Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy ezt nagyon...

Árokpart kérdése:

Elképzelhető, hogy ezt nagyon sokan nem is tudják, esetleg nem értesültek róla?

Figyelt kérdés
Március 1-étől gyakorlatilag szinte minden szociális támogatás megszűnik a segélytől elkezdve a betegápolási támogatásig. Hála a Jó Istennek engem egyik sem érint ugyan csak csodálkozom, hogy az emberek nem reagáltak még erre pedig elég széles réteget érint. Nem kimondottan csak azokat akik sajnos amúgy is ezekre az ellátásokra alapozták az életüket hanem akik önhibájukon kívül is beletartoznak ebbe a körbe. Gondolok még azokra akik netán elveszítik a munkahelyüket és jelentkeznek a Munkaügyi Hivatalba eddig legalább az a 6 hónapos ellátás járt amíg valamiképpen nem talált munkát. Most ez is megszűnik majd. Elképzelhető, hogy ez a viszonylag széles társadalmi réteg már olyan perifériára sodródott, hogy elektronikus médiához főképpen nethez de lehet, hogy hagyományos TV adást sem tud már nézni ahol ezekről hallhatott volna? Bár a TV-ben nagyon keveset foglalkoztak vele a nethez meg talán lehet, hogy hozzá sem férnek? Mi a Véleményük/véleményetek?
2015. febr. 20. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
Nem képzelhető el.
2015. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak nem tudnak róla az emberek. Ha valóban így történik, akkor nemsokára sokaknak meglepetésben lesz része. Abból pedig egyértelmű, hogy balhé lesz. Főleg, ha a cigányok nem kapják meg a segíjkét (amit azért valahogy nagyon kétlek).
2015. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Tudnál valami oldalt vagy adást linkelni ahol ezt feketén-fehéren leírták vagy bemondták? Mert én nehezen hiszem el, hogy egyik napról a másikra mindent támogatást, segélyt megvonnak..Ilyen nem létezik
2015. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is pont azt akartam még írni mint a Kedves 2. hozzászóló. Tartok tőle, hogy így lesz és abban a pillanatban spontán eszmélnek. A 3. Kedves válaszoló kérdésére válaszolva remélem, hogy ez így ebben a formában nem lesz igaz. Beütöttem kulcsszóval a Google-ban , hogy segélyek eltörlése március 1-ével és több linket is kidobott köztük a kormany.hu-n részletesen felsorolja.
2015. febr. 20. 17:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Az a 22800 Forintos nem hiszem,hogy megszűnne.
2015. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki aki ebben a rétegbe tartozik, örül neki,mert a segély hejett kötelező közmunka lesz, az meg több mint 2X többet fizet. Segély 22 800, közmunka 51 800 kb


mindenkinek adnak közmunkát

2015. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező ha egy kevéske is igaz lenne ebből akkor már rég égne a parlament. A segélybe beletartozik a családipótlék is, amit nem csak a romák kapnak hanem amit anyukád is kapott utánad. Alapból akkor mi jogon szednének adókat? Ha nem nyújt transzfert...?


Nagy kamu az egész és kérlek ne butítsd a népet mert ilyen kacsa híreket csak a hülyék vesznek be. A segélyeket, stb.-t soha nem fogják betiltani.

2015. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2015. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna rémhírt terjeszteni írtam is, hogy remélem nem így lesz. Viszont ahogyan újra utánanéztem akárhogyan bonyolultan próbálja magyarázni és csűrni-csavarni a kormány a gyakorlatban bizony elég félő, hogy ez lesz. Az igaz, hogy ígértek közmunkát még mindig nagyon sokan éltek ebből a 22800ft-ból úgy, hogy nem végeztek közmunkát, mert valamiképpen ki tudtak könyörögni olyan kritériumot, hogy ez alól mentesüljenek. Na én pont attól tartok, hogy ez a szegény réteg még ha sajnos erre is rendezkedett be és jogos teljesen, hogy helyette közmunkát végezzen viszont nem tudja, hogy ez be fog következni és 1-én derült égből éri majd villámcsapásként, hogy sajnos el kell menni közmunkára. Nem azokat mondtam akik eddig is közmunkáztak már évek óta a segély és egyéb támogatásokért cserébe vagy sajnos nagyon sokan munkahely hiányában kénytelenek főállásként ezt végezni hanem az előbb említett réteg és attól tartok ez egy harciasabb réteg. Számszakilag nehéz megsaccolni mennyien lehetnek ennek tükrében nem is akarok találgatásokba belemenni.
2015. febr. 20. 17:51
 10/13 anonim ***** válasza:
2015. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!