Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel lehetne felnyitni az...

Mivel lehetne felnyitni az emberek szemét, hogy ne fektessenek semmilyen bizalmat se a Jobbikba?

Figyelt kérdés

Folyamatosan nő ennek a szélsőséges pártnak a szavazótábora, és eléggé aggódom emiatt: ha valamikor is kormányra kerülnek, innen menekülni kell minden áron. Mert élhető egyáltalán nem lesz az ország, még annyira se, mint most, és igazi diktatúrává fog alakulni, munkahelyek százezrei fognak megszűnni a primitív, multiellenes politikájuk miatt, a diplomáciai kapcsolataink pedig olyan rosszak lesznek más országokkal, mint soha máskor.


Reménykedtem abban, hogy Kovács Béla kémügye hallatán az emberek elpártolnak a Jobbiktól, de ez nem történt meg. A kérdés, akkor minek kellene lennie, hogy végre eltűnjön a süllyesztőben ez a gyűlöletpolitikára építkező, magát magyarnak valló, de az országunkat oroszoknak fillérekért eladni képes párt.


2015. febr. 17. 18:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
7%

# 1/21 02-17 18:30; # 5/21 02-17 18:35

"Kérdező, azt kérdezted, hogyan akarod csökkenteni a Jobbik támogatottságát."

- Kérlek lassan olvasd a kérdést, és fejleszd a szövegértési képességedet, mert nem ez volt a kérdés.


# 9/21 Időpont 02-17 18:47

Tisztelem, hogy te legalább össze tudtál rakni néhány értelmes mondatot, bár szerintem sok hiba van az okfejtésben, de az bő válasz és a higgadt érvelés imponál. Ezért ahogy tudok, korrekt módon igyekszem válaszolni.

"Olyan problémákkal is foglalkozik, amelyekkel a többi párt nem, illetve a programja alapján jobban törődne a szegény emberekkel."

A Jobbik feldobott egy rakás problémát köztük a szegénységet is, és be is dobott rá valami választ, de hogy az fenntartható lenne-e abban kételkedek.

- "Olyan problémákkal is foglalkozik, amelyekkel a többi párt nem" - nem írtál konkrétumokat, ezért én így látatlanba csak annyit mondok, hogy szerencsére, és jobb lenne, a a Jobbik sem, de nem tudom, hogy azonos dolgokra gondoltunk-e.

- "a programja alapján jobban törődne a szegény emberekkel" Érdemes lenne megismerned a PM feltétel nélküli alapjövedelem tervét. Az még fenntartható és igazságos is lenne.


"A romák helyzetét is valójában ők az egyetlenek, akik tényleg javítani akarják, a többi párt csak beszél."

- Erről a jóakaratról a fideszes nyugdíj megvédés jut az eszembe.


"Van egy régi mondás, hogy "az éhező embernek ne enni adj, hanem tanítsd meg halat fogni""

- Viktor vezír óta nem szeretem nagyon a dakota közmondásokat ;) amúgy a halászáshoz háló is kell, nem elég a tudás, és a háló pénzbe kerül. Annyiban igazad van, hogy az eddig a roma integrációs program semmit sem ért, de ez nem azt jelenti, hogy szegregálni kell, hanem azt, hogy meg kell vizsgálni, hogy mi volt a hiba. hiba volt pl. hogy a célirányos pályázati források nagy részét hűtlen módon másra fordították a nyertesek, és nem ellenőrizték a hatékonyságot pl. Igazad van abban, hogy fontos a romák oktatása, foglalkoztatása, de nem mindegy, hogy ez hogyan történik.

Konkrétan miből lenne a munka, hogyan stb.?! mindaz, amit írsz, csak egy szép vágyálom, de nincs semmi alapja.


"Ha a gyerekek jó példát látnának maguk előtt, talán az iskolalátogatási hajlandóságuk is növekedne."

Szépen hangzik a mondás és igaz is lehet, de csak LEHET. A jó példát nem csak a szülők részéről kell látni, hanem a társadalom részéről is, hogy befogadja őket. de amíg cigánybünözőznek, trappolnak a cigánysoron, félelmet keltenek, gyűlöletet ébresztenek az egyik oldalon, nem csoda semmi. Természetes, hogy mindenki azt szeretné, hogy a romák 90%-a egyik napról a másikra " 5 diplomás értelmiségi réteg" legyen, csak hát egy ilyen elképzelés nem reális. Én is ezt szeretném, de tisztában vagyok azzal, hogy egy több generáción átívelő problémát, aminek a gyökere ráadásul nem is kizárólag a romák a felelősek, sőt, csak hosszútávon várható fokozatosan eredmény exponenciálisan. tehát sok türelemmel lehet kezelni. Az többségi társadalomban ("magyarokban") ébresztett indulat kifejezetten ártalmas.


