Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem segíti a...

A Fidesz miért nem segíti a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztaltam diákéveim során hogy a szakközépiskolák semmire nem készítenek fel, a tanárok kb csak melegedni járnak be az iskolába. Innen kikerülve egyetemen csak nagyon nagy akaraterővel, kitartással, és jó képességekkel lehet túlélni.


Ekkor jönne az ötlet hogy akkor legyen inkább mégis csak egy szakma. Na de mi? Kinéz a fiatal egy szimpatikus képzést, mondjuk legyen hegesztő, egy minőségi iskolában ami okj képzést ad. Ekkor jön az első probléma: az iskolában nem lehet állami támogatással okj-t tanulni. A fiatalt a szülei nem tudják ebben támogatni így vagy hitelt vesz fel, vagy szakma nélkül próbál meg elhelyezkedni. Utóbbihoz hatalmas szerencse kell, rengetegen jelentkeznek tesco árufeltöltőnek stb.


Hát választ egy másik iskolát, ugyan úgy hegesztő, felveszik, ekkor jönnek a problémák: az iskolának nincs pénze anyagra, kb 10 évvel le vannak maradva az európai uniós elvárásoktól, a semmit sem ér az egész szindróma ugyan úgy megvan mint a szakközép iskolában volt.


Németországban a fiatalokat akik hiányszakmákat akarnak tanulni 800 euróval támogatják az ingyenes (duális) szakképzés biztosítása mellett.

A magyar kormány meg elvárja hogy több százezer forintos hitelbe verje magát a fiatal, hogy utána a 150 ezer forintos fizetéséből visszafizesse a kamatos tartozásait hogyha normális suliban akar tanulni. Ez valami vicc?

Munkaügyi hivatal közben havonta indítja az államilag támogatott virágkötő képzést, mert egymillió új virágkereskedés bizonyára fellendítené a magyar gazdaságot.

Ez a párt akar szakmunkásokat? Ez a párt nevezi magát Fiatalnak? Ki lesz az a hülye aki önköltségből kitanul egy szakmát profi szinten, és havi 150-180 ért fog gürizni itthon, úgy hogy az állam a fizetése 60-70%-át zsebreteszi miközben még normális oktatást sem kínálnak ezért a magas megvonásért cserébe?


Csak szerintem totál csőd ami ebben az országban megy? Kb az összes volt osztálytársam akivel tartom a kapcsolatot vagy munkanélküli, vagy valamilyen robotmunkát végez minimálbérért. Komolyan az oktatáson kell spórolni? Ráadásul ezt nem is nevezném spórolásnak, kicsivel több pénzből normális oktatást lehetne csinálni, nem ilyen munkanélküli képzőt mint a mostani támogatott képzések...


2015. febr. 22. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Meg kell szervezni az állami pénzek lenyúlását, ezért nem érnek rá ilyen dolgokra.
2015. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%

FIDESZnek egy elbutított nép kell, akit csicskasorban tud tartani. Amúgy az én volt osztálytársaim 80 százaléka is egyetemre ment, azóta csak egyről tudok aki még mindig odajár.

A többi mind vagy egy gyárban vagy egy kis boltban áll havi 110ért.

2015. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"A többi mind vagy egy gyárban vagy egy kis boltban áll havi 110ért."


Akkor még jól is járt, ha havi 110-et keres.

Ez vidéken kb. álomfizetés.

2015. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem az iskola feladata, hogy helyetted tanuljon, szakmát meg úgysem iskolában tanulsz meg, hanem a munka folyamán. A képzés kb arra jó, hogy ne robbantsa fel a házat a zöldfülű.
2015. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"utána a 150 ezer forintos fizetéséből visszafizesse a kamatos tartozásait"


A többség nem keres annyit bruttóban sem, nemhogy nettóban (tisztelet a kivételnek). Szóval még nehezebb visszafizetni.


Én is ebben a helyzetben voltam csak a szüleimre támaszkodhattam, amit tudtam visszafizettem nekik és a munkahelyemen is 6 év csicskáztatás után végre előléptetés előtt állok szóval csak lesz valahogy. Kitartást mindenkinek!

2015. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

blablabla. A pénz miatt.


Ez egyértelmű, ehhez nem kell elolvasnom fél oldalnyi szöveget. A Fidesz mindent azért csinál, hogy nekik több pénz folyjon a zsebükbe, nem pedig azért, hogy neked jobb életed legyen.

2015. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 4/5 Tök reális elvárás hogy mindenki magától, segítség nélkül sajátítson el egy szakmát. :) Megyünk vissza az őskorba, mindent az alapoktól, aztán meg megy a csodálkozás hogy itthon csak a külföldi gyárak képesek húzni a gdp-t...


Nem azt mondom hogy tegyék a seggünk alá az életutat, de a jelenleginél nem lenne nehéz minőségibb oktatást biztosítani. Arról is egy oldalt tudnék írni amiket a szakközépben tapasztaltam, kb 1 könyv elolvasása után többet tudtam a témáról mint a tanár évekig tanult az egyetemen. Ne mond nekem hogy ez egy normális állapot.

2015. febr. 22. 12:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Fidesz egy jobbágyállamot akar, ahol az oligarcháik uralhatják a sok szaros közmunkást. Ezért.
2015. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy OKJ-s képzés mióta nem ingyenes? Amikor én 2006-2008-ban elvégeztem egy technikusi képzést, egy fillérembe sem került. Aki meg egyetemről jött vissza, annak is csak félévente 30k-t kellett fizetnie (ami azért nem egy eget rengető összeg szerintem, összehasonlítva a 350k-s egyetemi képzéssel).


A munkaügyi hivatalnak meg körülbelül nem lehet hinni. Több ismerősöm is elvégzett olyan képzést, amit ők indítottak (garantált elhelyezkedéssel) és még mindig nincs munkahelye.


Egyébként az igaz, hogy nincsen anyag, de ez már 2002-ben is így volt, amikor szakközépbe jártam. Rengeteg gép volt, amit csak mutogattak, hogy van ilyen is; de nem használtunk, mert sokba került volna.


Igen, totál csőd ami itt megy és ahogy öregszik a társadalom/menekülnek a fiatalok külföldre, úgy lesz egyre rosszabb és rosszabb. A Fidesz pedig csak azért nyomja ennyire (papíron) a szakmunkásképzést, hogy kevesebb pénzt kelljen nekik beleölni a felsőoktatásba (az többe kerül). Spórolásról szól az egész, semmi másról.

2015. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"nem nappali, nem iskolarendszerű és nem 4 féléves képzések" nem ingyenesek. Ez azért eléggé leszűkíti a kört, elég nehéz így normális sulit találni.

Egy 5,5 hónapos, valamire való hegesztő képzés pl 400 ezer forint, havi 70 ezer. És erre jönnek még a különböző minősítések, vizsgadíj, koli, utazás stb.

2015. febr. 22. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!