőrök, akkor én diktatúrapárti vagok....
2015. febr. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 vonFromm ***** válasza:

Természetesen nem diktátor. Adolf Hitler diktátor volt. Benito Mussolini, és Napóleon diktátorok voltak. Orbán Viktor egy miniszterelnök. Papírforma szerint.

A 13-mas válasz viszont nagyon tetszik. Tökéletesen megfogalmazta a helyzetet egy szóban.

6-os válaszoló. Kihagytad történelem óráról az '56-os forradalmat? Pár ezer közönséges polgár (többnyire rendkívül fiatalon) adta fel a jövőjét azért, hogy egy Szovjetúnióval szálljon szembe. Remélem látod a párhuzamot a Dávid és Góliát történettel. És nem túlzás azt állítani, hogy ezzel krízishelyzetbe sodortunk egy szuperállamot. Szerintem igenis az egyik legkeményebb nép vagyunk, de azért mindennek vannak határai. 2006-os tüntetésekről sem hallottál még?

2015. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"ezzel krízishelyzetbe sodortunk egy szuperállamot"

Bocs, de erre csak beszólok. Ez olyan, sokat mantrázott lelkesítőnek szánt illúzió, mint ahogy a mai napig a 6:3-ra élvez a magyar foci. 1 napon belül legyalultak volna mindent és mindenkit, ha akarják, de nem az volt a koncepció.

2015. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 vonFromm ***** válasza:

Bár ez már nem igazán tartozik a kérdéshez, de rendben van. Eredetileg azt kifogásoltam, hogy összetartás, és emberi tartás nélkülinek tituláltad a magyar népet. Ezen állítás ellen felhozott példáim megcáfolása elől kitértél, és az egyik példa következményét kérdőjelezted meg. Bár erről a következményről valóban lehetne vitatkozni, de ennek ellenére örülök, hogy hallgatólagosan elfogadtad az eredeti állításod alaptalanságát. Én még úgy tanultam történelem órán, hogy a két ellentétes tömb szövetségrendszereinek megbomlása veszélyes helyzetet teremtett volna mindkét részről. Tehát ha valamelyik állam kiválik a szovjetek tömbjéből, az borítja az erőegyensúlyt, ezt valamelyik nyugati fejes mondhatta. Erre értettem, amikor azt mondtam, hogy krízishelyzet.

A "ha akarja" típusú érvelést pedig felejtsük már el.

2015. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Tehát ha valamelyik állam kiválik a szovjetek tömbjéből, az borítja az erőegyensúlyt"


Semmiféle kiválás nem került szóba, a "sajnálatos események" során az Usa diplomáciai úton sietett megnyugtatni a Szu-t, hogy MO-t nem tekinti partnerének. Csak a mi kis homokozónkban történt minden. Hogy a budapesti felkelők 2 héten át szoptatták a világ legerősebb hadseregét? Kacagtató...

Van egy könyv, ami nem tartozik a folyvást citált források közé, sőt alig lehet tudni róla. A szerző több évtizedes saját kutatásai alapján azokat az eseményeket szedi darabokra, amik valahogy qrvára nem illenek az 56-os "hivatalos, akadémiai" álláspontba.

[link]

Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy "ezzel krízishelyzetbe sodortunk egy szuperállamot", akkor ne olvass bele.

2015. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 vonFromm ***** válasza:

Abban az értelemben kiválni valóban nem akartunk, mint ahogy az a személy mondta, mert azt hiszem még a forradalmárok is Nagy Imrét akarták kormányra, aki még mindig szovjetbarát volt, de ha teljesülnek a forradalmárok követelései, akkor a megszállt ország státuszából felemelkedtünk volna, ami szerintem szintén komoly csapás lett volna a szovjeteknek.

Nem értem az idézőjeledet. Amúgy azt a részt passzolom. Eddig úgy értesültem róla, mintha az USA elnézte volna a szovjeteknek, hogy a magyar szabadságharcot vérbefojtják , cserébe teret kapnak a szuezi régióban. De azért az sem igaz teljesen, hogy a nemzetközi vélemény közönyös lett volna '56-tal. Biztos láttad már azt a Time címlapot, amelyen a magyar forradalmár az év embere. Vagy az olasz Avanti Ragazzi dalt. Vagy a lengyel százezres tüntetést. Sőt, még Romániában is volt szolidaritás-tüntetés, amit fegyvereseknek kellett feloszlatniuk.

Világ legerősebb hadserege? Milyen beszédes retorika. Én a helyedben nem írnám le az akkori angolszász légierőt. Azt pedig egy szóval nem mondtam, hogy két hétig szopatták a vörös hadsereget. Viszont egy hét alatt elűzték a megszállókat, ráadásul kézifegyverekkel. Igazsághoz ugye hozzátartozik, hogy akadtak átállók. Az is tény, hogy az erősítés viszont gyakorlatilag elsöpörte a szabadságharcosokat. De arra ugyan nem kéne büszkének lenni, hogy reguláris seregtestek legyőzték az többségében egyszerű polgári fegyvereseket. És a vereség mit sem von le abból a tényből, hogy hősiesen küzdöttek. Erre viszont lehet büszkének lenni.

Elhiszem, hogy akadnak olyan dolgok, amire nem lennék büszke '56-tal kapcsolatban, de nem olvasom el a könyvedet. Abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy eléggé lusta ember vagyok.

Értem én, hogy mi a problémád. Szerinted túlértékelik '56-ot. De nekem meg az ellentettje. Azt akarod mondani, hogy csak egy kis jelentőségű esemény volt?

2015. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!