"Gyöngyöspatán pl. sokat javult a helyzet, amikor a Jobbik vezette a települést."

Előbb az oktatást említetted, mint fontos dolgot, de az a helyzet, hogy szegregáció történt ott, a roma gyerekek meg sokkal alacsonyabb színvonalú oktatásban részesültek [link]

Amikor "döbrögi" miatt szinte kijárási tilalmat éreznek az emberek, nem csoda hogy nagyobb a "biztonság". Az alapprobléma nincs megoldva, csak a szájat ragasztotta le a doki, hogy ne lehessen hallani a tüsszentést.

"Országos szinten sem lenne ez másképpen"

- Dehogynem lenne ez másképpen! Most aki tud, menekül onnan, mindenhonnan nem lehet menekülni. Ez a módszer lehet, hogy kicsit kevesebb bűncselekményt eredményezne, de annál kegyetlenebbet. És nem csak a romák részéről.


"Az ún. demokratikus Európában (pl. Szlovákia) a Jobbikhoz hasonló elveket képviselő vagy esetleg még radikálisabb pártok középpártnak számítnak, ha nem ócsárolná mindig mindenki a Jobbikot, nyugaton is jobban elfogadnák őket."

A külföldi elvbarátaid pl. nem nagyon értékelik a magyar beszédet a környező országokban ha jól tudom. Nem értelek, egyik pillanatban egyet értesz velük, a másikban meg hőzöngsz hogy bajban a határon túli magyarság?!


"Kovács Béla ügy egyelőre rágalmazás, majd ha bizonyítást nyernének a vádak, akkor lehetne igazad"

- Ebben sincs igazad. Egyenlőre gyanúsítás/vád és nem rágalmazás. Ha kivizsgálják az ügyet, és kiderül az igazság, akkor eldől, hogy rágalom-e vagy tény. Addig rágalmazást említeni vád, amit neked kéne bizonyítani, márpedig egy másik ember ártatlanságát bizonyítani sokkal nehezebb, mint ugyanannak a bűnösségét bizonyítani, szóval rosszul járnál. ;)


# 11/21 02-17 18:51

Bölcset írtál.

"...Sajnos a gazdasági világválságok velejárója. Két dolog tudja megszüntetni: egy pusztító háború, ahol másik ideológia győz (ez lehet akár a kommunizmus is...), vagy a társadalom legszegényebb rétegeinek rohamos életszínvonal emelkedése.

Ez utóbbi lenne a biztosabb megoldás, de sajnos a jelenlegi fidesz kormány ezt nem ismeri fel, vagy szándékosan nem akarja."


- Erre lenne megoldás a PM programjában szereplő FNA. Bár ezt olvasva lehet, hogy a jobbikosok még nagyobb fenntartással kezelik majd a témát.


# 12/21 Időpont 02-17 18:51

"a gyermeknek DEFINIÁLTAN NEM JÓ, ha putriban nő fel, ezért igenis segíteni kell rajtuk"

- Igaz. De a gyermeknek definiáltan jó, ha saját családjukban nőnek fel. Erről a segítésről ha rosszmájó szeretnék lenni, az jut az eszembe, hogy Hitler is "emberségből" kényszer-eutanáziára utaltatta az epilepszásokat, és még egy rakásféle beteget, hogy másokról ne is beszéljünk.

2015. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%

Ha már ekkora figyelemt szenteltél soraimnak, engedd meg, hogy én is újfent írjak pár sort.


"Tisztelem, hogy te legalább össze tudtál rakni néhány értelmes mondatot" Köszönöm, bár nem értem, hogy miért ilyen meglepő ez. Talán csak nem előítéletes vagy? ;) A Jobbik szavazótábora amúgy is képzettnek mondható a többi párthoz képest. [link] . [link]


"Olyan problémákkal is foglalkozik, amelyekkel a többi párt nem, illetve a programja alapján jobban törődne a szegény emberekkel."


"Nem írtál konkrétumokat..." Számos dolog, pl. a Jobbik valóban próbálna tenni a romákért, méghozzá úgy, hogy hosszú távon jól járjanak vele, az volt a konkrétum. Meg az ő ötletük volt a bankadó is pl., meg számos más dolog, amit a Fidesz is megpróbál megvalósítani, de arról nem ők tehetnek, hogy a Fidesz nem úgy valósította meg az elképzeléseket, ahogy ők kitalálták.


"Érdemes lenne megismerned a PM feltétel nélküli alapjövedelem tervét. Az még fenntartható és igazságos is lenne." Az már önmagában nem igazságos, ha feltétel nélküli, mert mindenkitől elvárható, hogy képességeihez mérten tegyen is érte valamit. Ha valaki nem tud, az nyilván más. De sokan nem is akarnak. És ha nem ösztönzik őket, akkor nem is fognak igyekezni, mert nem látják érdemsnek, ha úgyis feltétlenül járnak bizonyos juttatások.


