Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért értelmezik sokan rosszul...

Miért értelmezik sokan rosszul a magyar történelmet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 14:53
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Vannak olyan politikai mozgalmak ,akiknek a tagjai nem szeretik a Nyugatot és a Nyugat imádókat,de bizonyos magyar történelmi személyeket viszont magasztalnak,akiket nagyon nem kellene.

Például itt van Szent István.Például ő kifejezetten egy nyugat imádó volt,aki eladta az országot a külföldieknek.

idegen papokat hívott édes hazánk földjére és arra kényszerítette a magyar embereket,hogy elhagyják ősi igaz vallásukat.

Támogatta a multikultit!

2015. febr. 18. 14:53
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk tegyük hozzá, hogy pont te nézed rosszul a történelmet: ugyanis ha nem teszi, az országot a környező országok elsöpörték volna. Nem tűrtek volna meg itt egy pogány társulatot, pláne akik fosztogattak is jó sokáig. Géza talán a legzseniálisabb diplomata volt, felvette a kereszténységet, külföldi királytól szerzett hercegnőt a fiának (akkoriban a legjobb szövetség...), István pedig folytatta a "művét". Ennek megfelelően pocskondiázhatod őket ma :)
2015. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod,hogy egy Nyugatimádó(!) Magyarország legnagyobb történelmi alakja?
2015. febr. 18. 15:00
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeségeket beszélsz, és vélhetően az István a királyból szerzed a történelmi információidat a korról.
2015. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
István a királyból - ami viszont huncut-libsi
2015. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%

Pl. te kérdező, tipikus példája vagy a történelem rosszul értelmezésének. :)


A történelmet egyébként azok tudják csak értelmezni, akik értenek is hozzá, azzal foglalkoznak. A többiek (és itt a kocsmafilozófusoktól kezdve még a politikai pártok is) legfeljebb csak beszélnek róla, és az előre megfogalmazott ideológiájukhoz igazítják a történelem eseményeit.


Pl. te kérdező, megfogalmaztál egy ideológiát (a nyugatimádat az rossz), és a történelemből előszedtél egy személyiséget, Szent Istvánt, aki Magyarországot egy európai országgá tette. Ebbe pedig a mai, 21. századi gondolkodásoddal levontad azt a következtetést, hogy Szent István politikája rossz volt.


Ez a logika viszont eléggé hibás, több dolog miatt is. Egyrészt, ezek 1000 éve voltak, amikor teljesen más volt Európa, teljesen más volt a magyarság és teljesen másképp gondolkodtak az emberek. Két korszakot nem lehet úgy magyarázni, hogy az egyikkel magyarázod a másikat! Minden korszaknak megvannak a maga mozgatórugói és ezt te figyelmen kívül hagytad.

A másik pedig az, hogy attól, hogy neked az a véleményed, hogy ma rossz az, hogy valaki a Nyugat felé közelít, nem biztos, hogy ez a törekvés mindig rossz volt. Mondok erre egy példát, amit sokszor látok itt. Sokan szidják a 18. századi politikát, hogy betelepítettünk az országba rengeteg románt, szerbet, németet, ami miatt az ország etnikailag igen sokszínű lett, a magyarság aránya pedig nagyon csekély, ami ugyebár Trianon egyik oka lett. Sokan hazaárulózzák ez miatt az akkori politikusokat. Csak azt nem veszik ezek figyelmen kívül, hogy a 18. században senkit nem érdekelt, hogy kinek milyen a nyelve, csak az, hogy megművelje a földet. Vagyis az akkori, 18. századi Magyarországnak jó volt, hogy betelepültek az emberek, csak a 20. századinak volt rossz.


Vagyis a történelem olyan, hogy ami az egyik korszakban jó, az a másik korszakban lehet rossz és fordítva. Az hogy szerinted ma Nyugat felé közeledni rossz, nem biztos, hogy egy másik történelmi korszakban is rossz volt. Főleg, hogy Szent István 1000 éve élt!

2015. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
figyeljetek már a troll nickjére: "Sarcasm"
2015. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Olasz Rizling ***** válasza:
"ugyanis ha nem teszi, az országot a környező országok elsöpörték volna. Nem tűrtek volna meg itt egy pogány társulatot, pláne akik fosztogattak is jó sokáig. Géza talán a legzseniálisabb diplomata volt, felvette a kereszténységet, külföldi királytól szerzett hercegnőt a fiának (akkoriban a legjobb szövetség...), István pedig folytatta a "művét". Ennek megfelelően pocskondiázhatod őket ma :)"
2015. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"Géza talán a legzseniálisabb diplomata volt, felvette a kereszténységet, külföldi királytól szerzett hercegnőt a fiának (akkoriban a legjobb szövetség...), István pedig folytatta a "művét". Ennek megfelelően pocskondiázhatod őket ma :)"


Nem teljesen. Magyarország szuverén állam volt, nem tűrt meg senkit saját maga fölött (még a császárt se), csak a pápát, ellentétben Csehországgal, amely országot végül pont emiatt sikerült beintegrálni a Habsburg-Birodalomba. Pont a magyar történeti alkotmány volt, ami Magyarországot megtartotta annak, ami most is az.


Ma teljesen más a helyzet.


Azt se felejtsd el, hogy az összes Árpád-házi király az István által megvakíttatott Vazul utódai. ;)

2015. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Szent István.Akkori politika rákényszerítette a magyarokat, hogy a kereszténységet felvegyük, különben elszigetelődtünk volna európától
2015. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!