Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kopogtató cédula igen vagy nem?

Kopogtató cédula igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek,állandó lakcímem édesanyámnál van.

Eddig minden évben kaptam,kopogtató cédulát.

Most csak anyukám kapott.

Hol az enyém?


2010. febr. 12. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
anyukádnál:o
2010. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha külföldön élsz minek szeretnél beleszólni a dolgokba?

Másik: ha te ott vagy akkor ki írja majd alá? (persze nem tudom hogy milyen gyakran jársz haza de ha már ott élsz akkor nem hiszem hogy sűrűn)

2010. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert Magyar vagyok!
2010. febr. 12. 17:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Másik:ha fel sem használom,hamisan,más se tegye!
2010. febr. 12. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:

javaslom olvasd el a következőt:

[link]


Valószínűleg, abban az országban ahol élsz a Magyar Külképviseleten szavazhatsz majd, ha megtartottad a Magyar állampolgárságodat.

Édesanyád kérdezze meg a lakóhelyetek jegyzőét, az ezzel kapcsolatos, további teendőkről.

2010. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


HOGYAN SZAVAZHAT, HA A SZAVAZÁS NAPJÁN, KÜLFÖLDÖN TARTÓZKODIK?

Ha Ön a szavazás napján külföldön tartózkodik, hazánk nagykövetségén vagy főkonzulátusán adhatja le szavazatát. Ennek érdekében a lakcíme szerinti jegyzőnél kell kérnie a külképviseleti névjegyzékbe történő felvételét.

A külképviseleti névjegyzékbe történő felvételét személyesen vagy meghatalmazott útján, illetve ajánlott levélben kérheti, amelynek legkésőbb 2010. március 19-én 16.00 óráig kell megérkeznie a jegyzőhöz. A kérelem benyújtásához letölthető nyomtatvány áll rendelkezésre www.valasztas.hu honlapon, illetve elérhető bármely választási irodában.

A külképviseleti névjegyzékbe vétel iránti kérelemben meg kell adnia nevét, személyi azonosítóját (ismertebb nevén személyi szám), születési helyét és idejét, anyja nevét, magyarországi lakcímét, annak a külképviseletnek a megnevezését, ahol választójogát gyakorolni kívánja, illetve külföldi értesítési címét, ha a kérelemmel kapcsolatos döntést nem a magyarországi lakcímére kéri.

Amennyiben a kérelmet meghatalmazott útján nyújtja be, a meghatalmazás akkor fogadható el, ha a választópolgár a meghatalmazást saját kezűleg írta és aláírta. Ha a meghatalmazás nem saját kezűleg került megírásra, azon – a választópolgár aláírása mellett – szükséges két tanú nevének és lakóhelyének feltüntetése, továbbá a tanúk aláírása is.

Fontos tudni, hogy a választás első fordulójára külföldön 2010. április 4-én (az amerikai kontinensen 2010. április 3-án), a második fordulóra a hazai választás napján, azaz 2010. április 25-én (az amerikai kontinensen 2010. április 24-én) kerül sor.


[link]

[link]

2010. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2010. febr. 13. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!