"Erről a jóakaratról a fideszes nyugdíj megvédés jut az eszembe." A két dolognak semmi köze nincs egymáshoz, ismételten azt mondanám, hogy előítéletes vagy. Ahol lehetőségük volt, ott bizonyítottak is. Így nincs okunk feltételezni, hogy nem azt tennék, amit ígérnek.


"Viktor vezír óta nem szeretem nagyon a dakota közmondásokat ;) Ezt megértem, de a közmondásokat ne sajátítsa ki magának, elég volt a kokárdát is.


"Amúgy a halászáshoz háló is kell, nem elég a tudás, és a háló pénzbe kerül." Nem többe, mint a segély. És ezt csak egyszer kell megvenni. Ha persze eladják, vagy tönkreteszik a hálót, az más kérdés. De ösztönözni kell őket, hogy rendeltetésszerűen használják. Nem lenne bajom a roma integrációs programmal, de ha eddig nem működött, akkor nem hiszem, hogy varázsütésre meg fog javulni. Viszont Gyöngyöspatán példaértékű, ahogy a jobbikos polgármester mezőgazdasági munkára fogta a falusiakat. A Cserdi független polgármestert is említhetném. Ha nekik sikerült, máshol is menne. De úgy látszik, hogy az MSZP és a Fidesz módszerei nem működnek, különben már látszanának a változások országos szinten, mivel nekik lett volna elég idejük bizonyítani.


"Konkrétan miből lenne a munka, hogyan stb.?!" Mezőgazdaság pl., falun olcsón megoldható. Ld. Gyöngyöspata, Cserdi, és talán más falvak is. Városban is lehetne pl. feldolgozóiparban. Erre megint érdemes lenne költeni, inkább, mint stadionokra.


"A jó példát nem csak a szülők részéről kell látni, hanem a társadalom részéről is, hogy befogadja őket." Aki akar tanulni, azt befogadják. Én is ismerek diplomás romákat, érdekes, hogy őket nem különböztette meg senki sem hátrányosan. A többségi társadalom igenis befogadó a romákkal szemben, mert senkinek sem a bőrszín számít. De aki nem tud viselkedni, azt nem fogják befogadni. És nem azért, mert roma, hanem mert nem tud viselkedni. Alapvetően mindenki befogadó, de hamar tanul a rossz tapasztalataiból. Aztán látja, hogy vannak olyanok is, akik mások, mint amit tapasztalt. És akik mnások, hozzájuk máshogy is áll az átlagember. Aki normális, ahhoz normálisan.


"De amíg cigánybünözőznek, trappolnak a cigánysoron, félelmet keltenek, gyűlöletet ébresztenek..."

Ez az állításod ugyanolyan általánosítás, mint amit szerinted a Jobbik csinál. Amikről írsz, azok igen ritka esetek, és általában konkrét események kapcsán történnek (jó okkal), és nem is a Jobbik csinálta őket. Pl. Gyöngyöspatán is kiment a riporter, hogy a polgárőrök "trappolnak a cigánysoron", pedig "senki nem hívta őket". Végül kiderült, hogy a faluból sokan örültek, hogy ott vannak, és igenis ők hívták őket. Ha itt elburjánzana a bűnözés, én pl. örülnék, ha itt is járőrözne egy polgárőr egyesület. A romákat semmilyen támadás nem érte a részükről, a romák viszont egyszer megtámadták az egyesület néhány tagját. Végül a polgárőrök elhagyták a települést, új polgármestert választottak, aki rendet tett. És még most is rend van, bár a 2014-es választásokon pár %-kal lemaradt, de így is 40% körül kapott, így nem lehet azt mondani, hogy az emberek elégedetlenek voltak vele.


"Szegregáció történt ott, a roma gyerekek meg sokkal alacsonyabb színvonalú oktatásban részesültek" Ismerem a sztorit, bár szerintem valójában arról van szó, hogy teljesítmény alapján osztották ketté az oszályt, így aki jobban állt az anyaggal, őt nem hátráltatták a lemaradtak, a lemaradtaknál pedig több időt tudott a tanár a felzárkóztatásukra szánni, így végül mindenki jól járt. Nem kell mindenhol faji alapú diszkriminációt látni. A tanulmányi eredmény alapján viszont indokolt lehet az osztály kettéválasztása.


"Most aki tud, menekül onnan." Forrást tudsz linkelni? Maximum néhány egyedi esetről lehet szó. De amúgy Magyarország más részeiről is "menekültek" romák pl. Kanadába már 10 évvel ezelőtt is (nem mintha bárki bántotta volna őket itt), de ott sem tudtak beilleszkedni.


