Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem magyarnak lenni?

Miért nem magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
Előre szólok: nem kérek olyan válaszokat hogy azért mert jaj milyen gonosz diktatúrában élünk meg lopnak a politikusok, meg terjed a rasszizmus. A magyar nemzet/nép/etnikummal való érzelmi azonosulásról, és nem a magyar állammal való érzelmi azonosulásról akarom feltenni a kérdést.
2015. febr. 15. 06:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Hát igen! A hülyeség nem xilofonozik, de foszforeszkál!
2015. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

,,itt voltak svajci,nemet,czeh stb telepesek ugyhogy"


Minimális számban. Svájciakról igazából nem is tudok (legfeljebb a városokba telepedtek, minimális számban), cseh telepesek a szlovákokba olvadtak be, a németeket pedig kitelepítették, de ők sem tömegesen jöttek, és általában nem a magyarok közé hanem mellé, vagy attól teljesen elkülönülten telepedtek le (erdélyi szászok, szepes stb)


,,az en esetembe ez ugy nez ki hogy nagyjabol 1900kornyeken telepultek ide az apai&anyai oseim.apai agon Ukrajnabol anyai agon Szlovakiabol"


Az a te dolgod. Nem egyedül te testesíted meg a magyarságot. Ha olyan lennék mint te biztosan n is teleírnám a gyk-t azzal hogy német vezetéknevem van jujj miylen kevert vagyok, de azt bizonyára nem akarnám nagy dobra verni hogy 8 felmenőmből csak egy volt német(?) (de állítólag ős is félig székely) , a többi 7 mind magyar.


,,Mégpedig az, hogy sok-sok generáció után megújul... azaz akinek valahol volt egy magyar üknagapja, abban előbb utóbb felszínre kerül a "magyar" gén, és nem hígul fel örökre. "


Mi van? :SSS

Attól hogy magyarul beszélsz "magyarrá" mutálódnak a génjeid???


,,Az aradi vértanúk nevei közül kevesebb mint a fele hangzik magyarosan. Mégis a mindannyian a magyar szabadságért haltak meg."


Az a szabadságharc nem csak nemzeti volt hanem a gazdasági modernizációt is ösztönözni próbálta így sok német híve is volt. Az akkori államnacionalista politikai nemzeti felfogás miatt ezek a "német nevűek" egyszerre vallották magukat magyarnak és németnek. A mai korra ebből a történelem könyvekben csak a magyar maradt meg.

2015. febr. 16. 19:07
 13/21 anonim ***** válasza:
milyen minimalis szamban telepedtek ide nemetek???szazezres nagysagrendben erkeztek...es nem azert irtam le a szarmazasom mert "csak en testesitem meg a magyarsagot"...legyszives ne csinalj belolem egoista embert mert nem vagyok az.koszonom.
2015. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

,,milyen minimalis szamban telepedtek ide nemetek???"


Tanulj meg olvasni. Nem a németekre, svájciakra mondtam. A németek pedig ki lettek telepítve. Csak annyira járultak hozzá a népességhez amennyi keveredés és asszimiláció addig történt.

2015. febr. 18. 01:34
 15/21 anonim ***** válasza:
ahhoz kepest egy rakat embernek echte german vonasai vannak.csak kimegyek az utcara es megallapithato..ugyhogy rengeteg a nemet szarmazasu.
2015. febr. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát persze, a kérdező egyszerűen tudatlan. A német betelepülés sok hullámban történt, a szőlőművesek, bányászok, ipari munkások többsége úgy települt be, és a kitelepítés csak viszonylag kis hányadukat érintette. De ugyanígy csacskaságokat állít az aradi vértanúkról is.
2015. febr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

,,ahhoz kepest egy rakat embernek echte german vonasai vannak.csak kimegyek az utcara es megallapithato..ugyhogy rengeteg a nemet szarmazasu."


Mesélj nekem, milyenek a germán vonások? Szőke vagy kékszemű akkor már germán?


,,a kitelepítés csak viszonylag kis hányadukat érintett"


Mindenkit aki a korábbi népszámláláson németnek vallotta magát, kitelepítettek. Csak az úszhatta meg aki korábban magyarnak vallotta magát.

Jól jönne pár történelem óra.


Németek száma 1930: 500.000

2001: 62,105

2015. febr. 18. 19:58
 18/21 anonim ***** válasza:
kepzeld nem csak a szoke kek szemuekre ertettem..de nem fogok vitatkozni.olvass utana Maria Terezia idejeben mennyien vandoroltak be nemetek...
2015. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Olyan sokan, hogy még be se olvadtak, de mibelénk annyira bekeveredtek hogy csíkszemű ázsiaiakból egyből szőke európaiak lettünk?
2015. febr. 19. 00:35
 20/21 anonim ***** válasza:

Németek száma 1930: 500.000

2001: 62,105


Honnan vetted ezeket a számokat, te szerencsétlen? És ha már vetted - mert vetted! - akkor miért nem gondolkoztál egy kicsit, mielőtt ideböfentetted?

2015. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!