"A külföldi elvbarátaid pl. nem nagyon értékelik a magyar beszédet a környező országokban ha jól tudom." Nem barátaim, és e tekintetben pl. nem hasonlóak sem az én elveimhez, sem a Jobbik elveihez, mivel az említett külföldi pártok sokkal radikálisabbak (még írtam is), már-már szélsőségesek. És én sem mindenben értek egyet a Jobbikkal. De a lényeget sikerült figyelmen kívül hagynod, ld. alább.

"A másikban meg hőzöngsz hogy bajban a határon túli magyarság?!" Ez már a 3. előítéletes gondolatod. Én semmi ilyet nem írtam, de már megszoktam, hogy mindenki jobban tudja nálam, hogy mit gondolok. De ha "hőzöngnék", akkor igazam lenne. Szomorú, hogy Magyarországon mindig minden kisebbség jogai maximálisan biztosítva voltak (most is így van ez, és a Jobbik alatt is így lenne), és ugyanazok a népek, miután kaptak maguknak egy "nemzetállamot", ahol az arányuk kb. 50% volt, minden erkölcstelen eszközzel máig igyekszik a magyarokat beolvasztani, az EU meg nem szól semmit. Ha szólna, akkor sem nagyon szémítana, de legalább úgy tűnne, hogy érdekli őket a magyarok sorsa. Amúgy én elítélek mindenféle nemzetiségi alapon, bőrszín alapján, vagy faji alapon történő diszkriminációt. A Jobbik is. Nézz utána, sehol nem az alapján ítélnék meg az embereket, hogy pl. roma vagy nem, hanem az alapján, hogy bűnöző, vagy nem bűnöző. Viszont az, hogy a romáknál gyakoribbak-e bizonyos bűncselekmények, mint a többségi társadalomban, az megint egy statisztikai adat, nem pedig diszkrimináció. És amiket fent vázoltam, jó eséllyel segítenének ezen változtatni, csak valóban a probláma megoldását kéne célul kitűzni. De úgy tűnik, hogy jelenleg vannak olyan csoportok, akiknek ez nem érdeke (konkrétumot nem írok, nehog még bepereljenek rágalmazásért).


"Egyenlőre gyanúsítás/vád és nem rágalmazás." Akkor ne úgy írjon róla a kérdező, mintha már elítélték volna. Rágalmazás akkor lesz, amikor majd felmentik, és akkor majd ő indíthat rágalmazási pert, ha akar. De engem különösképpen nem érdekel. De ha felmentik a vádak alól, akkor nem lesz nehéz bebizonyítani, hogy egyesek tényként írtak olyan dolgokat, amik végül nem bizonyultak igaznak. Így én óvatos lennék az ilyen kijelentésekkel.

2015. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért is!


Nos, sorolom.

1.: Akik a Jobbik-ra szavaznának, azok…

a) vagy qrvára öregek már (nagyjából 75-90 közötti, hun-magyar rokonság gajdoló „elvarázsolt” vén trottyok), olyanok, akik a II. Világháború alatt vagy nácik vagy nyilasok voltak és (zsidónak deklarált) védtelen embereket lőttek a Dunába, vagy pedig olyanok, akik az 1950-es, ’60-as években avanzsáltak lelkes ifjú-kommunistává (a legtöbbjük munkásőrnél nemigen vitte többre, és a saját sikertelenségük folytán mélységesen csalódtak a szocializmusban/kommunizmusban), és ők manapság mindannyian abban reménykednek, hogy a Jobbik révén talán majd újra (zsidónak deklarált) védtelen embereket és/v. hitükben még mindig következetesen kitartó komcsikat lőhetnek a Dunába…;

b) vagy eléggé idősek már (nagyjából 60-75 közötti, hun-magyar rokonság hívő, fajmagyarkodó szájtépők), olyanok, akik az 1970-es, ’80-as években léptek be az MSZMP-be, de csekély képességeik miatt nem tudtak sem akkor, sem később felkapaszkodni, ezért manapság abban bíznak, hogy a Jobbik révén majd jól megfingathatják az annak idején tűz közelbe tolakodókat, azokat, akik a gengszterváltást követően minden átmenet nélkül vedlettek „lelkes” kommunistákból vércseszemű kapitalistákká, s gazdagodtak mára zsírossá…;

c) vagy olyan (a fajmagyarkodást életcélnak tekintő) 45-60 közöttiek, akik — szerencsétlen módon — az 1980-as években, illetve a módszerváltást közvetlenül megelőző években léptek be az MSZMP-be (a pártkönyvük talán még ma is ott rejtőzik valahol egy fiók mélyén a lakásukban…), ám — törleszkedési és/v. tolakodási és/v. szellemi képességek híján — a módszerváltás idején nem tudtak semmilyen vállalkozást sem kibrusztolni (ellopni) maguknak, ezért manapság azt remélik, hogy ha a Jobbik hatalomra kerül, akkor Vona Gábor majd megnyitja előttük a „csodák palotáját”…;

d) vagy olyan — szintén a c) korcsoportba tartozó, de már csak álságosan fajmagyarkodó — fazonok, akik ugyancsak az 1980-as években, illetve közvetlenül a gengszterváltást megelőzően léptek be az MSZMP-be (de már rég cafatokra tépték vagy elégették a pártkönyvüket), és az utóbbi 20-25 évben eléggé sikeres vállalkozást is ki tudtak építeni maguknak, ámde elégedetlenek az üzleti „hatókörükkel”, és mivel úgy gondolják, hogy a zsidók azok, akik folyamatosan gátolják őket abban, hogy a Forbs magazinba kerüljenek, ezért azt remélik, ha a Jobbik kerül hatalomra Magyarországon, akkor Vona Gábor majd jól kipaterolja a bibsiket az országból (de legalább is internáltatja őket a Hortobágyra..), aztán onnantól kezdve már könnyű menetben elérhetik céljukat…;

e) vagy olyan (megint csak lelkesen fajmagyar, és többnyire skinhed múlttal rendelkező) 30-asok, 40-esek, akik mindeddig semmi értelmeset nem tudtak kisajtolni magukból, ezért abban hisznek, hogy a Jobbik révén majd könnyűszerrel juthatnak zsidó (vagy csak zsidó eredetűnek hitt) vagyonokhoz, amit aztán pillanatok alatt el tudnának herdálni…;

f) vagy olyan (a fajmagyarkodástól nem idegenkedő) 30-asok, 40-esek, akik az utóbbi 15-20 évben valami vállalkozásba vágták a fejszéjüket, de vagy azért, mert nem értettek az üzlethez és/v. a kereskedelemhez és/v. az üzlet- és/v. munka-szervezéshez és/v. a reklámhoz — vagy csak mert meggondolatlanul kapzsiak voltak és 2-3 hónap alatt akartak fullra meggazdagodni —, ezért elbukták a „tutit”, aminek folytán annyira felbőszültek, hogy abban bíznak, a Jobbik révén majd könnyűszerrel juthatnak zsidó (vagy csak zsidó eredetűnek hitt) vagyonokhoz, aminek révén majd sikerrel tudják újrakezdeni a becsődölt vállalkozásukat…;

g) vagy olyan (a fajmagyarkodást és a skinhedséget szórakoztató bulizásnak gondoló) huszonéves suhancok, akik el sem gondolkodtak még azon, mihez is tudnának kezdeni magukkal ebben a világban, ezért azt hiszik, ha beüt (szó szerint beüt) a Jobbik, akkor az majd alájuk tesz egy aranybányát, és az életük hátra lévő részében már nem is kell azon gondolkodniuk, mihez is tudnának magukkal kezdeni ebben a világban…;

h) vagy olyan — nagyrészt felsőfokú végzettséggel rendelkező, minden hájjal megkent — egzisztenciák (többnyire ügyvédek), akik az összes előbbit képesek a végletekig feltüzelni és manipulálni és elhitetni velük, hogy ha majd a Jobbik kerül kormányra, akkor mindannyiuknak sokkal jobb lesz, mert mindössze csak annyit kell tenniük, hogy kipaterolják az országból a zsidókat meg a cigányokat (de legalább is internálhatják őket a Hortobágyra…).

2015. febr. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

" "Tisztelem, hogy te legalább össze tudtál rakni néhány értelmes mondatot" Köszönöm, bár nem értem, hogy miért ilyen meglepő ez. Talán csak nem előítéletes vagy? ;) A Jobbik szavazótábora amúgy is képzettnek mondható a többi párthoz képest. [link] . [link]


Nem tartom magam előítéletesnek. Nem mondom, hogy minden jobbikos műveletlen, sőt van jó ismerősöm, aki (ex-jobbikos - képviselő is volt), és kifejezetten műveltnek tartom. Csak azt mondom, hogy nagyon sok jobbikos a GYK-n nem tud érvelni, csak mondja a magáét, és ha arról van szó, akkor lepontoz, eltűnik. (lásd a mostani pontozási arányainkat is. Haszontalan lenne a válaszom, vagy arról van szó, hogy nem értenek vele egyesek? Na de mindegy.)

Amúgy ha úgy vesszük, a cikkek nem támasztják alá az állításodat teljesen, bár az tény, hogy az MSZP és a Fidesz szavazóbázisában nyilván nagyobb arányban vannak az alacsonyabban iskolázottak. Akkor lenne logikos előhozakodni ezzel a cikkel, ha minden pártnak egyenlő képviselője, tagja, biztos szavazója, szimpatizánsa stb. lenne. Nem így van.

A cikk arra tért ki, hogy bizonyos végzettségű embereknek milyen pártra szavaznának inkább. Ez nem teljesen add választ arra, amit te felhoztál: nevezetesen a Jobbikon belül az iskolázottság aránya hogyan oszlik el.


DE a Jobbikban is van (nem akkreditált, vagyis) diploma nélküli (áldiplomás) emberke nem is akármilyen posztban [link]

Az LMP-ben ellenben 100%-os az országgyűlési képviselők esetében a diplomázottság, a többi pártnál ennek az aránynak nem néztem utána.


"Számos dolog, pl. a Jobbik valóban próbálna tenni a romákért, méghozzá úgy, hogy hosszú távon jól járjanak vele, az volt a konkrétum."

Na akkor most én jövök egy közmondással: "A pokolhoz vezető út is jó szándékkal van kikövezve". Bizonyára előtted is ismert az a bizonyos újdonsült képviselő, aki a Facebook oldalán a cigányok gyilkolásáról értekezett. Gyöngyöspatai modell sem jó, bár azt mondod, hogy képben vagy. Ha szakmaiságon lett volna a hangsúly, akkor nem lehetett volna elmeszelni, de nem azon volt.

Ilyen megnyilvánulások után hogyan bízhatnának a romák bennük? Hogyan is lenne hiteles, hogy a Jobbik kiáll mellettük? Esetleg az illetőt felszólították arra, hogy mondjon le vagy kizárták volna a pártból (nem mintha az utóbbi sokat változtatna, de azért gesztusértéke lenne). Elhatárolódtak a kurucinfostól, amelyikből dől a rasszizmus (tudom: "nem jobbikos portál, ezért nem is kell elhatárolódni" de azért a kedvelőik kb. 100%-a jobbik szimpatizáns, és ezzel lehetne üzenni, hogy valóban nem jön be a pártnak a rasszizmus. Ja hogy ezzel néhányan kiábrándulnának?!).

A Jobbik az időközi önkormányzati választásokon nyíltan rasszista képviselőket jelölnek, majd azzal mentegetőznek, hogy az az egyéni álláspontjuk. Mégis ismerve a személyiségüket, világnézetüket - amiben ott van a rasszizmus is - rendre őket választják ki a soraikból.


"Az már önmagában nem igazságos, ha feltétel nélküli, mert mindenkitől elvárható, hogy képességeihez mérten tegyen is érte valamit. Ha valaki nem tud, az nyilván más. De sokan nem is akarnak. És ha nem ösztönzik őket, akkor nem is fognak igyekezni, mert nem látják érdemsnek, ha úgyis feltétlenül járnak bizonyos juttatások."

Olvasd el ezt: [link]


"Ahol lehetőségük volt, ott bizonyítottak is. Így nincs okunk feltételezni, hogy nem azt tennék, amit ígérnek."

Valóban bizonyítottak, csak hát nem mindenben pozitívan, hogy finoman fogalmazzak.


"Ezt megértem, de a közmondásokat ne sajátítsa ki magának, elég volt a kokárdát is."

Ebben egyetértek veled, bár a Jobbik is számtalan dolgot kisajátít: árpádsávos zászló, "hazaszeretetet" című frázis, (gyakran hallani olyasmit is, hogy aki baloldali, az a külföldi érdekeket akarja szolgálni, amit nem kommentálnék, mert kitiltanának az oldalról, Kereszténység - bár az egyik parancsolattal szöges ellentétben mégis ott a programjukban a halálbüntetés.


""Amúgy a halászáshoz háló is kell, nem elég a tudás, és a háló pénzbe kerül." Nem többe, mint a segély. És ezt csak egyszer kell megvenni. Ha persze eladják, vagy tönkreteszik a hálót, az más kérdés. De ösztönözni kell őket, hogy rendeltetésszerűen használják."

Erről akkor lehetne beszélni, ha a munka elérné vagy meghaladná a munkanélküliek számát.


"Nem lenne bajom a roma integrációs programmal, de ha eddig nem működött, akkor nem hiszem, hogy varázsütésre meg fog javulni."

Az eddigi integrációs program nagy része tényleg hatástalan volt, mert sokan lenyúlták a pályázati pénzeket, de más okai is vannak. De ebből nem azt a következtetést kell levonni, hogy akkor meg kell szüntetni, és "fegyház-módszerrel" kezelni ezt a réteget. Ez kb. olyan lenne, mint az, amikor a Fidesz "megvédte" a manyup-vagyonunkat: Kijelentette, hogy baj van, einstandolta a vagyont, aztán indított egy kb. koncepciós vizsgálatot, de addigra mire kiderült, hogy nincs is akkora baj, addigra a pénzünk már sehol.


"Viszont Gyöngyöspatán példaértékű, ahogy a jobbikos polgármester mezőgazdasági munkára fogta a falusiakat."

Erről a polgármesterről beszélsz?! [link] és arról, akinél arról visszhangos a sajtó, hogy magánterületen dolgoztatott embereket?! Hadd ne folytassam, milyen embernek és polgármesternek tartom az ilyent.


""Konkrétan miből lenne a munka, hogyan stb.?!" Mezőgazdaság pl., falun olcsón megoldható. Ld. Gyöngyöspata, Cserdi, és talán más falvak is. Városban is lehetne pl. feldolgozóiparban."

oks, részben a mezőgazdaság igen, de nem mindenhol, de az állami (itt önkormányzati) tulajdonú és irányítású cégek mint tudjuk, nem mindig működnek jól, hogy finoman fejezzem ki magam, és nem beszéltünk arról, hogy sok esetben ez hogy megfolytja a kis és középvállalkozásokat, kisgazdákat, nem beszéltünk a vállalkozások kockázatáról, és még egy rakás mindenről.


"Aki akar tanulni, azt befogadják. Én is ismerek diplomás romákat, érdekes, hogy őket nem különböztette meg senki sem hátrányosan. A többségi társadalom igenis befogadó a romákkal szemben, mert senkinek sem a bőrszín számít."

Na ez nettó önámítás, vagy rosszabb esetben hazugság, de szeretnék jóhiszemű lenni, így "csak" azt mondom, hogy tévedsz.

Egy romának sokkal többet kell letennie az asztalra, hogy ugyanoda eljusson, ahol egy "fehér" alapból van a társadalom megítélését tekintve. Szerinted ha két tartalomban azonos önéletrajzot beküldenek egy céghez, az egyiken Lakatos Rondáldó névvel és egy roma fiatal képével, a másikon meg Borsos István "magyar arcú" képpel szerinted melyiket hívják be előbb állásinterjúra? És ez csak egy. Ahhoz képest, hogy nem a bőrszín számít, mégis divatos a cigányvicc, a jobbikosok tömege rendre kiemelik a cigányok által elkövetett bűnöket, hangsúlyozva a származást, de ha egy olyan bűnről van szó, amit nem romák követnek el, arról nem beszélnek, és ha mégis, nem tartják fontosnak ugyanúgy hangsúlyozni a származást...

A "cigány" igenis szó szerint szitokszó, ez is szemlélteti az igazamat.


""De amíg cigánybünözőznek, trappolnak a cigánysoron, félelmet keltenek, gyűlöletet ébresztenek..."

Ez az állításod ugyanolyan általánosítás, mint amit szerinted a Jobbik csinál."

Na erre végkép nem lehet rámondani, hogy általánosítás. Nem azt mondtam, hogy Mindenki ezt teszi a nap 24 órájában mindenhol, hanem, hogy amíg ez előfordul, és jött a hozzátartozó szöveg, de te ezt a szövegkörnyezetből valamiért kiragadtad, és általánosítással vádolsz alaptalanul.


Amúgy nem mondanám polgárőröknek a "trappolókat". Ez kb olyan, mint jótündérnek hívni a gonosz boszorkányt! :) Nekem történetesen tudomásom van arról, hogy volt ott olyan "polgárőr, aki éjjel a cigánysor közepén randalírozott, és az utca közepére vizelt. Olyanról is tudok, aki a cigánysoron behajtotta az ablakot, és csendre szólította fel vigyorogva az ott lakókat, holott a környéken senkit nem zavart. Ha valahol rossz a közbiztonság, én is örülnék, ha polgárőrök járőröznének, de a kint lévő trappolók, stb. nem nevezhetők annak, azok csak magamutogató önjelölt és önbíráskodó akármik.


"Szomorú, hogy Magyarországon mindig minden kisebbség jogai maximálisan biztosítva voltak (most is így van ez, és a Jobbik alatt is így lenne), és ugyanazok a népek, miután kaptak maguknak egy "nemzetállamot", ahol az arányuk kb. 50% volt, minden erkölcstelen eszközzel máig igyekszik a magyarokat beolvasztani, az EU meg nem szól semmit. Ha szólna, akkor sem nagyon szémítana, de legalább úgy tűnne, hogy érdekli őket a magyarok sorsa."

Ebben nagyon is egyet értünk. És meglehet, hogy egy kicsit rosszul fogalmaztam előtte. Viszont tény, hogy nem tesz jót a határon túli magyaroknak, sőt, kifejezetten ártalmas, ha árpádsávos nagy-magyarországos jelképekkel mennek ki egyesek. Ezzel csak a feszültséget növelik, aminek a levét sajna pont az ott élő magyarok lesznek kénytelenek meginni. Nem mondom, örülök minden olyan hírnek, ami arról szól, hogy Erdélyben játsszák az István a királyt, vagy van akár egy Bojtorján vagy Kormorán koncert (tudom, milyen szimpatizánsok általában a Kormorán tagjai, és nem tartom gondnak, viszont az árpádsávos zászlókat annak tartom)


"Amúgy én elítélek mindenféle nemzetiségi alapon, bőrszín alapján, vagy faji alapon történő diszkriminációt. A Jobbik is."

A te részedről nem tudok véleményt alkotni, nem ismerlek, de a Jobbiknál ez az állítás hiteltelen.


Azt elhiszem, hogy a jobbikos szimpatizánsok nagy része csak közbiztonságot szeretne, és nem rasszista, de van, akik kifejezetten azok. Viszont azt gondolni, hogy azok, akik ellenzik a Jobbik módszereit, cigány-bűnözést akarnak, csak hülyeségnek tartom. Én is közbiztonságot szeretnék, és tartós megoldást a cigány és más társadalmi perifériára szorult csoportok problémájára, csak más módszerekben hiszek.


De ha már itt tartunk, nem tudom szó nélkül hagyni ezt: [link]

2015. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

*megfojtja


"Amúgy én elítélek mindenféle nemzetiségi alapon, bőrszín alapján, vagy faji alapon történő diszkriminációt. A Jobbik is."

A te részedről nem tudok véleményt alkotni, nem ismerlek, de a Jobbiknál ez az állítás hiteltelen.

...mégpedig úgy hiteltelen, mintha adásnak neveznénk, azt, hogy egyik kezünkkel adok neked egy kockacukrot, de a másikkal hármat kicsavarok a kezedből, és elveszem tőled. Majd azt mondom, hogy a kicsavarást szándékosan félreértelmezik, az csak kézmasszírozás volt...

2015. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezt sem tudom kihagyni... Szerintem kb. itt mutatkozik meg többek között, hogy milyen is a Jobbik párt valódi arca. Természetesen nem állítom, hogy minden jobbik-szimpatizáns ilyen, vannak megtévesztett emberek, vannak, akik elhiszik, hogy a Jobbik tényleges megoldást tud kínálni a békére, és a kezükben a bölcsek köve, az örök élet, a gazdagság és a tudás forrása.


[link]


Itt mutatkozik meg, hogy valójában mennyire is a jó erkölcs védelmében állnak ki ellentüntetni a melegfelvonulás ellen. Kérdés, hogy ilyenkor hol vannak azok a bizonyos "polgárőrök"? Vagy épp ők lennének azok?!

[link]

Itt talán az elkövető tüntetőtársai lefogták az elkövetőt és kiadták a rendőröknek, vagy mint állampolgári kötelességük lett volna, tanúskodtak ellene, azonosították őt az ismerősei?!

[link]

(A Jobbik első és sokadik reakciójában is kiállt az illető mellett, csak amikor elterjedt a videó és a botrány, akkor ítélte el Duró Dóra azt az egy személyt.)

[link]


Bár a Jobbik egyik mondatában azt mondja, hogy nem a cigányokat akarja megfélemlíteni, csak rendet szeretne, a másik mondatában megy a kőkemény cigányozás, nem az általános bűnözés elleni tiltakozás, amivel egyet is tudnék érteni, hanem cigányozás.

Hallgasd és nézd végig nagyon figyelmesen pártatlanul végig a devecseri tüntetésről szóló videót. Valóban nem cigányozáson van a hangsúly, amikor arról beszélnek pl. hogy úgy szaporodnak, mint a patkányok? Vagy amikor az hangzik el, hogy a cigányok célja az, hogy a feér fajt eltöröljék a Föld színéről, igaz állítás, és nem fajgyűlöleten alapuló megnyilvánulás? Nem fajgyűlöletről van itt szó (57. perc után)?! Volt itt a rendezvény jobbikos főszervezője részéről elhatárolódás az ilyen kijelentések kapcsán, vagy inkább tapsolt ezekre? Ne feledd: itt a Jobbik pártként volt jelen, kinyilvánították a véleményüket, és bár a bevezető első mondata az volt, hogy nem a cigányok megfélemlítése a cél, látható, hogy mi történt valójában. Azonnal nyilvánosan elhatárolódtak, vagy egységet alkottak, közösséget vállaltak a futballhuligánokkal?!

Erről mi a véleményed?


[link]


Vajon Repülős Gizi lakása előtt is trappoltak a "polgárőrök"?

Bízom benne, hogy éppolyan alaposan és higgadtan válaszolni fogsz erre is, ahogy eddig tetted.

Előre is köszönöm.

2015. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!